Ładowanie tabletu przez USB

- problemy z akumulatorami, oraz tematy z zasilaczami / ładowarkami

Postprzez Darek Pe » 29 Kwi 2014, o 21:33

Cześć, widzę, że pojawiły się wątki odnośnie doboru ładowarki itp. A może mnie ktoś oświecić jak jest z ładowaniem tabletu przez USB? Bo rozumiem, że można w ten sposób ładować tablet? Ale czy każdy? A jeśli można - to ładuje się po prostu po podłączeniu czy trzeba mieć jakąś przejściówkę? I jeszcze jedno pytanie: czy takie ładowanie jest efektywne - czytałem różne opinie na ten temat.
Darek Pe

Postprzez marcus » 30 Kwi 2014, o 20:42

Nie wszystkie tablety tak naładujesz. Nawet jeśli tablet ma port USB i można go podłaczyć do kompa, to nie znaczy, że da się wtedy ładować baterię. W specyfikacji zwykle jest podane, jak można ładować tablet. Poza tym, tak jak piszesz, takie ładowanie jest z reguły wolniejsze. Powód to nateżęnie prądu, które w porcie USB wynosi - jeśli dobrze pamiętam maks 1,5 A. Czyli tablet ładuje się wolno. Jeśli dodatkowo coś na nim robisz i jest to tani sprzęt, który pobiera dużo mocy, to czasem może się ładować i ładować...
marcus

Postprzez sebajedrzejczak » 17 Lip 2014, o 11:19

Można ładować też przez USB, ale nie każdy tablet. No i trzeba mieć równocześnie włączony komputer. A takie ładowanie u mnie odbywa się bardzo wolno.
sebajedrzejczak

Wróć do Bateria, akumulator, zasilacz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości