"Prawy przycisk myszy" w androidzie

- garść podstawowych informacji dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z tabletami

"Prawy przycisk myszy" w androidzie

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 25 Lis 2012, o 01:01

Witam,
Większość z nas, a może dokładnie wszyscy ma ten sam problem przy przechodzeniu z dotychczasowego Windowsa w pececie, czy laptopie na androida, tudzież inne dostępne na rynku systemy mobilne. Ten problem, to ciągły brak prawego przycisku myszy z właściwościami. Niewątpliwie wygodnie było kliknąć prawym na myszce, i zmienić nazwę pliku, skopiować dokument, czy też go po prostu skasować.
Dobra informacja z poziomu platformy android - teraz to też jest proste, ale inne. A jak to się robi?
Po prostu wchodzimy w naszym tablecie do Explorera - czyli tam gdzie widoczne są powierzchnie do zapisywania danych ( SD card, Internal memory, USB). Odnajdujemy folder i / lub dokument, który chcemy edytować. Klikamy na docsa i chwilę przytrzymujemy . Pojawia się okienko ( hurra !! - znowu okna :brawo: ) z różnymi opcjami: kopiuj, wklej, przenieś, wyślij, usuń. No i klikamy w to, co chcemy zrobić.
Na przykład, gdy kopiujemy, to:
- klikamy "kopiuj" w wyżej wspomnianym oknie
- następnie przechodzimy do folderu docelowego i tam klikamy na górnym pasku Menu pole "Editor"
- znowu wyskakuje okno z opcjami i klikamy wklej - dokument / plik pojawia sie w żądanym folderze
Proste, ale trzeba się do tego przyzwyczaić. :slonko: Wkrótce nagramy również dla tej operacji krótki filmik video.
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Super

Postprzez Łukasz » 25 Lis 2012, o 02:11

Każde takie video pokazujące co i jak jest mile widziane. :brawo:
Łukasz

problem

Postprzez mlekoju » 15 Mar 2013, o 19:17

Sam kiedyś miałem z tym problem na moim smartfonie. Jednak raz kompletnie przez przypadek przytrzymałem ekran i wyświetliło mi się to okienko ;D od tamtego czasu doskonale pamiętam jak kopiować i wklejać tekst ;)
mlekoju

Wróć do Dla początkujących

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości