Żywotność akumlatorów

- problemy z akumulatorami, oraz tematy z zasilaczami / ładowarkami

Żywotność akumlatorów

Postprzez formless » 8 Lis 2012, o 14:28

Witam,
nasz tablety są niewątpliwe urządzeniami mobilnymi, a zatem jedną z ważniejszych cech jest żywotność akumulatora/baterii
noszę się z zakupem nowego tabletu. Który polecacie z uwagi na tę cechę. Zastosowanie przeglądanie stron www i obsługa prostych aplikacji biurowych.
Dodam że właściwości techniczne niektórych producentów można włożyć między bajki.
formless

Bateria w tablecie

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 8 Lis 2012, o 15:57

Witaj formless,
Żeby podjąć decyzję głównie ze względu na moc baterii musisz przejrzeć specyfikacje techniczne kilku modeli przynajmniej. Zgadzam się z Tobą, że producent pisze swoje, a rzeczywistość pokazuje inaczej. Tak jest , nie tylko w przypadku tabletów, ale także innych urządzeń elektronicznych zasilanych baterią.
Mogę Ci odpowiedzieć na postawione pytanie, jeśli chodzi o tablet, który kupiłem i używam osobiście. Jest to model Kiano pro 10 Dual.
Bateria trzyma około 7 godzin realnie, przy tym co wymieniłeś ( przeglądanie internetu, obsługa prostych aplikacji biurowych}. Tyle mniej więcej ja zmierzyłem użytkując tablet. Niektórzy użytkownicy tego tabletu mówią, że nawet dłużej - bo 8 godzin mogli pracować do pełnego rozładowania. Z kolei ci, co intensywnie bawili się grami - obliczają to na 6 godzin. Można więc przyjąć, że jest to rozpiętość 6-8 godzin. Jak dla mnie bardzo dobra żywotność. Chociaż nie wiem, czego inni, którzy jeszcze nie kupili tabletu od niego oczekują? :?:
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Nieźle

Postprzez Geronimusek » 8 Lis 2012, o 22:33

Pytałem swojego znajomego, ile czasu mniej więcej trzyma bateria na pełnym naładowaniu w Jego Samsungu Galaxy. Stwierdził, ze nie więcej jak 6 godzin. To trochę zastanawiające, ale czyżby tablet segmentu B, jakim jest Kiano Pro 10 Dual mógł być w tej kwestii lepszy od Samsunga? Jeśli tak, to zaczynam się coraz bardziej skłaniać do tego tabletu.
Co prawda pierwotnie myślałem o wydatku rzędu 2000 złotych na tablet, ale wtedy miałem w głowie jedynie iPada, albo coś w stylu Asus Transformer, tudzież Samsung. Teraz widzę, ze chyba dałoby się zatrzymać trochę kasy w portfelu...
Geronimusek

Bateria

Postprzez jbrodecki » 13 Lis 2012, o 10:11

Ciężko jest porównywać czas prac baterii, na podstawie opinii znajomych, za przykład posłużę się swoim telefonem (podając dwa dość skrajne przypadki).

Oba testy zaczynały się o godz. 7:00 po zdjęciu telefonu (100% baterii z ładowarki).

Test 1.
Wifi - off
Bluetooth - off
GPRS - off
Rozmów dziennie - ok. 30 min.

Godz. 21:00 - bateria naładowana w 72%

Test 2.
Wifi - on
Bluetooth - on
GPRS - on

Rozmów dziennie - ok. 30 min.
Przeglądanie internetu, jakieś gry ok. 1,5h

Godz. 16:15 - telefon rozładowany

Jak widzicie w dyskusji mógłbym podać zarówno że mój telefon jest w stanie pracować 3 dni na baterii, jak również powiedzieć że nawet 10h nie wytrzymuje. To samo dotyczy wykorzystania baterii w tabletach, jeśli włączycie wszystkie nadajniki/odbiorniki i będziecie oglądać non-stop film, to śmiem twierdzić, że bateria nie wytrzyma nawet połowy czasu podanego przez producenta.
jbrodecki

Testuję baterię

Postprzez macarena_1983 » 13 Lis 2012, o 11:08

Hej,
Testuję baterię w moim nowo zakupionym tablecie Kiano od kilku dni. Choć nie użytkuję go na "full" , to mam wrażenie, że bateria jest naprawdę niezła. Podam jeden test na razie taki , który zmierzyłam . i informacja ta jest pewna. Otóż oglądałam jeden film 2,15 godziny, a następnie puściłam kolejne filmy, już w tle sobie szły . Tablet do całkowitego rozładowania wytrzymał 9 godzin i 34 minuty !. :brawo:
Jak uda się zrobić jakiś test na innych funkcjach, to też się podzielę informacją.
macarena_1983

Ja też testuję

Postprzez Jan Bielski » 16 Lis 2012, o 00:02

Hej,
Ja na razie tak niejako przy okazji mierzyłem ile czasu wytrzyma bateria, podczas zabawy grami. Tutaj kiano rozładował się po niecałych 6 godzinach ( 5.55 h). Chyba niezły wynik.
Natomiast córka bawiła się grami na tablecie żony Samsung Galaxy 7 i około 6,5 godziny wytrzymał akumulator.
Wartości są więc porównywalne, chociaż inne rozmiary tabletu. Ale nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie -wielkość matrycy? Teoretycznie większy wyświetlacz powinien pobierać więcej energii... :gazeta2:
Jan Bielski

niestety

Postprzez mlekoju » 16 Mar 2013, o 14:44

Niestety wciąż baterie to jedyny najważniejszy minus smartfonów i tabletów. Producenci wciąż walczą, żeby rozwiązać ten problem, ale jak wiadomo taka niezbyt duża bateria nie da rady uciągnąć coraz to mocniejszych systemów przez więcej jak 10 godzin.
mlekoju

Wróć do Bateria, akumulator, zasilacz

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 2 gości