Arnova się nie ładuje i nie uruchamia

- problemy z akumulatorami, oraz tematy z zasilaczami / ładowarkami

Postprzez dreeng » 22 Cze 2014, o 12:34

Witam!
Zakupiłem jakiś czas temu używany tablet Arnova 10 i dopiero teraz mam możliwość się nim zająć.
Sprawa wygląda następująco. W momencie zakupu był naładowany do połowy i funkcjonował normalnie.
Gdy bateria się wyczerpywała podłączyłem do ładowarki jednak bateria się nie ładowała. Obecnie sprawa wygląda tak, że w ogóle się nie włącza.
Sprawdziłem ładowarkę miernikiem i daje ona prąd 5,4V. Sprawdziłem także jaki prąd daje bateria i jest to 2,8. Po podłączeniu do ładowarki na przewodzie baterii dalej jest ta sama wartość ( nie wiem czy to ma znaczenie).
Dodam jeszcze, że zależnie od ruszania kablem w gnieździe ładowarki dioda zmienia kolory z czerwonego na zielony.
Jakieś porady?
dreeng

Postprzez jacek111 » 22 Cze 2014, o 22:34

jeśli dioda zmienia kolory, kiedy ruszasz kablemt no to pewnie ładowarka po prostu nei styka tak jak powinna... chociaż tyle to już się pewnie domyślileś;) rozumiem, że ładowarka to jest oryginalna z opakowania? próbowałeś ładować przez USB? (niektore tablety można tka ładować, nie wszystkie). W sklepie od tego forum (tabletoid.pl) i w paru innych miejscach możesz kupić zastępczą ładowarkę i też w taki sposób spróbowąć. tylko wiadomo - V i A musi być takie jak w oryginalnej ladowarce. (zwłascza napięcie V, inne natężenie nie powinno zaszkodzić). Rózne marki stosują różne standardy, najczęściej jest bodaj 5V 2A
jacek111

Postprzez marcus » 22 Cze 2014, o 23:33

Arnova to niestety jest najprawdodpobniej "chińska" marka, a to oznacza, że bardzo możliwe, że tablet się po prostu spieprzył i najlepiej jeśli pójdziesz z nim do serwisu, jeśli masz gwarancję. Jeśli Ci się chce to oczywiście warto sprawdzić, to co Jacek111 napisał, zwłaszcza tę ładowarkę, nistety, to że jest po prostu zepsuty wydaje mi się bardziej prawdopodobne.
marcus

Wróć do Bateria, akumulator, zasilacz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 2 gości