Tablet z wystawki sklepowej ...

- garść podstawowych informacji dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z tabletami

Tablet z wystawki sklepowej ...

Postprzez CFR » 4 Lip 2015, o 21:23

Witam,
Postanowiłem kupić tablet w sklepie internetowym. Znalazłem model który mnie interesuje (Samsung Note Pro 12.2 wersja WIFI) i dokonałem zakupu podając jednocześnie, że odbiorę tablet osobiście za kilka dni. Zadzwonił do sprzedawca, który mnie poinformował, że tablet jest z wystawy ale nigdy nie był uruchamiany. Po prostu wyciągnięty z pudełka i do gabloty.
Teraz mam pytanie: co i jak sprawdzić aby wiedzieć, że tablet nie był używany?

PZDR
CFR

Do: Tablet z wystawki sklepowej ...

Postprzez GrimPiece » 6 Lip 2015, o 18:50

jak na mnie to jeśli się postarali to nie sprawdzisz. Inna sprawa, ze zależy w jakim sklepie kupujesz - bo jak w markecie to czasem nawet się nie starają usuwać śladów użytkowania i może np. znaleźć jakieś stare pliki albo aplikacje, które nie były preinstalowane w oryginalnej wersji lub też już utworzone powiązanie z kontem gmail itp.

Poza tym Note Pro - dobry wybór ;)
GrimPiece

Postprzez CFR » 6 Lip 2015, o 19:17

Dzięki za odpowiedź ;)
Znalazłem w parametrach telefonu i sprawdziłem na innym tablecie: czas aktywności który jest mierzony od ostatniego uruchomienia. Może gdzieś jest ukryta opcja całkowitego czasu, jakiś tryb serwisowy czy coś podobnego.
Jeszcze myślę o tym Knoxie, gdzieś czytałem, że niechlujne manipulacje mające na celu rootowanie urządzenia objawia się zmiana statusu z 1 na 0 czy odwrotnie. Oczywiście są już dostępne metody które nie pozostawiają żadnych śladów.
Widze trzy możliwości:
1. Sprzedawcy są uczciwi to wszystko będzie ok
2. Młodzi adepci rootowania - jest szansa wykrycia manipulacji.
3. Profesjonalni Paranoicy - na tablecie nawet ich śladu DNA nie znajdę.

PZDR
CFR

Postprzez marcus » 10 Lip 2015, o 16:28

Profesjonalni paranoicy, a raczej ultra nerdy to z reguły pracują w lepszych miejscach niż dział sprzedaży w markecie więc jest szansa, że wykryjesz manipulację ;) oczywiście lepiej mieć nadzieję, że jednak opcja 1 jest prawdziwa - trudno powiedzieć, jak wiele sprzętów wystawowych albo i w ogóle po prostu "nowych" jest wczesniej w łapach magazynierów czy klientów sklepu. Trochę się takich historii po różnych forach naczytałem, ale jak to w necie - piszą jedynie ci, którzy mają problem, a codziennie przecież sprzedaje się tysiące urządzeń, wiec szansa na trafienie "używanej nówki" nie jest chyba na szczęście aż tak duża.
marcus

Postprzez milurecki » 29 Sty 2017, o 20:30

ja kiedyś w sferisie kupowałem tablet z wystawki, był troche tańszy i było z nim wszystko ok :P jedyne co to nie maił folii ochronnej i był lekko zażółknięty bo miał białą obudowę.
Awatar użytkownika
milurecki

Wróć do Dla początkujących

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość