Bateria w tablecie Kiano

- problemy z akumulatorami, oraz tematy z zasilaczami / ładowarkami

Bateria w tablecie Kiano

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 17 Paź 2012, o 22:12

Cześć,
Bateria do tabletu Kiano jest naprawdę niezła. Wedle instrukcji posiada ona, aż 8000 mAh. Czyli dobra mocna jednostka.
Tyle, że w bardzo wielu przypadkach to, co podaje producent nijak ma się do realnych osiągów baterii w tabletach, czy smartfonach, zwykłych komórkach, czy też po prostu innych gadżetach elektronicznych. :sorry:
Ja postanowiłem sprawdzić, jak faktycznie zachowa się bateria w tablecie Kiano Pro 10 dual, który mam, i który od jakiegoś miesiąca użytkuję. Test wykonałem podczas oglądania filmu. Po prostu puściłem filmik na tablecie i szedł sobie, i szedł i tak przez 6 godzin i 50 minut. Aż zszedł z 100% naładowania do 4%. Jeszcze mam w planie test użytkowania podczas zwykłego surfowania po Internecie, ale w kontekście tego, co wyszło przy odtwarzaniu filmu, może to być nawet 8-9 godzin. Czyli całkiem nieźle.
To już jest taki czas, że można jechać ekspresem z Krakowa do Gdańska i bawić się tabletem, bez ładowania, hehe :brawo:
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

może być różnie

Postprzez Sebastian Nowak » 23 Paź 2012, o 21:18

Cześć.

Też kiedyś robiłem test swojego netbooka.
Czytałem sobie ebooka, dość obszernego jadąc samochodem - oczywiście jako pasażer ;)
Wyłączyłem wszelkie możliwe urządzenia - 3G i wifi, troche zmniejszyłem jaskrawość itp. ponad 8 h działał - byłem w szoku.
Dziś, po dwóch latach ok 3 godzin trzyma (myślę, że to nadal dobry wynik).

Jeśli będziesz testował używanie tabletu z netem, nie wiem czy wyjdzie rzeczywiście więcej. Wydaje mi się, że jednak wifi jest dość prądożerne - ale nie robiłem testów wifi kontra oglądanie filmu (tam jednak dźwięk i grafika swoje pożera).

Ciekaw jestem wyników testów - podziel się!
Sebastian Nowak

Test baterii

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 23 Paź 2012, o 23:15

Cześć Seba,
Na razie trochę nieoficjalnie, i trochę na raty testowała moja żonka. To znaczy notowała, ile za każdym razem siedzi na kompie ( przeglądanie Internetu). W sumie wyszło bez mała 7 godzin. Plus minus 10 minut. Podczas tego użytkowania korzystała też z jakichś gier typu sudoku, więc mało wymagających. Doszło do 3% pojemności baterii.
Jeśli będę miał jakiś test ciągłego użytkowania, to na pewno podam wyniki. :time:
Awatar użytkownika

Czy zasilacz jest odpowiedni ?

Postprzez wojoz » 18 Gru 2012, o 10:52

A ja mam pytanie czy zasilacz jest odpowiedni do tego tabletu - ja mam 5v 2000mA. Ładowanie przez 6 h po to żeby używać 6 h to troche za długo. Wcześniejsze wersje z 9V miały wyższe napięcie i większy prąd (gdzieś czytałem że bylo 2600mA )- przy większym napięciu trzeba mniejszego prądu żeby dostać taką samą moc, a w przypadku 9 voltowych prąd zasilacza byl większy. Więc pytanie czy zasilacz 5V nie jest za słaby do ładowania tego tabletu?
wojoz

Wyższy prąd zasilacza

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 19 Gru 2012, o 00:51

Witaj wojoz,
Potwierdzam, iż poprzednia ładowarka - ta do tabletu Kiano z głośnikami z boku ma 9V i 2000mA. Więc prąd jest większy, niż w obecnej ładowarce. Wczoraj mierzyłem, i od pustego / rozładowanego tabletu do pełnego 100% ładowanie na moim egzemplarzu trwało 2g 40min. Następnie użytkowanie trwa ( bo jeszcze nie padł) już około 5 godzin.
Więc Twoje 6 godzin ładowania, to trochę zbyt długo jednak mimo wszystko. Pytanie jeszcze: czy nic nie robiłeś podczas ładowania tabletu na kablu? Czy tablet ładował się "w samotności"? Bo to też ma znaczenie. :rules:
To, jak długo uruchamia się system Android ma decydujące znaczenia dla komfortu pracy użytkownika.
Czy wiesz, co to jest tablet Microsoft Surface? Warto sprawdzić szczegóły na temat tego długo zapowiadanego tabletu.
Awatar użytkownika

Wróć do Bateria, akumulator, zasilacz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 2 gości