Czy tablet ma sens? [wątpliwości egzystencjalne]

- garść podstawowych informacji dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z tabletami

Tablet do szkoły ?

Postprzez Paweł M. Steczkowski » 14 Lis 2012, o 00:58

No właśnie tu jest sedno sprawy - ja czekam z utęsknieniem na tabletowe wersje podręczników
Rok, w rok ok. 1000 zł. trzeba wydać na podręczniki jeśli się ma dwoje dzieci.

Hmm... czytniki dla dzieci to całkiem ciekawa perspektywa :D

Sam mam syna w wieku 8 lat i biedaczysko ciągnie za sobą torbę na kółkach, więc to jest jak najbardziej realny problem :)

Na prywatne szafki ala americano, raczej nie ma co liczyć, ale jakby się znalazł jakiś sensowny polityk (tak wiem - no commend:) to chętnie poparłby taką inicjatywę. Fajnie by było jakby znaleźli się jacyś społecznicy o wdrożyli pomysł w życie :)

Pafę
Paweł M. Steczkowski

Tablety w szkołach

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 14 Lis 2012, o 12:54

Witaj Pawle,
Miło Cię słyszeć na naszym forum o tabletach. Jeśli chodzi o tablety w szkołach, to muszę Ci powiedzieć, że nasze Państwo coś robi już w tym zakresie. Niedawno opublikowaliśmy na naszym blogu tabletoid artykuł właśnie na temat projektu wprowadzania tabletów do szkół podstawowych. Warto zajrzeć.
Wszystko wskazuje na to, iż to może być przyszłość nauki szkolnej. Pytanie tylko, co na to lobby wydawnicze?
Programy pilotażowe to jedno, a masowe wprowadzenie tabletów zamiast książek tradycyjnych to zupełnie co innego. :wisze:
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Najlepiej mieć kilka urządzeń w domu

Postprzez tmig » 15 Lis 2012, o 00:21

Witam Piotrze

Jak słusznie zauważyłeś tablet może być doskonałym dopełnieniem laptopa. Każde z urządzeń tzn. komputer stacjonarny, laptop czy tablet mają swoje zalety i wady. O ile użytkownika na to stać i ma takie potrzeby powinien moim zdaniem zaopatrzyć we wszystkie takie urządzenia. Ma pełną wtedy swobodę zarówno w pracy jak i rozrywce.
Pozdrawiam tmig
tmig

Tablet, pecet i laptop

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 15 Lis 2012, o 23:41

Cześć Tomasz,
Czasem człowiek nawet kupi jakieś urządzenie ( np. tablet), aby przekonać się co to jest, i jak to działa.
Ludzie są ciekawi nowych technologii. Jeszcze kilka lat temu jakby się komuś powiedziało, że będzie sterował komputerem, nie poprzez klawiaturę ale dotykając ekran, to by nie uwierzył, a jednak...
Tablety nie są już tak kolosalnie drogie, więc można się skusić na kupno tego gadżetu.
Ja kupiłem tablet, ale nadal więcej używam laptopa, bo dużo pracuję. Ale cieszę się, że tablet jest, bo korzysta cała rodzina. Niektóre gry są rewelacyjne... Tyle, że doba nie jest z gumy, niestety ...
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Dwa komputery

Postprzez macarena_1983 » 16 Lis 2012, o 09:59

Hej,
Ja początkowo miałam peceta - jak pewnie większość z nas. Każdy gdzieś tam kiedyś od komputera stacjonarnego zaczynał.
Potem kupiłam laptopa della - naprawdę udany komputer. No i przez kilka lat cieszyłam się stacjonarnym i lapkiem. Jakiś rok temu zrezygnowałam z peceta, bo miał już chyba z 8 lat i był sporo przestarzały. Modernizacja kosztowałaby jak mi kolega wyliczył przynajmniej 500 -700 złotych. :thankyou: To już lepiej było w takim układzie kupić używany sprzęt "na czasie" , niż ładować w staroć. Więc oddałam do Domu Dziecka tego peceta. Tam powiedzieli, że przyda im się do nauki prostych czynności edycji dokumentów. No i tez przeglądania internetu. Więc zostałam z laptopem przez rok tylko. A teraz zakupiłam, i jestem szczęśliwą posiadaczką tabletu kiano pro 10 dual. A więc znowu mam dwa komputery, z czego się cieszę. :happy:
macarena_1983

Tablet

Postprzez Evoq_com_pl » 8 Maj 2013, o 15:33

Wszystko jest względna kwestią,jednak moim zdaniem trzeba także iść z duchem czasu i postępem technologicznym. Tablet to już nie typowo stacjonarne,tylko bardzo mobile urządzenie. Przydatne zarówno do dokumentów tekstowych jak i szeregu multimediów,aplikacji. Moim zdaniem jak najbardziej warto.
Evoq_com_pl

Poprzednia

Wróć do Dla początkujących

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość