Tablet zamiast GPS? Czy to dobry pomysł?

- garść podstawowych informacji dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z tabletami

Postprzez Darek Pe » 1 Kwi 2014, o 23:32

Cześć, może wyda Wam się to mało prawdopodobne, ale jak do tej pory jeździłem bez nawigacji GPS;) teraz jednak trochę pozmieniało i częściej będę jeździł po Polsce i nawigacja mi się przyda. Pytanie czy raczej kupować osobne urządzenie czy może jednak tablet? To znaczy tablet i tak chcę kupić, tylko pytanie czy bardziej opłaca się kupić "dachówkę" bez GPSa, a nawigację osobno czy jednak tablet z nawigacją zamiast tego załatwi sprawę?

Co o tym myslicie? Z jakich opcji korzystacie? Będę wdzięczny za wszelkie porady i opinie.
Darek Pe

Postprzez jacek111 » 6 Kwi 2014, o 16:22

cześć, sporo jest tabletów z wbudowanym GPSem choć nie wszystkie modele mają od razu odpowiednie oprogramowanie. Aplikację o mapy możesz dokupić, choćby w google play znajdziesz oprogramowanie tomtoma. Poza tym niektore modele mają już domyślnie wgraną aplikację i sa nastawione własćie na "bycie nawigacją", jest taki tablet Colorovo z NaviExpert czy Modecom, ktory ma wgrane MapaMap. Z tym to można spokojnie jeździć, ale warto przy tym zainwestować w tablet, który ma jescze 3G - stały dostęp do neta się przydaje, bo niektóre aplikacje często się aktualizują albo mają "przelicznik" trasy online i wtedy bez neta to ani rusz. No i oczywiści sprawy moduł GPS się przyda - nie każdy tablet ma ten komponent na równie wysokiem poziomie.
jacek111

Postprzez GrimPiece » 4 Maj 2014, o 13:51

jak chcesz kupować tablet pod kątem GPS-a to najlepiej wcześniej dobrze poprzeglądaj wszelkie testy - zwłaszcza, gdy mowa o sprzęcie za te max 400 - 500 zł. Róznie to bywa i nie ma jakieś reguly jeśli chodzi o GPS-a w tanich tabletach - w jednym modelach działa bez zarzutu, a inny model u tego samego producenta już może działać słabiutko.
GrimPiece

Postprzez marek06706 » 6 Maj 2014, o 14:28

Polecam Samsung galaxy tab 2 lub tab 3, 7'' z pewnością wystarczy. Ja mam i jako gps działa bez zarzutu.
marek06706

Postprzez jacek111 » 7 Maj 2014, o 17:52

Galaxy Tab zawsze dobry. Zwłaszcza, że 2 od 3 się aż tak bardzo nie różni, a dwójkę można dostać w miarę tanio. Poza tym, jeśli chodzi o sam GPS, to z reguły działa dość dobrze nawet w tanich tabletach (choć przed zakupem lepiej poczytać testy, bo wiadomo, żę różnie z budżetowcami bywa). ALe jak tak czytam testy różnych Kiano, GoCleverów i innych Prestigio to z GPSem jest częśto dobrze pomimo innych niedogodności. Jedyny minus, że fixa łapie dość długo, ale jak już chwyci to działa ok.
jacek111

Tablet z GPS

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 7 Maj 2014, o 22:18

Z doświadczenia wiem, że Galaxy Tab 7 cali dwójka działa zupełnie dobrze. Nie gorzej niż "normalna" nawigacja. Chociaż ja jakoś nie mogę się odzwyczaić od tej nawigacji dedykowanej. Może przez to, że jest mniejsza? wygodniejsza?
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Wróć do Dla początkujących

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości