E-czytnik, to nie tablet!

- jeśli zastanawiasz się, jaki ebook reader / e-czytnik kupić, zajrzyj do tego działu koniecznie

E-czytnik, to nie tablet!

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 5 Wrz 2012, o 21:55

Wiele osób zastanawia się co kupić: czytnik, czy tablet? Są to chyba jednak osoby nie do końca poinformowane, co jest co, i do czego służy. Bo zanim w ogóle rozpoczniemy takie dywagacje musimy zdać sobie sprawę, że e-czytnik służy do czytania ebooków na ekranie. Przede wszystkim oczywiście. To jego podstawowa funkcja, ze względu na technologię e-papieru zastosowaną w wyświetlaczach. Bardziej "wypasione" czytniki ebooków mają też dostęp do Internetu.
Ze względu na powyższe trzeba jasno i jednoznacznie powiedzieć, iż czytnik ebooków ma niezbyt wiele wspólnego z tabletem. Tablet jest po prostu nowym rodzajem komputera, zaś e-czytnik jest de facto urządzeniem do czytania i przewijania stron z możliwością wejścia do Sieci, i to też "bez koloru". :rules:
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Tablet to mega czytnik

Postprzez Wojtek » 10 Wrz 2012, o 08:21

Za to tablet pozwala na czytanie książek i e-booków. Zainstalowałem sobie Kindle, i mogę czytać na moim tablecie książki kupione na Amazonie. A wszelkie pdf-y, raporty itp z zasady czytam sobie na tablecie a nie na komputerze.
Wojtek

Miejscowość: Warszawa

Inna technologia matrycy

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 10 Wrz 2012, o 10:15

Ktoś wpadł na pomysł wyprodukowania matrycy innej niż te stosowane w komputerach, nie bez przyczyny. Chciał dać możliwość maniakom czytania, żeby mogli to robić do bólu. E-czytniki nie są jeszcze, aż tak popularne , bo wiele osób czyta e-booki właśnie na tabletach, netbookach lub laptopach. Jednak z czasem wydaje się, iż czytniki powinny zdobyć spory rynek. Nie mówiąc już o tym, gdyby czytniki zamiast książek weszły do szkół ... :expert:
Awatar użytkownika

raczej niszowe

Postprzez Wojtek » 10 Wrz 2012, o 11:08

Czytniki będą moim zdaniem produktem niszowym, dla koneserów. Oczywiście, jeżeli politycy zarządzą, że czytniki maja wejść do szkół, to tak się stanie, i wszyscy rodzice będą musieli kupić. Dzisiaj podręczniki to kilkaset złotych, może to się opłacić na przestrzeni kilku lat.
Ale Tablet jest tu lepszy, bo obok funkcji książki, oferuje także funkcje komputera. Lepiej by było, gdyby uczniowie mieli tablety zamiast czytników. Osobiście to stawiałbym na tablet.
Wojtek

Miejscowość: Warszawa

wygoda

Postprzez kamila » 8 Lis 2012, o 11:42

słyszałam, że zdecydowanie gorzej czyta się książki na tabletach niż na e-czytnikach, ponieważ szybko męczą się oczy od święcącego ekranu. Mógłby ktoś odnieść się do tej opinii?
kamila

e-czytnik lepszy do samego czytania

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 8 Lis 2012, o 15:44

Witaj Kamilo,
Tak, to prawda. To znaczy na e-czytnikach mniej męczą się oczy, aniżeli na tabletach przy czytaniu. Sprawdzałem osobiście, i faktycznie tak jest. Po prostu matryca czytnika działa na innej zasadzie, i oparta jest na innej technologii (e-papieru).
Jeśli więc poszukujesz czegoś wyłącznie do czytania, to zdecydowanie poleciłbym czytnik. Ludzie jednak częściej wybierają tablet, bo jest bardziej uniwersalny od czytnika. Można na nim czytać (oczy się nieco męczą), ale i wykonywać wszystkie inne rzeczy - tak jak na "dorosłym" komputerze.
Awatar użytkownika

Czytnik a tablet

Postprzez Virtualo » 15 Lis 2012, o 17:11

Również i my podpisujemy się pod tym, że książki zdecydowanie lepiej czyta się na czytniku niż na tablecie. Tak jak już ktoś wspomniał tablet jest urządzeniem, które daje zdecydowanie więcej możliwości niż czytnik. Po prostu to, że można na nim czytać e-booki stanowi pewną jego funkcję. Nie znaczy to, że tablet jest urządzeniem dedykowanym stricte do czytania książek, tak jak czytnik. Obcowanie z lekturą za pomocą czytnika jest nieporównywalne- wzrok nie męczy się dlatego, że czytnik nie emituje światła tak jak monitor komputera czy tablet.
Virtualo

Do: E-czytnik, to nie tablet!

Postprzez Wiron » 22 Cze 2016, o 15:09

zgadzam się tablet jest bardziej funkcjonalny i spokojnie może zastąpić czytnik ebook. Chociaż coraz bardziej funkcjonalne czytniki robią z możliwością surfowania po sieci itd. Ale mimo wszystko pozostałbym przy tablecie.
Wiron

Do: E-czytnik, to nie tablet!

Postprzez Kofi » 19 Wrz 2017, o 15:15

Mam i talbet, i czytnik, i czytanie na tych urządzeniach to diametralna różnica. Na czytniku mogę czytać praktycznie bez przerwy, w ogóle nie meczy mi sie wzrok. Przy tablecie po pół godzinie pieką mnie oczy. Mój tablet jest też cięższy od czytnika. Na czytniku jestem w stanie czytać, trzymając go jedną ręką.
Kofi

Wróć do Czytniki e-booków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość