Gdzie można korzystać z WiFi?

- garść podstawowych informacji dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z tabletami

Postprzez GrimPiece » 18 Maj 2014, o 15:16

Znajomy niezbyt obyty w temacie tabletów, smartfonów i ogólnie wszystkiego co ma procesor zadał mi ostatnio pytanie - gdzie można korzystać z wifi? Pomyślałem, że napiszę również tutaj, bo może komuś, kto do tej pory miał tylko starą Nokie i za bardzo nei wiem jak "to wszystko" dziala takie info się przyda. Więc tak:

Wifi to sieć lokalna, więc można z niej korzytać w promieniu kilkunastu (czasem kilkudziesięciu / kilkuset) metrów od routera (czyli tej skrzynki z intenetem;p ) Router teraz praktycznie jest standardem w domu i właściwie tego chyba już nie trzeba nikomu tłumaczyć - jak zamawiasz neta do domu (nie na telefon) to router zapewne też dostajesz i praktycznie każdy router ma też wifi. Właczysz albo pan z tepsy / inei / inne Ci włącza i możesz korzystać z wifi na telefonie, tablecie, laptopie... a jak sobie nie założysz hasla to Twój sąsiad też możesz z tego korzystać;p

Druga sprawa: routery instalowane są tez "w terenie". Na przyklad uczelnie udostępniają często neta studentom w ten sposób na terenie budynku wydziałowego, kafejki żeby przyciągnąc klientow tez udostępniają im neta, czasem miasto jest tak dobre, że np. daje neta w centrum (np. w Poznaniu na Starym Rynku można złapać, nie wiem jak w innych miastach). Raz czy dwa widziałęm tez wifi w PKSie albo PKP.

Czasem dostępne jest za darmo, czasem trzeba zapłacić, albo dostajesz hasło np. razem z kupionym żarciem (patrz. kafejka).

Często jak gdzieś jest wifi to oznaczają to naklejką z charakterystyczną antenką - wpiszcie sobie w google to zobaczycie;)

To chyba tyle, jak macie coś do dodania w temacie dla początkujących do uzupełnijcie mój wywód.
GrimPiece

Postprzez jacek111 » 25 Maj 2014, o 18:00

warto dodać: z wifi można też korzystać, jak się ma własny przenosny router wifi, np. w plecaku. Z tego powodu tablet, który ma tylko wi-fi nie musi oznaczac, że gdzieś poza miastem nie będzeimy mieć dostępu do neta. Co jest wtedy potrzebne, to modem zewnętrzny sieci 3G, który nadaje też sygnal Wifi, a ten ostatni można odbierać w telefonie czy tablecie. (oczywisćie można tez kupić po prostu modem 3G pod USB, ale to wątek o wifi).
jacek111

Postprzez karolpiegzik » 12 Cze 2014, o 14:46

Ale w sumie już są specjalnie naklejki informujące, że w danym miejscu można korzystać z wifi. W sumie to u nas mamy router i w całym domu mam zasięg i jeszcze nawet na przystanku.
karolpiegzik

Postprzez ola.mona80 » 15 Cze 2014, o 14:44

Są takie punkty (bodajże "red spot") czy jakoś tak, a także informacja że w danym miejscu jest wifi, nawet na dworcach już jest (np w Gdańsku)
ola.mona80

Postprzez daliak » 31 Lip 2014, o 10:05

Wi-fi teraz masz w sumie we wszystkich szkołach, barach, restauracjach, a nawet autobusach. Większość punktów jest oznaczona.
daliak

Postprzez respekta » 31 Lip 2014, o 10:41

Dokładnie jak daliak napisał. Ja np.: na uczelni mam tak szybki internet, że przez wi-fi na telefon ściągam filmy avi w 2 minuty ;)
respekta

Re: Gdzie można korzystać z WiFi?

Postprzez jacek111 » 1 Sie 2014, o 12:44

ola.mona80 napisał(a):Są takie punkty (bodajże "red spot") czy jakoś tak, a także informacja że w danym miejscu jest wifi, nawet na dworcach już jest (np w Gdańsku)

"red spot" to jest na Jowiszu ;p miałaś na myśli hot spot :) oczywiscie chodzi o taką antenkę wi-fi, właściwie wygląda one trochę inaczej w róznych miejscach, ale zazwyczaj można się zorientować o co chodzi.
jacek111

Postprzez alantena » 13 Sie 2014, o 15:42

W naszych czasach wifi jest dostępne prawie wszędzie, autobusy, restauracje, centra handlowe itd. Jeśli masz szczęście to nawet w domu uda Ci się złapać wifi bez zabezpieczenia.
alantena

Postprzez inkol » 27 Sie 2014, o 14:40

Wifi to teraz tak popularny temat, że chyba tylko w bardzo niszowych barach i knajpach go nie ma. Tak to wszędzie prawie jest dostępne, ostatnio nawet spotkałam się z wifi w parku.
inkol

Do: Gdzie można korzystać z WiFi?

Postprzez marput » 23 Lis 2014, o 15:59

Wi FI o ile nie mieszkasz na wsi tylko większym mieście typu Gliwice złapiesz wszędzie lecz po co szukać włączać wi-fi? lepiej wlączyć dane i masz LTE :) przynajmniej ja kto nie ma niech żałuje ! :D
marput

Następna

Wróć do Dla początkujących

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości