Problem z tabletem kupionym w Chinach (brak Google Play)

- to najpopularniejszy system operacyjny do urządzeń przenośnych: smartfonów i tabletów; poznaj go

Problem z tabletem kupionym w Chinach (brak Google Play)

Postprzez Zielak » 4 Lut 2015, o 20:50

Mój brat, siedząc dłuższy czas w Chinach, po zorientowaniu się w tamtejszych cenach elektroniki, wpadł na pomysł kupienia mi tabletu Asus Transformer Pad k010. Sprzęt niedawno dostarczył do Polski i mam z nim pierwszy kłopot. Wszystko działa elegancko, za wyjątkiem braku Sklepu Play. Jest jedynie jakaś chińska aplikacja odpowiadająca tej od Google. Nie wiem czy jest to spowodowane zakazami na tamtejszym rynku czy jest to to samo, ale dla innych odbiorców mieszkających tam. W każdym razie, w Polsce, Android bez Sklepu Play traci bardzo dużo na użyteczności. Chciałbym w jakiś sposób pozyskać ten program. Na stronie Google jest informacja, że program ten znajduje się w każdym urządzeniu sprzedawanym z systemem Android.

Na stronie Asusa, w zakładce Driver & Tools jest kilka różnych firmware. Może w tym leży przyczyna, może trzeba zmienić wersje systemu na europejską. Nie znam się na tym na tyle, by zabierać się do tego pochopnie. Chciałbym, żeby ktoś to potwierdził i dał instrukcję działania lub podał inną przyczynę i rozwiązanie tego problemu.

Z góry dzięki za odpowiedź ;)
Pzdr,
Tomek
Zielak

Do: Problem z tabletem kupionym w Chinach (brak Google Play)

Postprzez marcus » 6 Lut 2015, o 15:57

nie słyszałem jeszcze o takim problemie, ale samego play-a raczej nie da rady pobrać. Będziesz musiał się pobawić w reinstal systemu. ewentualnie może być być ukryty w ustawienia, ale nie pamiętam, gdize się to dokładnie robiło, wiec musisz poszperać.

ps aż takie dobre ceny u chińczyków ? :D
marcus

Postprzez Mruk44 » 6 Lut 2015, o 19:55

Ja znalazłem coś takiegohttp://www.appki.com.pl/systemy/android/sklep-google-play-5-0-31-apk/
Nie wiem co to za strona ale może pomoże?
Mruk44

Postprzez jacek111 » 7 Lut 2015, o 22:05

spróbuj, ale pamiętaj, ze najpierw musisz mieć tablet zrootowany. Poza tym, jest już chyba wersja 5.1 sklepu, więc jak już to nowszą bym instalował. I:nna sprawa, że pewnie sam Cię powiadomi o aktualizacji jak już zainstalujesz.

strona jest raczej ok, ale na wszelki wypadek jakiś antywirus nie zaszkodzi ;)
jacek111

Wróć do Android

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość