Czy każdy tablet ma Internet?

- garść podstawowych informacji dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z tabletami

Postprzez Darek Pe » 2 Kwi 2014, o 19:59

Witam, przymierzam się do zakupu tabletu i czytałem już trochę recenzji oraz testów róznych marek, ale większosć z nich jest dla takiego "zółtodzioba" jak ja nie do końca zrozumiała. Czy wobec tego możecie mi odpowiedzieć na bardzo podstawowe pytanie, jak wygląda kwestia Internetu w tablecie? To znaczy, że każdy tablet ma dostęp do sieci www czy trzeba dokupować jakieś modem/router itp?

Proszę o możliwie szerokie zarysowanie tematu, bo pewnie znajdzie więcej osób, które zupełnie nie znają się na elektronice użytkowej i nie wiedzą "z czym to jeść".

Pozdrawiam!
Darek Pe

Postprzez GrimPiece » 4 Kwi 2014, o 22:21

najprosciej mówiąc tak, każdy tablet "ma internet", ale mowa o Wi-fi, czyli potrzebujesz router, który będzie nadawał sygnał. Jak masz neta w domu to pewnie masz też router i właściwie wszystkie routery aktualnie mają Wi-Fi, czyli tylko wpiszesz hasło do sieci na tablecie i w domu będzie śmiegać;) co innego 3G - tu potrzebujesz karty SIM i musisz płacić za połączenie (od jednego z dostawcow, np/ Plus, Play, Heyah itp). Ale to jest net o zasięgu globalnym, przynajmniej z założenia, bo nie zzawsze jest zasięg. No i nie każdy tablet ma wbudowany modem 3G, wtedy trzeba dokupić zewnętrzny.
GrimPiece

Postprzez Darek Pe » 6 Kwi 2014, o 15:41

czyli jeśli dobrze rozumiem w domu mogę korzystać z Wi-fi i to na każdym tablecie bez wyjątku, a poza domem z 3G i to mają tylko niektóre?
Darek Pe

Postprzez marcus » 8 Kwi 2014, o 17:48

@Darek Pe Mniej więcej tak, ale pamiętaj, że Wi-Fi jest często dostępne jeszcze w wielu innych miejscach. Jak mieszkasz w jakimś większym mieście, to np. w jakimś parku czy na rynku może być udostępniany net, to samo w kawiarni, kafejce, klubie, bibliotece czy nie wiem gdzie tam jeszcze. Czasem WiFi jest też w pociągach/autobusach. Wiec bez 3G też można pokombinować ale wiadomo, że nie jest to aż takie wygodne.
marcus

Postprzez Darek Pe » 9 Kwi 2014, o 18:55

dzięki za odpowiedzi! a to oświećcie mnie jeszcze o co chodzi ze standardami wifi? czasem są jakieś literki podane w specyfikacji (np b/g/n) to się musi jakoś zgrać z routerem?
Darek Pe

Do: Czy każdy tablet ma Internet?

Postprzez narlis7 » 14 Paź 2014, o 16:32

ja jak zaczynałem kupno tabletu to nawet nie poczytałem, byłem pewny w 100%, że każdy ma wbudowany modem 3G, co się okazało? kupiłem tablet bez wbudowanego modemu :)
Awatar użytkownika
narlis7

Miejscowość: Olsztyn

Postprzez GrimPiece » 14 Paź 2014, o 17:43

bywa i tak ;) na szczęśćie są jeszcze modemu USB. JEszcze lepsze jest to, że wiele osób myśli, że z każdego tabletu można dzwonić i pisać eski. Zwłaszcza, jak już jest wejście na SIMkę - można się przejechać ;)
GrimPiece

Postprzez narlis7 » 15 Paź 2014, o 08:07

masz rację, zdarza się i tak :) no modem USB jest alternatywą dla wbudowanego modemu 3G jednak nie jest to w żaden sposób wygodne (podłączanie i dołączanie modemu gdy jest nam potrzebny) :p
Awatar użytkownika
narlis7

Miejscowość: Olsztyn

Postprzez barteksmolinski » 17 Gru 2014, o 13:20

Każdy tablet ma wbudowany moduł wifi, więc wystarczy znaleźć otwartą sieć wifi, lub znać do niej hasło, i można mieć internet w swoim tablecie.
barteksmolinski

Wróć do Dla początkujących

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości