Tablet zamiast książki ?

Tablet zamiast książki ?

Postprzez Paweł M. Steczkowski » 14 Lis 2012, o 01:08

Od dłuższego czasu nęci mnie perspektywa zakupu jakiegoś fajnego poręcznego urządzenia, które zastąpiłoby mi papierowe wersje książek. Co prawda przywykłem już do plecaka w którym zwykle noszę parę książek (na wszelki wypadek), ale z natury jestem leniwy więc jak by się dało jakoś umilić sobie życie to czemu nie?

Czy ktoś z Was moi mili forumowicze wykorzystuje tabletoidy w tym celu? A jeśli tak to z jakim skutkiem?
Przyznam szczerze, że zużywanie książek sprawia mi niejako przyjemność, dlatego nie wiem czy potrafiłbym się całkowicie przekonać do ekranu monitora, ale jako alternatywa zapewniająca mi bogactwo lektury na każdym kroku - czemu nie?

Pzdr
:emo:
Pafę
Paweł M. Steczkowski

Tablet nie zastąpi całkiem, ale...

Postprzez Geronimusek » 13 Gru 2012, o 00:08

Hej Paweł,
Definitywnie tablet pewnie nigdy nie zastąpi książek papierowych. Tak mi się wydaje. Książki maja swój nieodparty urok. Tablet może i powinien byc niejako uzupełnieniem książek tradycyjnych.
Ja powiem Ci, ze mam spory problem z miejscem w domu na książki - szczerze mówiąc to półki uginają się pod ciężarem książek gromadzonych przez wiele lat. Teraz tablet, który kupiłem powinien częściowo przejąć rolę książki, ale ... Nie odmówię sobie raz na jakiś czas kupienia książki papierowej. To jest silniejsze ode mnie. :nazolwiu:
Geronimusek

Do: Tablet zamiast książki ?

Postprzez Endżi » 6 Cze 2016, o 16:18

Ja używam tabletu zamiast książek i muszę przyznać że u mnie się to sprawdza, choć bateria mnie czasem zawodzi w nieodpowiednich momentach dlatego muszę zastanowić się nad powerbankiem. Trzeba wziąć pod uwagę że przy zbyt długim czytaniu na tablecie w końcu mogą zacząć boleć Cie oczy, ale w moim przypadku się to jeszcze nie ujawniło. Codziennie dojeżdżam na uczelnie tak około 1h w jedną strone autobusem i w tych momentach zawsze sobie coś czytam. Mam kilka ebooków na tablecie od powieści po podręczniki i książki naukowe dlatego jest to dobra opcja bo tablet zajmuje dużo mniej miejsca niż te wszystkie książki, więc w każdym momencie mogę czytać dokładnie tą książkę na którą akurat mam ochotę. Ponadto na tablecie możesz korzystać z internetu i czytać sobie jakieś ciekawe artykuły, sprawdzać wiadomości itp.
Endżi

Postprzez kladi90 » 21 Lip 2016, o 13:24

Tablet jest wygodniejszy, mi się nawet czyta lepiej bo jak jest podwietlony to wygodniej wieczorami, noi jak gdzieś jadę do łatwiej wziąć jedną rzecz niż 10 książek.Mnie namówli w sferisie na Kindla jak byłam na studiach i jestem im do dzisiaj wdzięczna bo naprawdę oszczędność i wygoda nieziemska :p
kladi90

Postprzez kisiamarysia » 21 Lip 2016, o 19:42

Hej. Moim zdaniem tablet to nie jest dobry pomyśł ,ale czytnik jak najbardziej ! Sama mam czytnik PocketBook i jestem zadowolona. teraz widze ,że w sferisie nawet jest darmowa wywyłka własnie czytników tej firmy.A jesli nie chcesz kupować przez internet to na pewno na miejscu w sklepie czy w innych możez przetestowac, o ile są bo ja widzialam w sfersie tylko :)
kisiamarysia

Postprzez kisiamarysia » 21 Lip 2016, o 19:45

swoją drogą czytniki inkBook tez sa niczego sobie podobno np http://www.sferis.pl/p/434207-czytnik-e-book-inkbook-obsidian-czarny-inkbook-obsidian.html ,ale wiadomo dosc kosztowna inwestycja
kisiamarysia

Wróć do Dyskusje o tabletach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość