Czy są programy biurowe w języku polskim i darmowe?

- dyskusje na temat darmowych gier i aplikacji użytkowych do tabletów

Postprzez jank » 16 Paź 2013, o 23:26

Witam! Mam pytanie czy są jakieś darmowe programy biurowe w języku polskim np. takie jak: Libre Office lub podobne? Pozdrawiam J.K.
jank

Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski

King Soft Office

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 23 Paź 2013, o 11:09

Hej,
Jednym z najlepszych darmowych programów ściąganych z Google Play na tablety jest "King Soft Office". Osobiście używam tego programu i jestem zadowolony. Pewnie, że nie jest to potęga w stylu znanego nam office'a z środowiska Windows, ale ... Do prostych czynności edycyjnych w zupełności wystarcza. Polecam. :handshake:
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Postprzez jank » 25 Paź 2013, o 11:27

Dzikuję za podpowiedź. Już zainstalowałem sobie ten program i mam nadzieję że spełni moje oczekiwania. Pozdrawiam J.K.
jank

Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski

Aplikacje biurowe na androida

Postprzez macarena_1983 » 12 Lis 2013, o 13:10

Ja również używam KingSoft Office. W zasadzie niczego więcej nie potrzeba, no chyba że ktoś jest wyjątkowo wymagającym userem, jeśli chodzi o edycję.
Ale trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że tablet nie jest urządzeniem stricte do tworzenia i edytowania treści. Ja go traktuję raczej jako pewnego rodzaju uzupełnienie. Czyli większość tego co mam do zrobienia wykonuję na laptopie, a jeśli coś potrzebuję "dorobić" w podróży, to robię to na tablecie.
macarena_1983

Re: Czy są programy biurowe w języku polskim i darmowe?

Postprzez benkp » 1 Mar 2014, o 10:14

Posiadam Shiru Shogun 10 - i od czasu do czasu też muszę przejrzeć raport w excelu czy przeczytać jakiś tekst wysłany w word na maila. Na co dzień w firmie korzystamy z Quip - jest to całkiem ciekawe narzędzie przeznaczone do pracy grupowej - można współdzielić dokument z innymi użytkownikami. Co ważne - to co piszemy - w czasie rzeczywistym widoczne jest także na urządzeniach mobilnych innych użytkowników. Jeżeli chodzi o tworzenie i edytowanie plików z pakietu MS Office to najlepszy wydaje się być Kingsoft Office a zaraz później Smart Office 2. Ta pierwsza jest w 100% darmowa. Nie ma więc sensu wstrzymywać się przed jej pobraniem :) Ta druga to koszt około 40 zł! Zdecydujcie sami. Odsyłam też na yourapps.info/aplikacje-na-tablet - można tam znaleźć pełne recenzje tych dwóch edytorów i jeszcze kilku innych.
Awatar użytkownika
benkp

Re: Aplikacje biurowe na androida

Postprzez felis » 10 Kwi 2014, o 17:02

Witam
Przyłączam się do tematu,
Zainstalowałem dwa darmowe pakiety biurowe (Open office i KingSoft Office). Niby OK tylko ani jeden ani drugi nie sprawdza mi polskiej pisowni. Dla Windows 8.1 (w drugim tablecie) mam co najmniej kilka darmowych pakietów biurowych, w których sprawdzanie pisowni (dla całego dokumentu jak i bieżące podkreślanie czerwoną falką wyrazów z błędami) działa bez problemu.
Czy to mój brak wiedzy, czy jednak android nie dorasta prawdziwemu systemowi operacyjnemu do pięt i nadaje się tylko do zabawy?
macarena_1983 napisał(a):Ale trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że tablet nie jest urządzeniem stricte do tworzenia i edytowania treści. Ja go traktuję raczej jako pewnego rodzaju uzupełnienie.

Nie do końca się zgadzam. Tablet 10.1" bez problemu nada się do tworzenia prostych pism, maili i arkuszy kalkulacyjnych. Potrzeba jednak dobrego oprogramowania, a jak pisałem powyżej, nie wiem czy takie jest dla androida.
Pozdrawiam
felis

Postprzez marcus » 10 Kwi 2014, o 17:26

felis napisał(a):android nie dorasta prawdziwemu systemowi operacyjnemu do pięt i nadaje się tylko do zabawy?

Po systemie tak całkiem bym nie jechał, bo jednak te pakiety sprawdzają pisownię, tylko niestety producenci zapomnieli, że istnieje taki kraj jak Polska, i jak do tej pory nie ma polskiego słownika. Miejmy nadzieję, że niebawem nadrobią braki. Na razie pozostaje kopiowanie do Worda i wklejanie z powrotem, jeśli dokument jest tak ważny, że na ewentualne literówki czy orty nie można sobie pozwolić.
marcus

Postprzez felis » 10 Kwi 2014, o 19:22

marcus napisał(a):Po systemie tak całkiem bym nie jechał, bo jednak te pakiety sprawdzają pisownię, tylko niestety producenci zapomnieli, że istnieje taki kraj jak Polska, i jak do tej pory nie ma polskiego słownika. Miejmy nadzieję, że niebawem nadrobią braki. Na razie pozostaje kopiowanie do Worda i wklejanie z powrotem, jeśli dokument jest tak ważny, że na ewentualne literówki czy orty nie można sobie pozwolić.

Gdyby w androidzie chodziło tylko o sprawdzanie polskiej pisowni to może bym po nim aż tak nie jechał. Nie ten temat, ale wpadek i braków w oprogramowaniu jest więcej. Stąd mój wniosek, że ten system nadaje się tylko do zabawy i śledzenia portali społecznościowych.
Co do optymizmu, że pojawi się słownik to też go nie podzielam. Podobny wątek znalazłem na innym forum datowany dwa lata temu i jak widać do dziś nie znalazł rozwiązania.
Kopiowanie do Worda? Przecież nie będę przerzucał każdego dokumentu do komputera bo jak mam PC pod ręką to po co się męczyć pisaniem na tablecie. Co do literówek to uważam każdy dokument za ważny i sądzę, że wysyłanie nawet prostych plików z błędami świadczy o braku szacunku dla czytającego, a niestety literówki robię nader często więc pomoc dobrego słownika jest dla mnie bezcenna.
Pozdrawiam
felis

Postprzez marcus » 11 Kwi 2014, o 22:10

jak PC jest pod ręką to wiadomo, ze lepiej na pececie - mówię o sytuacji, kiedy np. jedziesz pociągiem i chcesz popracować, wtedy możesz wstępnie przygotować dokumenty na tablecie, a w domu / biurze tylko je dodatkowo sprawdzić. Aczkolwiek fakt, że póki co to raczej rozwiązanie pomocnicze niż główne narzędzie pracy biurowej - tu się zgodzę.
marcus

Do: Czy są programy biurowe w języku polskim i darmowe?

Postprzez dudek20 » 29 Maj 2015, o 14:35

Też tak uważam, nawet jeśli takie programy bardzo przypominałyby offica, to jednak wolę tworzyć i edytować dokumenty na moim laptopie, jest to o wiele wygodniejsze. Tablet służy mi głównie do przeglądania internetu i zdjęć.
dudek20

Wróć do Darmowe gry i programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości