Antywirus na Androida

- dyskusje na temat darmowych gier i aplikacji użytkowych do tabletów

Antywirus na Androida

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 12 Paź 2012, o 11:27

Witam,
Wraz z coraz większą popularnością tabletów, coraz częściej mówi się o ich zabezpieczeniu. No bo przecież logiczną rzeczą jest, że każdy system potrzebuje ochrony antywirusowej. Android także. Tutaj nie ma wyjątku. Szkodliwe oprogramowanie może się przedostać nie tylko na naszego peceta z Windowsem, ale także na nasz nowy tablet.
Wobec tego warto przyjrzeć się, co mamy dostępnego na rynku antywirusów. My dzisiaj proponujemy zapoznanie się z firmą dobrze znaną z instalacji na Windowsie, a mianowicie AVG. I jej produktem przeznaczonym na Androida, czyli AVG Mobilation Anti-Virus.
Jak zwykle szerzej na ten temat można przeczytać na naszym blogu, w zakładce Tablety. :expert:

pozdrawiam
Czy wiesz ile waży tablet? Zdziwiłbyś się jak mało! To zaledwie kilkaset gram. Sporo poniżej jednego kilograma.
Karta micro SD do tabletu to doskonała możliwość powiększenia powierzchni dyskowej naszego urządzenia. Wcale nie musisz mieć tabletu powyżej 16 GB pamięci wbudowanej.
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Antywirus na Androida

Postprzez Damian Wolny » 1 Gru 2012, o 13:26

Dużo ludzi korzysta z tego pakietu AVG tylko dla modułu anty-kradzieżowego. Ale czy tylko dla niego ma sens instalować cały pakiet?
Zainstalowałem go na próbę. Delikatnie mówiąc - zeżarł całą baterię w trymiga! Czy jeśli ktoś jest świadomym(zaznaczam, świadomym!) użytkownikiem, potrzebne są mu dodatkowe moduły ochrony? Jeśli nie instaluje pirackich aplikacji to nic mu nie grozi, nawet posiadając tzw. roota.
Damian Wolny

Jaka ochrona systemu?

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 1 Gru 2012, o 16:53

Hej Damian,
Co byś polecał, jeśli chodzi o ochronę antywirusową tabletu z androidem? Czytałem o różnych aplikacjach, i opinie są podzielone.
Masz przetestowany jakiś możliwie najmniej pochłaniający baterię, i najlepszy antywirus?
Czy może jesteś zdecydowanym przeciwnikiem tego typu zabezpieczenia systemu?
Raczej kwestią czasu jest , jak zaczną się problemy z zaśmieceniem systemu. Nawet - jak napisałeś - świadomi użytkownicy mogą mieć problemy :oops:
Czy wiesz ile waży tablet? Zdziwiłbyś się jak mało! To zaledwie kilkaset gram. Sporo poniżej jednego kilograma.
Karta micro SD do tabletu to doskonała możliwość powiększenia powierzchni dyskowej naszego urządzenia. Wcale nie musisz mieć tabletu powyżej 16 GB pamięci wbudowanej.
Awatar użytkownika

Jaka ochrona systemu?

Postprzez Damian Wolny » 3 Gru 2012, o 15:25

Jestem, może nie zdecydowanym, ale przeciwnikiem antywirusów na smartfonach. Dopóki użytkownik nie zaczyna brnąć w nielegalne oprogramowanie nic mu nie grozi. Słyszy się o wirusach - tak - ale to dotyczy użytkowników nieświadomych.
Testować testowałem tylko AVG Mobilation, bo dostałem razem z licencją na AVG.
Damian Wolny

Smartfon, czy tablet?

Postprzez macarena_1983 » 3 Gru 2012, o 23:49

Hej,
Jestem, może nie zdecydowanym, ale przeciwnikiem antywirusów na smartfonach

No ale my tutaj rozprawiamy o tabletach, a nie o smartfonach. :oops: Ja wiem, że smartfony są też oparte na oprogramowaniu Androida, iOS, czy też Windows Mobile, ale może piszmy typowo o tablecie! OKI? Bo się ktoś pogubi, i nie będzie wiedział gdzie jest, na jakim forum. Poza tym, jak podejrzewam - między tabletami a smartfonami -są zapewne jakieś różnice. Tablet nie służy do dzwonienia ( przynajmniej to nie jest jego podstawowa funkcja).
macarena_1983

Jaka ochrona systemu?

Postprzez Damian Wolny » 4 Gru 2012, o 19:15

No tak, a na tablecie zobaczysz film bardziej komfortowo - ot cała różnica. System jest de facto ten sam, więc i aplikacje te same. A antywirus jest aplikacją, i żre baterie tak samo na smartfonie jak i tablecie.
Damian Wolny

Tematyka tabletowa

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 4 Gru 2012, o 23:04

Damian,
macarena_1983 zwróciła uwagę na to, że używasz sformułowania "smartfon" zamiast "tablet". Oczywiście możemy wspomnieć tu i ówdzie o smartofnach, bo przecież są to urządzenia pokrewne tabletom. Jednak jest to forum typowo o tabletach, i 90% dyskusji musi się skupiać wokół nich. :rules:
Chyba nie masz jakiejś awersji do tabletu? :mrgreen:
Awatar użytkownika

Tematyka tabletowa

Postprzez Damian Wolny » 5 Gru 2012, o 17:46

Delikatna awersja.. Tak :) Testowałem trzy tablety: Tracer Ovo, Neo i Transformera. Dwa pierwsze chyba niewyrabiały sprzętowo nad treścią i tutaj zraziłem się do tabletów, bo nie każdy ma 2000zł żeby kupić Transformera. ;)
Damian Wolny

Konieczny Transformer?

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 11 Gru 2012, o 00:27

Hej Damian,
Jasne, że tablet Asus Transformer to doskonała maszyna, ale i droga. Nie lepiej rozejrzeć się za czymś dużo tańszym ( o połowę), a wcale nie gorszym? Tablety "segmentu B" w roku 2012 zrobiły gigantyczny postęp, jeśli chodzi o specyfikacje techniczne, a także jakość wykonania. W zasadzie musiało się tak stać, bo tak dyktował rynek tych urządzeń. Ludzie, których stać na wydanie 2000zł i więcej jest zdecydowanie mniej, niż tych którzy mogą za tablet dać 800 czy 900zł.
Zaraz ktoś napisze, że jakość tabletów z wyższej półki jest nieporównywalna... Ja odpowiem: była taka. Teraz to się zmieniło. Musiało się zmienić. A tak na marginesie, to kilka dni temu czytałem o sporych kłopotach z jakością jednej ze znanych firm, która nie dawno wypuściła na rynek swój tablet.. Wiec nawet wielcy nie robią wszystkiego na 100%... :oops:
Czy wiesz do czego służy przejście micro usb-usb? Na przykład do podłączenia pendrive do tabletu
Tablet albo laptop. Co lepsze, co bardziej funkcjonalne? Czas pokaże. A najlepiej zweryfikują to sami użytkownicy.
Awatar użytkownika

Tematyka tabletowa

Postprzez Damian Wolny » 11 Gru 2012, o 09:14

Ale proszę, czytaj ze zrozumieniem.
i tutaj zraziłem się do tabletów, bo nie każdy ma 2000zł żeby kupić Transformera.

Jasne, segment B. Miałem okazję testować Tracera Neo, który niewątpliwie do tej półki powinien się zaliczać. I co? Wypadł w testach o ok. 100pkt lepiej niż jego poprzednik, a czasami nawet gorzej, który kosztuje jeszcze mniej ;) Zraziłem się tym do tabletów, równocześnie do segmentu B, który - jest w moim zasięgu - wciąż jest za mało wydajny jak na te pieniądze. :)
Damian Wolny

Wróć do Darmowe gry i programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości