Dziwny problem z baterią

- problemy z akumulatorami, oraz tematy z zasilaczami / ładowarkami

Dziwny problem z baterią

Postprzez ania81 » 3 Sie 2015, o 21:51

Witam. Posiadam tablet B1-710 Acer. Od zeszłego tygodnia zauważyłam, że tablet ma problem z ładowaniem się. Korzystam ze smartfona do nauki języka obcego i gdy smartfon ma niski poziom energii, wtedy korzystam na tablecie. Ale gdy ładuję swój tablet np: do 70%, po czym wyłączam go i zostawiam na godzinę, dwie i chcę go ponownie łączyć, wyskakuje mi informacja, że poziom baterii wynosi 1% do 5%. To wygląda tak, jakby tablet w "trybie uśpienia" nadal pochłaniał energię, mimo iż z niego nie korzystam. Może to dziwnie zabrzmi, ale ten tablet potrzebuje tzw "wiecznej kroplówki". Mój pierwszy tablet, który został zniszczony przez pęknięcie matrycy, z tej samej marki, gdy był uśpiony nie pożerał energii. Nie rozumiem tego i denerwuję się, że przez każde rozładowywanie mój drugi tablet traci coraz mniej mocy i czasu swojej pracy. Mam ładowarkę do smartfona i tableta osobno, ale ponieważ oba wejścia działają, jedną ładowarkę dałam siostrze, gdyż ta zgubiła swoją. Nie wiem co robię źle, czy to moja wina czy urządzenia. Z góry dziękuję za odpowiedź.
ania81

Do: Dziwny problem z baterią

Postprzez marcus » 4 Sie 2015, o 17:10

Czyli ładujesz tablet łądowarką, która była w zestawie z tym tabletem czy inną? Na pewno obie ładowarki miały takie same parametry? Co się dzieje, gdy przez cały czas używasz tabletu - też bateria tak szybko schodzi czy to się dzieje tylko, gdy jest uśpiony?

Najprawodpodobniej niestety bateria zaczyna szwankować, jeśli dalej masz gwarancję to zgłoś się do serwisu, to Ci ją wymienią. Natomiast jeśli ładowałaś tablet nieodpowiednią ładowarką to niestety mogłaś uszkodzić baterię (może i tak ją zrobią na gwarancji).
marcus

Postprzez GrimPiece » 9 Sie 2015, o 18:28

Po prostu bateria się spieprzyła, niestety sprzęt do wymiany ewentualnie do oddania na gwarancji. Można się tez pokusić o wymianę baterii, jesli finansowo to będzie miało sens.
GrimPiece

Postprzez Pokemons » 24 Lip 2016, o 13:25

niestety tez mialem taki problem
Pokemons

Postprzez alexwaston » 14 Wrz 2016, o 09:21

tez mialem taki problem :(
alexwaston

Postprzez Henry25 » 19 Wrz 2016, o 12:46

Miałem identyczny problem i po prostu okazało się, że bateria zepsuta. Ale to częsty problem. Oddaj sobie do Redicreo, mój zaufany serwis, niech Ci sprawdzą czy to faktycznie bateria. Jesl nie bateria to to wykryją, oni dobzi są w te klocki, naprawią i po sprawie :)
Henry25

Wróć do Bateria, akumulator, zasilacz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość