Jak dobrać ładowarkę? Parametry ładowarki

- problemy z akumulatorami, oraz tematy z zasilaczami / ładowarkami

Jak dobrać ładowarkę? Parametry ładowarki

Postprzez marcus » 25 Kwi 2014, o 20:31

W różnych wątkach przewijają się informacje dotyczące wyboru ładowarki. Proponuję tutaj zebrać wszelkie porady / cenne informacje dotyczące dobierania zasilacza do tabletu.

Nie jestem tu specem, ale to co można powiedzieć z całą pewnością to:

1. Dokupowana ładowarka musi mieć takie same parametry (np. 5V 2A) jak oryginał
2. Oczywiscie końcówka musi się zgadzać

Wszelkie dodatkowe informacje mile widziane. Na przykład jak to wygląda z natężeniem - podobno może być wyższe lub niższe ale są rózne zdania odnośnie tego, jaki to ma wpływ na ładowanie.
marcus

ładowarka do tabletu

Postprzez Geronimusek » 25 Kwi 2014, o 22:10

To co powyżej wymienione jest ok. Jeśli chodzi o natężenie to moja wiedza i doświadczenie jest takie, ze natężenie czyli Amper może być większe niż zakładane, bo tablet pobierze tylko tyle amperów ( np. 2000 mA) ile mu potrzeba i jeśli ładowarka będzie 3Aa, to nawet lepiej bo się zbytnio nie zagrzeje.
Przeciwnicy tej koncepcji oczywiście zaraz powiedzą, że za duże natężenie ( większe niż fabryczne) będzie powodowało szybsze zużycie baterii wewnętrznej w tablecie. Tylko pytanie: skąd takie teorie? Czy ktoś ma jakieś udokumentowane hipotezy...?
Geronimusek

Re: ładowarka do tabletu

Postprzez jacek111 » 26 Kwi 2014, o 15:25

Geronimusek napisał(a):Przeciwnicy tej koncepcji oczywiście zaraz powiedzą, że za duże natężenie ( większe niż fabryczne) będzie powodowało szybsze zużycie baterii wewnętrznej w tablecie. Tylko pytanie: skąd takie teorie? Czy ktoś ma jakieś udokumentowane hipotezy...?

Ja znam jeszcze inną wersję - bateria szybciej się zużyje, ale tez tablet ładuje się szybciej przy większym natężeniu. Z taką opinią spotkałem się wiele razy, ale fakt, że samemu tego nie przetestowałem i nie wiem jak bardzo "naukowe" są źródła takiej informacji. Analogicznie mniejsze natężenie ponoć powoduje wolniejsze ładowanie się baterii (to raczej akurat wiarygodne) i przedłuza żywotność...

Niezależnie od prawdziwości tych informacji, ważne info jest takie, że kupując ładowarkę można wybrać taką, która ma wyższe lub niższe natężenie, za to z napięciem lepiej nie kombinować - musi być takie jak przy oryginalnej.
jacek111

Re: ładowarka do tabletu

Postprzez marcus » 26 Kwi 2014, o 15:44

jacek111 napisał(a): kupując ładowarkę można wybrać taką, która ma wyższe lub niższe natężenie, za to z napięciem lepiej nie kombinować - musi być takie jak przy oryginalnej.

Pytanie jeszcze czy są jakieś limity co do tego odchylenia, czy może być natężenie tak duże, że zaszkodzi (jeśli jest tak jak pisze geronimusek to w sumie nie powinno) albo tak małe - choć w tym drugim wypadku może po prsotu nie będzie ładować?
marcus

Do: Jak dobrać ładowarkę? Parametry ładowarki

Postprzez maleki00 » 2 Mar 2015, o 15:56

Ja mam pytanie jak zabezpieczyć kabel ładowarki, żeby się szybko nie wykruszał. Bo już wykruszył mi się kabel w drugiej ładowarce, i nie wiem jak temu zaradzić.
maleki00

Do: Jak dobrać ładowarkę? Parametry ładowarki

Postprzez marcus » 2 Mar 2015, o 18:50

to zalezy gdzie się wykruwa. Jeśli przy wtyczce to można nałożyć małą sprężynkę, taką jak jest np. w długipisach. A jak gdzieś na środku to już nic nie poradzisz - jedynie możesz zachować ostrożność. Niestety ładowarki często są niskiej jakości.
marcus

Wróć do Bateria, akumulator, zasilacz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość