multitiouch 5-cio punktowy a 10-cio punktowy

- garść podstawowych informacji dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z tabletami

Postprzez Darek Pe » 6 Kwi 2014, o 18:15

Witam, czy wybierając tablet warto zwracać uwagę na to, jaki jest multitouch? Z tego co widziałem ,to z reguły tablety mają 5-cio punktowy albo 10-cio punktowy multidotyk. Jaka jest róznica to się domyślam, ale czy w praktyce ma to jakieś większe znaczenie? Zwykle chyba i tak używa się maksymalnie dwóch, czasem trzech palców? Czy powinna to być ważna kwestia podczas wybierania tabletu?
Darek Pe

Postprzez GrimPiece » 8 Kwi 2014, o 00:04

Różnica między 5 a 10 punktowym multitouchem jest taka, ze 5 punktów od biedy wykorzystasz w takiej czy innej aplikacji a 10 punktowy nigdy nie będzie wykorzystany;) nie zwracaj na to uwagi
GrimPiece

Postprzez Darek Pe » 9 Kwi 2014, o 18:59

ok, a - tak na wszelki wypadek - gdyby jednak się okazało, że np. będę potrzebował 10cio punktowego a już mam 5cio to da się to jakoś zmienić? to kwestia matrycy ekranu czy oprogramowania albo ustawień?
Darek Pe

Postprzez marcus » 10 Kwi 2014, o 17:34

@darek, raczej nie będziesz potrzebował takiej zmiany i niewiele osób próbuje zmienić multi-toucha. Z tego co wiem, to kwestia oprogramowania, a nie fizycznych własćiwości matrycy, ale taka zmiana będize na pewno wymagała rootowania tabletu - czyli przez okres gwarancji i tak najlepiej o tym zapomnieć.
marcus

Wróć do Dla początkujących

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości