Jak rozwiązać problem z internetem?

Postprzez jank » 28 Sie 2013, o 00:09

Witam! Chcę poruszyć problem z jakim borykam się z internetem. Posiadam tablet Kiano Duo 10 Pro i bardzo ciężko uruchamiał mi się internet. Tzn. musiałem kilka razy włączać i wyłączać Wi-Fi żeby zaskoczyło połączenie. Interweniowałem u dostawcy internetu- a jest nim Netia przychodził konserwator ustawiał, konfigurował router (Pirelli DRG A125G) w końcu połączenie było, ale do czasu wyłączenia tabletu. W końcu ustaliliśmy że trzeba zmienić router na nowszy typ. I teraz mam router NETIASPOT. No i okazało się że nie łapie mi teraz wcale internet. Na domowym komputerze na kablu śmiga, na drugim tablecie GOCLEVER TAB R76.2 też śmiga zaraz po włączeniu tabletu, internet działa bez żadnego czekania. Gdzieś na stronie producenta wyczytałem że działa na internecie bez zabezpieczenia, ale to jakaś zmyłka, bo każdy router ma kod żeby wprowadzić przy pierwszym uruchomieniu. Według mojego mniemania to jest coś z tym Wi-Fi w tablecie. Proszę o Wasze opinie, rady lub sugestie w tej sprawie. Pozdrawiam J.K.
jank

Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 28 Sie 2013, o 12:41

Domyślam się, ze chodzi o tablet Kiano Pro 10 Dual - bo taka jest jego pełna nazwa. Dziwna sprawa trochę z tym połączeniem, bo jak piszesz przy poprzednim modemie łapał internet, a przy tym nowym wcale nie działa. Z naszych obserwacji tego tabletu wynika, że miał on jakieś tam problemy z wifi, ale w większości przypadków rozchodziło się o siłę sygnału. Czyli blisko routera wszystko było Ok, natomiast już przez dwie ściany, czy przez schody sygnał zanikał, czasem się zrywał. A Ty piszesz, że nie ma sygnału w ogóle.
Jedyne co mi teraz przychodzi do głowy, to skontaktować się z serwisem Kiano i przedstawić problem. Być może coś doradzą "na odległość". A jeżeli nie, to wówczas trzeba będzie raczej myśleć o reklamacji na działanie WiFi. :sorry:
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Postprzez jank » 28 Sie 2013, o 13:18

Witam ! Faktycznie przestawiłem słowa, mój tablet to; Kiano Pro 10 Dual, już zgłosiłem problem w serwisie Kiano i obiecali przysłać kuriera po odbiór do naprawy. A tak na marginesie to czy wbudowane karty wifi w sprzęt mają różne parametry? bo jak nadmieniłem wcześniej na tablecie marki GOCLEVER wszystko działa bez zarzutu i to nawet przez dwie ściany. Pozdrawiam J.K.
jank

Postprzez jank » 29 Sie 2013, o 15:57

Witam ponownie! Z chęcią informuję że problem jak na razie został rozwiązany. Okazało się,że ruter był źle skonfigurowany i po interwencji u operatora i poprawce przez niego wszystko wróciło do normy. Pozdrawiam J.K.
jank

Postprzez jank » 1 Paź 2013, o 20:51

Witam ponownie. Nie odzywałem się, bo po pierwsze za wcześnie ucieszyłem się sprawnym tabletem, a po drugie musiałem iść do szpitala i nie dawno wróciłem ale przed pójściem musiałem oddać tablet do serwisu i dopiero po przeszło 3 tygodniach wczoraj go odebrałem. Wymienili mi cały środek. Tak napisali. Jak na razie działa normalnie. Pozdrawiam J.K.
jank

Wróć do Dyskusje o tabletach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość