Zepsuty wskaźnik baterii / bądź bateria

- problemy z akumulatorami, oraz tematy z zasilaczami / ładowarkami

Postprzez Karolo » 9 Cze 2014, o 15:45

Witam! Od kilku dni posiadam fabrycznie nowy tablet Navroad Nexo 10. Od razu napotkałem problem dotyczący baterii. Po pierwszym rozładowaniu, podłączyłem tablet do zasilacza dołączanego do zestawu, firmowego. Na urządzeniu wyskoczyło, że bateria "ładuje się". Problem polega na tym, że w rzeczywistości tak nie jest. Przez całą noc załadowało się 10%... następnie włączony tablet podpiąłem do ładowania znowu i w pół godziny załadował się do 40% ! Gdy znów się rozładował, podpiąłem do ładowania i stanęło na 1%. W czym rzecz? Da się coś z tym zrobić? Na pewno zepsuty jest wskaźnik, co można było wywnioskować po wykresie, bo np przez godzinę korzystania 10% nie drgnęło. Z gniadkiem domowym nie ma problemu.
Próbowałem również przez usb, ale nie zaczęło się ładować, tylko traktowało jako przesyłanie danych, choć to jestem w stanie zrozumieć jeśli nie grzebałem w opcjach.
Jakieś pomysły? Z góry dziękuję :)
Karolo

Postprzez GrimPiece » 10 Cze 2014, o 16:45

a jak szybko Ci pada po naładowaniu przez całą noc? jeśli szybko (po godzinie, dwóch) to najwyraźniej nie wskaźnik;p a wtedy pomysł możę być tylko jeden - wycieczka do serwisu. Jeśli tylko prbolem z softem to zawsze się możesz pobawić w rootowanie, ale pamiętaj, ze wtedy robią czasem problemy w serwisach odnośnie gwarancji.
GrimPiece

Postprzez Karolo » 10 Cze 2014, o 18:13

Bateria potrafi trzymać w miarę długo i 20% nie zmienia się, więc na pewno uszkodzony jest wskaźnik. Czy reset pomoże? i wsadzanie wykałaczki różni się czymś od przywrócenia ustawień fabrycznych?
Karolo

Postprzez marcus » 11 Cze 2014, o 21:04

z tego co widzę po róznych opiniach i testach to Twój tablet jest fabyrcznie zrootowany, a więc możesz spróować przeintalować mu sysytem tylko poszukaj po necie rom do niego. Być moze też producent udostępinił jakieś aktualizacje, więc na jakimśfirmowym forum / faq też radzę poszukać.

Poza tym możesz faktycznie zrobić reset, ale zwykły resete raczej nie pomoże. Ewentualnie możesz spróować właśnie przywrócic go do ustawień fabtrycznych, aczkolwiek skoro problem pojawił się praktycznie od początku, to mam wątpliwości czy to pomoże. Do ustawień fabvrycznych możesz z reguły przywrócić tablet nawet przez menu w ustawieniach, dokładnej ścieżki Ci nie podam, bo w każdym tablecie może być trochę inaczej. Jak trochę poszukasz to na pewno znajdziesz;)

Poza tym można też zrobić hard reset i wyczyścić wszystkie dane - tu jednak też sposoby są rózne, zazwyczaj trzeba przytrzymać jakąś kobinację klawiszy power / volume a potem wybrać odp;owiednią opcję w menu, które się powinno pojawić. Dokłądną instrukcję tezm usisz wygooglować do Twojego tabletu.

Na początku jednak srpóbowałbym aktualizację / reinstal.
marcus

Postprzez sebajedrzejczak » 17 Lip 2014, o 11:17

To na pewno jest problem ze wskaźnikiem, nie działa prawidłowo. Z nową baterią raczej nie powinno być problemu.
sebajedrzejczak

Postprzez marcus » 17 Lip 2014, o 22:32

zdziwiłbyś się, z nowymi bateriami w modecomach, overmaxach itp ludzie tez miewają problemy. Nie wspominając o tym, że bywają tablety, które już na starcie nie chcą się nawet uruchomić.
marcus

Do: Zepsuty wskaźnik baterii / bądź bateria

Postprzez Henry25 » 19 Sie 2016, o 13:17

Miałem kiedyś podobną sytuacje i nie wskaźnik był problemem tylko gniazdo ładowania. Sam do tego bym chyba nie doszedł,ale człowiek uczy się na błędach. Oddałem do Redicreo i mi szybko naprawili. Na szczęście nie wzieli dużo: :)
Henry25

Wróć do Bateria, akumulator, zasilacz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość