Word, Excel na Androidzie

- to najpopularniejszy system operacyjny do urządzeń przenośnych: smartfonów i tabletów; poznaj go

Word, Excel na Androidzie

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 10 Paź 2012, o 15:23

Witam,
Ostatnio ktoś zadał pytanie:
Czy można otwierać (odczytywać) i edytować pliki worda, excela, power pointa w systemie operacyjnym Android?
Otóż można. I jest to świetna informacja, dla wszystkich, którzy chcą mieć tablet, a nie chcą rezygnować z możliwości pracy na pakiecie biurowym znanym ze środowiska Windows.
Teraz pytanie: ale w jaki sposób to zrobić?
Otóż trzeba zainstalować na tablecie z Androidem dowolny pakiet biurowy dostępny w sklepie Google Play, np. King Soft Office.
Mając to zrobione można otwierać i edytować pliki Word, Excel, Power Point. Pliki, które ktoś nam prześle mailem, albo też będziemy mieli dostępne na tablecie poprzez zewnętrzny nośnik: USB, kartę SD. :slonko:

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

dzięki

Postprzez maniak » 15 Mar 2013, o 22:19

Bardzo pomocna wiadomość. Zastanawiałem się nad tym i szukałem aplikacji jednak nie mogłem znaleźć. Ale teraz już sobie ściągnąłem i elegancko mi wszystko wczytuje ;)
maniak

nie tak intuicyjne, ale ...

Postprzez Geronimusek » 16 Mar 2013, o 00:29

Na razie jak dla mnie obsługa w Androidzie programów biurowych jest taka sobie, jeśli chodzi o intuicyjność. Chyba dlatego, ze człowiek przez lata bawił się Windowsem, i jak teraz ma inaczej kliknąć, to se nie radzi. No ale cóż, trzeba myśleć "trening czyni mistrza" i nie zrażać się. :cupgold:
Geronimusek

dokładnie

Postprzez mlekoju » 16 Mar 2013, o 14:39

Z tym przyzwyczajaniem to prawda, każdy tak ma. Jednak nie powinniśmy żyć tylko jednym system, zmiany w życiu i wprowadzanie nowości to coś co sprawi, że będzie ono bardziej kolorowe. Dla mnie te aplikacje na android'a są bardzo dobre ;) worda i excela idealnie odczytują.
mlekoju

polecam

Postprzez maniak » 27 Mar 2013, o 14:12

Przydała mi się ta wiedza bardzo. Jednak już dawno temu z niej skorzystałem, polecam te aplikacja dla tych użytkowników Androida, którzy prowadzą biznesowe życie.
maniak

Wróć do Android

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość