Aby tablet nie padł w podróży

- problemy z akumulatorami, oraz tematy z zasilaczami / ładowarkami

Postprzez jacek111 » 21 Mar 2014, o 00:23

Witam, tablet to z definicji urządzenie mobilne, ale podczas długich podrózy PKP czy choćby autem zwykle przychodzi taki przykry moment, kiedy ekran gaśnie i nie pozostaje nam nic innego, jak schować urządzenie do torby. No chyba ze poradzimy sobie w jakiś inny sposób. Pytanie jaki? Innymi słowy: co robić, że wyczerpana bateria w podróży nie była problemem?

Mi przychodzą na myśl takie odpowiedzi:
- w aucie oczywiście ładowarka samochodowa pod zapalniczkę z odpowiednią końcówką / przejściówką
- zewnętrzny akumulator, który podłączamy do gniazda ładowania i mamy zasilanie bez gniazdka. W PKS jak znalazł
- oszczędzanie samej baterii przez dobre ustawienia - wyłączymy to, co niepotrzebne, np. bluetootha, może Wi-Fi, GPS, jakieś aplikacje w tle... Można tak wydłużyć żywotność baterii o drugie tyle, co na wszystkich opcjach włączonych

Macie jeszcze jakieś inne pomysły czy cenne doświadczenia z wymienionymi?
jacek111

Postprzez marcus » 23 Mar 2014, o 23:13

No najlepsza opcja to szybko cyknąć tryb samolotowy, jeśli nie potrzebujesz neta aktualnie. Poza tym, nie tylko wyłączanie połączeń czy aplikacji pomaga w oszczędzaniu, ale tez inne ustawienia - możesz np przyciemnić ekran, o ile to oczywiście nie przeszkadza w tym, co akurat chcesz na tablecie robić. MI w desperacji zdarzyło się oglądać filmy na mocno przyciemnionym ekranie... lepsze to niż urwana końcówka filmu;)
marcus

Tablet poza domem

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 25 Mar 2014, o 00:05

Hej,
No jedną z lepszych opcji jest korzystanie z zewnętrznej baterii powiedzmy 10 000 mAh, czyli takiego banku pamięci.
W każdym momencie można zasilić energią swój tablet, i nie potrzeba nam do tego gniazdka. :)
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Postprzez szdzisaw » 20 Cze 2014, o 11:16

Polecam właśnie baterię zewnętrzną.Mam,korzystam i wytrzmuje mi 5 dni intensywnej pracy.
szdzisaw

Wróć do Bateria, akumulator, zasilacz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość