Tablet Samsung galaxy note 10.1 nie chce się ładować

- problemy z akumulatorami, oraz tematy z zasilaczami / ładowarkami

Tablet Samsung galaxy note 10.1 nie chce się ładować

Postprzez pap2012 » 4 Cze 2013, o 21:29

Witam

Mój problem wygląda tak: jestem urzytkownikiem Samsunga Galaxy Note 10.1 ok 2 miesiące i dotąd nie miałem problemów z tabletem lecz 2 dni temu tablet rozładował sie do 0 % i się wyłaczył więc postanowiłem podpiąć go do ładowarki ekran pokazywał baterię i postęp ładowania (tablet wyłaczony) ten niebieski pasek dochodził do połowy ekran gasł i tak znowu i znowu po jakimś czasie udało mi się uzyskać tyle % baterii że dał się uruchomić pokazywał 3 % baterii i tak kolejną godzine i nic się nie zmieniło potem postawowiłem zresetować urządzenie do ustawień fabrycznych i sformatowałem go. Wyłączone urządzenie przez 2 h naładowało się do 9 % i obecnie jest właczone podpięte do łądowarki ale 9 % tak jak było tka jest.

Nie wiem w czym tkwi problem więc proszę o pomoc

Z góry bardzo serdecznie dziękuje
Pozdrawiam
pap2012

Padnięta ładowarka?

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 4 Cze 2013, o 21:55

Hej,
Jest taka ewentualność, że ładowarka Twoja jest już na skraju wyczerpania. I przez to w zasadzie nie ładuje tabletu. Druga możliwość, to taka, że tablet ma problemy "wewnętrzne" i gniazdo ładowania jest coś nie halo. A trzecia możliwość - rzadko się zdarza, ale możliwa - to to, że procent ładowania źle pokazuje, czyli jest więcej, a stoi na 9 %.
Spróbuj podładować tablet inną ładowarką ( kup drugą, albo pożycz na chwilę). Jeśli będzie to samo, to znaczy że problem tkwi w tablecie.
Jak widać nawet Samsungi mają problemy :wisze:
Bardzo przydatną rzeczą jest etui do tabletu. Niemal każdy użytkownik tego potrzebuje, tylko nie każdy jest tego świadomy. Do pierwszego upadku tabletu!
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

problem z baterią do tabletu

Postprzez Jan Bielski » 13 Cze 2013, o 23:26

Z bateriami do tabletu bywa różnie. Ja w dwóch swoich tabletach, które miałem miałem też przedziwne sytuacje. Jedna bateria nigdy nie potrafiła doładować się do końca. Choćbym nie wiem jak długo ładował, to zawsze dochodziło jedynie do 97, 98 % i koniec. Dziwne.
W drugim tablecie z kolei bateria bardzo szybko się zużywała do połowy, a później "procent" zużycia stał w miejscu. Ale faktycznie bateria padała.
Wniosek mam taki: że akumulatory mają niestabilne wskazania, które często nie są adekwatne do faktycznego poziomu zużycia baterii.
Jan Bielski

Wróć do Bateria, akumulator, zasilacz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości