Ile uruchamia się system Android na tablecie?

- to najpopularniejszy system operacyjny do urządzeń przenośnych: smartfonów i tabletów; poznaj go

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 16 Lis 2012, o 10:35

Witam,
Jedną a ciekawostek - pozytywnych warto dodać - jest czas uruchamiania się tabletu. Na ten temat nagraliśmy już materiał video, który polecam . Tablet uruchamia się niesamowicie szybko- bo trwa to zaledwie dwadzieścia kilka sekund. Czasem pewnie może się to przedłużyć o kilka sekund. No ale jak to się ma do czasu uruchamiania się laptopa? :nazolwiu: W laptopie jest to kilka razy dużej.
To samo, jeśli chodzi o zamykanie systemu android - tutaj jest nawet jeszcze lepiej. Android zamyka się w mgnieniu oka. Nie ma żadnych komunikatów typu "Trwa zamykanie systemu" podczas których pracują skrypty wylogowywujące. Po prostu naciskamy guzik, pojawia się opcja "Wyłącz" , klikamy , mija dwie sekundy i cisza.
Jest to niewątpliwa przewaga systemu Android nad Windowsem. :brawo:
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Postprzez Damian Wolny » 1 Gru 2012, o 13:13

Ale należy dodać, że jest to zależne od parametrów urządzenia.
Ten sam system na telefonie (np. ZTE Blade) uruchamia się prawie minutę, gdzie Windows Phone startuje w... 16 sekund (dzisiejszy reboot z zegarkiem w ręku) :)

Tak samo ma się sprawa tabletów: Tracer Ovo potrafił się 'rozgrzewać' ponad minutę, zresztą jak jego starszy kuzyn Tracer Neo.

I analogicznie (ale szybciej) jest z zamykaniem systemu. :)
Damian Wolny

Start i zamykanie androida

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 1 Gru 2012, o 16:44

Cześć Damian,
Dzięki za uzupełnienie i rozwinięcie powyższego wątku. Rzeczywiście parametry danego urządzenia mają znaczenie przy zamykaniu i starcie systemu android.
Trochę mnie zaszokowałeś informacją, że system na telefonie ZTE mógł się tak długo uruchamiać! Zdecydowanie nie chciałbym być posiadaczem takiego urządzenia.

PS. Ciekawego bloga masz. Zajrzałem, i mam nadzieję zaglądać częściej, jak czas pozwoli :nazolwiu:
Czy wiesz do czego służy kabelek micro usb-usb? Na przykład do podłączenia pendrive do tabletu
Tablet kontra laptop. Co lepsze, co bardziej funkcjonalne? Czas pokaże.
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Przewaga androida

Postprzez Jan Bielski » 1 Gru 2012, o 17:37

Cześć,
To jest - jak się wydaje duża przewaga systemu Android nad Windowsem. Szybkość startu i zamykania systemu. Mój lapek z Windowsem startuje dobrą minutę, nie mówiąc już o zamykaniu systemu gdzie czasami trwa to ze 3 minuty.
Szczególnie zamykanie systemu android to bajka. Moment i po spawie. To mnie coraz bardziej przekonuje za częstszym korzystaniem z tabletu, niż z laptopa. :emo:
sdfgsdfgsdfg
Jan Bielski

Start i zamykanie androida

Postprzez Damian Wolny » 3 Gru 2012, o 15:29

@Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka :
ZTE to średnia półka, są gorsze smartfony... :)

Jan Bielski :
A co powiesz o konfrontacji Windows vs. Linux, bo Android opiera się na jądrze Linuksa? :)
Damian Wolny

Linuks szybki?

Postprzez Geronimusek » 5 Gru 2012, o 00:44

Cześć,
Ja całe życie używałem kolne edycje Windowsa. Teraz dopiero w tablecie zaznajamiam się z Androidem.
Czy rzeczywiście komputery z Linuksem na pokładzie zamykają system i wstają tak szybko? Bo tak wnioskuję z Twojego posta Damianie.
Nawet jeśli mamy sporo aplikacji poinstalowanych na kompie? :?:
Geronimusek

Linuks szybki?

Postprzez Damian Wolny » 5 Gru 2012, o 17:45

Geronimusek :
Zainstaluj, spróbuj, oceń :) w moim odczuciu ihmo szybciej, ale tutaj też dużo zależy od sprzętu.
Damian Wolny

re

Postprzez jacek017 » 7 Mar 2013, o 22:06

Tak jak mój poprzednik napisał- wiele zależy od sprzętu. Ja osobiście sądzę, że jest taka tendencja, iż Linuks szybciej "wstaje"
jacek017

Czas uruchomienia tableta

Postprzez Paweł 'krzywy' Krzyworączka » 6 Mar 2014, o 23:12

Dodam, że po pewnym czasie system Android na tablecie wstaje coraz dłużej. "Po pewnym czasie", czyli po zainstalowaniu różnych aplikacji, zajęciu części pamięci. Czas uruchomienia może się nawet podwoić.
Awatar użytkownika
Paweł 'krzywy' Krzyworączka
Administrator

Miejscowość: Zielonki k/ Krakowa

Postprzez karolmeduza » 10 Mar 2014, o 21:27

Ja trochę się zdziwiłem in minus, bo mój tablet z 4rdzeniowym prockiem, 1 gb ram, android 4.2 uruchamia się ok 10 sekund, mniej więcej tyle, ile mój stary laptop z win7 (na ssd)
karolmeduza

Następna

Wróć do Android

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Yahoo [Bot] oraz 1 gość