5 najwazniejszych rzeczy, ktore musisz wiedziec o tablecie

- garść podstawowych informacji dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z tabletami

Postprzez Gracja » 9 Lis 2012, o 23:30

Proponuje stworzyc taka liste zlozona tylko z 5 punktow, i mieszczaca sie na jednej stronie dla ludzi, ktorzy nie maja czasu na czytanie calego poradnika, a chca dowiedziec sie tego, co najwazniejsze. Jest to oczywiscie prawdziwe wyzwanie, bo latwiej napisac ksiazke na 300 stron o tabletach, niz tylko 5 Punktow, ale wiem Pawel, ze lubisz nowe wyzwania. Pod taka lista mozna z kolei umiescic link: jesli chcesz dowiedziec sie wiecej, to zapisz sie na nasz darmowy poradnik.
Gracja

Ciekawa sugestia

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 10 Lis 2012, o 00:28

Cześć Gracjo,
Ciekawa sugestia. W zasadzie to byłoby powielanie tego co jest w poradniku. Wydaje mi się, że nasz poradnik nie jest, aż taki długi, żeby nie można go było szybko przetrawić. Oczywiście można stworzyć sobie wersję skróconą, ale to chyba w formie haseł. Bo jeśli zaczniemy coś pod nimi pisać, to zacznie się znowu robić poradnik. Według mnie najważniejsze 5 punktów, co do których musimy się zorientować przed zakupem tabletu, to:

1. Procesor ( jedno, dwu, czterordzeniowy)
2. Pamięć ( RAM, FLASH)
3. Sloty / gniazda + moduł 3G ( jakie wejścia mamy do dyspozycji w tablecie, który chcemy kupić, i czy posiada 3G)
4. Ekran / matryca ( rodzaj matrycy np. IPS, wielkość ekranu i jego powleczenie - najlepsze tzw. Gorilla Glass)
5. System operacyjny

Te 5 kwestii należy mieć szczególnie na uwadze.
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

producent

Postprzez karim10 » 14 Mar 2013, o 20:22

Warto mieć również na uwadze to, przez kogo został on wyprodukowany :)
Gdyby urządzenia miały podobną specyfikację, to warto sprawdzić producentów obu urządzeń i opinie o nich.
karim10

niby polski producent

Postprzez Geronimusek » 15 Mar 2013, o 00:05

Warto mieć również na uwadze to, przez kogo został on wyprodukowany

Jak zwykle , pewnie u chińczyków. Nawet firmy, które chwalą się tu i tam, że są producentem polskim - i tak wszystko ściągają z Chin.
Jedyne, co może ( ale nie musi !) być lepsze u takich producentów " niby polskich" to to , że można wysłać tablet, czy inne urządzenie do serwisu w Polsce. No bo skoro tutaj mają przedstawicielstwo, to tutaj naprawią. Gorzej jeśli trzeba byłoby reklamować w samych Chinach... :oops:
Geronimusek

Re: 5 najwazniejszych rzeczy, ktore musisz wiedziec o tablec

Postprzez katarzyna.kaminska » 7 Sie 2013, o 23:00

Z uwagi na porę roku warto też wiedzieć, jak dbać o tablet w okresie wakacyjnym. Drobinki piasku rysująca obudowę czy rozładowująca się bateria potrafią wytrącić z równowagi. A przecież na wakacjach nie powinniśmy się niczym irytować! :) Jak zadbać o swój tablet na wyjeźie podpowie Wam materiał wideo:
http://www.orange.pl/kid,4001782183,id,4003390529,title,TechnoPoradnik-odc-1-jak-przygotowac-tablet-na-wakacje-,video.html
katarzyna.kaminska

Postprzez lissa80 » 27 Mar 2014, o 12:48

Czyli powiedzcie mi jaki tablet mam wziąć sobie do korzystania mniej więcej ok. 15h tygodniowo, ale taki aby się nie zacinał, nie psuł za często, był przejrzysty, prosty w obsłudze?
lissa80

Postprzez jacek111 » 28 Mar 2014, o 21:35

A ja dodam, że po sprawdzeniu procesora, warto jeszcze zawsze doczytać, z jakim dokłądnie prockiem mamy do czynienia, najprosćiej - poszukać testów wydajnosci tabletu lub chociaż poczytać jakie gry (to jakby nie patrzeć zawsze jakiś tester wydajnosci) na nim chodzą płynnie, jakie przycinają. Dlaczego? Bo bywa tak, ze dwa rdzenie od dobrego producenta osiągają lepsze wyniki niż cztery rdzenie na sprzęcie tańszej marki.
jacek111

Do: 5 najwazniejszych rzeczy, ktore musisz wiedziec o tablec

Postprzez barteksmolinski » 17 Gru 2014, o 13:23

Bardzo ważnym punktem jest też zwrócenie uwagi na jakość i czas pracy baterii. Ponieważ w wielu słabszych tabletach może być problem z dłuższym użytkowaniem.
barteksmolinski

Wróć do Dla początkujących

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości