galaxy tab 2 7.0 nie reaguje na ładowanie

- problemy z akumulatorami, oraz tematy z zasilaczami / ładowarkami

Postprzez zoltodziob00 » 14 Paź 2013, o 00:10

Witam forumowiczów
Mam problem, mianowicie od 2 miesięcy jestem posiadaczką tableta samsung galaxy tab 2 7.0
Przez pierwszy miesiąc tablecik działał bez zarzutu, natomiast potem pojawił się problem z ladowaniem
Zawsze ladowalam tableta przez oryginalną ladowarke, podłączając ją do gniazdka w przedłużaczu, jednak po pewnym czasie tablet w ogóle nie chciał się ładować. Ikona ladowania pojawiała się na około 4 sekundy, po czym znikala, a tablet jak stal prawie rozladowany, tak stal.
Wtedy podlaczylam go bezposrednio do gniazdka w scianie, i przez następne 3 tygodnie ladowal się tam bez problemu
Jednak dzisiaj, widząc, że zostało mi 5% baterii, podlaczylam go jak zwykle, po czym znow ikona blyskawicy na baterii pojawila sie, i po 4 sekundach zgasla.próbowałam we wszystkich gniazdkach w domu, wszędzie to samo
Podlaczylam go do komputera przez usb, i zaczal się ladowac, jednak bardzo wolno, musialam go wylaczyc, i tak wlasnie ladowac
Uprzedzę, że robiłam resety, wyłączałam i włączalam, jednak nic to nie dawało.
Z tableta korzystam czesto, laduje go co noc, jednak wydaje mi się, że coś dzieje się z ladowarka, konkretnie z przejściówką do prądu
Czy mam robić format, czy kupować nową ładowarkę, czy przejść się do serwisu?
Z góry dziękuję za pomoc.
zoltodziob00

Postprzez marcus » 27 Mar 2014, o 18:48

Jeśli tablet jest jeszcze na gwarancji to najlepiej od razu do serwisu. Format/rootowanie itp mogą pozbawić Cie gwarancji. Ewentualnie możesz też sprawdzić nową ładowarkę, ale to musisz albo kupić oryginalną samsunga, albo zamiennik - tylko wtedy koniecznie sprawdź jej parametry (napięcie i natężenie), żeby nie zaszkodzić jeszcze bardziej.
marcus

nowa ładowarka od Samsunga albo naprawa tabletu

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 27 Mar 2014, o 22:20

Cześć,
Możesz dokupić nową ładowarkę, tylko że lepiej chyba przekazać problem od razu do Producenta. Jeżeli ładowarka jest zepsuta, to Oni powinni Ci ją wymienić. Z reguły jest pół roku gwarancji na zasilacze, więc jeszcze się załapiesz. A jeśli stwierdzą, że to nie wina ładowarki, no to przyjrzą się tabletowi.
Jak widać nawet samsungi okazują się awaryjne...
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Wróć do Bateria, akumulator, zasilacz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 2 gości