Inkbook czy Kindle

- jeśli zastanawiasz się, jaki ebook reader / e-czytnik kupić, zajrzyj do tego działu koniecznie

Inkbook czy Kindle

Postprzez milurecki » 2 Lis 2016, o 20:20

Cześć Wam :) Jestem na etapie zakupu jakiegoś czytnika i w sumie zastanawiam się pomiędzy inkbookiem http://www.sferis.pl/p/438199-czytnik-e ... kow-6.html a Kindlem http://www.sferis.pl/p/441427-czytnik-e ... kow-6.html

Podzielicie się swoimi opiniami ? który lepszy ?
Awatar użytkownika
milurecki

Do: Inkbook czy Kindle

Postprzez MoRo » 7 Lis 2016, o 15:55

Podstawowa zaleta inkBOOKów - dobre, bo polskie ;)
Tak naprawdę to zależy też czego oczekujesz od czytnika. Do 300zł kupisz jednego z najwygodniejszych czytników, z którym miałem do czynienia - inkBOOK Classic. Podstawowa wersja czytnika bez dotyku i bez podświetlenia. Pomimo tych braków, jest bardzo intuicyjny. Polecam go każdemu, kto zaczyna swoją zabawę z czytnikami.
Jeśli masz jednak wyższy budżet, to wziąłbym zaprezentowanego przez Ciebie tutaj Obsidiana albo przemyślałbym również zakup PocketBook Touch Lux 3. Oba lekkie, wygodne, nieprzepakowane zbędnymi bajerami czytniki, które starczają na lata ;) No i oba ekrany w technologii E Ink Carta - to już nie byle co ;)
Jeśli chodzi o Kindle - nie jestem przeciwnikiem, ale też nie jestem ich fanem. Między innymi przez mordęgę związaną z nieobsługiwanym przez Kindle formatem .EPUB.
Druga kwestia - cena. Szukając w amazonowym przedziale cenowym, znajdziesz parę czytników innych producentów, które będą "bliźniaczo" funkcjonalne, a cenowo wyjdą taniej (chociażby porównując wspomnianego inkBOOK Classic z podstawową wersją Kindle 5).
No i trzecia sprawa - jeśli skusisz się na zakup Kindle, to mieszkając w Polsce nie szukaj go po Sferisach, tylko zamawiaj bezpośrednio z niemieckiego Amazonu ;)
Awatar użytkownika
MoRo

Postprzez milurecki » 7 Lis 2016, o 19:10

Dzięki za pomoc, na pewno chciałbym coś z podświetleniem bo widziałem różnicę i jednak chciałbym podświetlanego zwłaszcza że dużo czytam wieczorami a nie mam zbytnio jak świecić światła, a lampka nocna strasznie mi męczy oczy więc to by było dobrym rozwiązaniem. Także jeszcze "poszperam" ale kusi mnie inkbook ;)
Awatar użytkownika
milurecki

Postprzez MoRo » 7 Lis 2016, o 19:37

Prawda, świetna sprawa.
W jednakowej cenie jak inkBOOK Classic, bez dotykowego ekranu, ale z podświetleniem kupisz też Onyx BOOX C65 AfterGlow.
Ale jeśli jesteś przekonany marką inkBOOK (i słusznie) i zależy Ci na obu udogodnieniach, wtedy inkBOOK Obsidian bierz w ciemno :)
Awatar użytkownika
MoRo

Postprzez milurecki » 15 Lis 2016, o 14:45

Dzięki właśnie zamówiłem Inkbooka i juz się nie moge doczekać, może w czwartek już będzie :D
Awatar użytkownika
milurecki

Postprzez marciaax » 20 Lis 2016, o 01:44

ja wybrałam kindla, czytałam wiele opinii i według mnie ten jest najlepszy :) w sferisie też polecali bardziej kindla, ewentualnie pocketbooka, mam nadzieję, ze mama będzie zadowolona z prezentu :)
marciaax

Postprzez milurecki » 20 Lis 2016, o 19:57

myślę że mimo wszystko podobnej klasy jest to sprzęt i jak zawsze zarówno inkbook jak i kindle znajdą swoich zwolenników :P no cóż ja już zamówiłem inkbooka i jestem zadowolony, jak na razie wszystko gra i hula tak ja ma :D
Awatar użytkownika
milurecki

Postprzez Kofi » 19 Wrz 2017, o 15:08

Ja swojego kindla dostałam w prezencie, ale na pewno nie zamieniłabym na inny czytnik, nawet jakby miał podobne parametry. Mnie zamknięty ekosystem amazona nie przeszkadza, jeżeli mam .epub to konwertuję na .mobi i tyle, to dla mnie żaden problem. Ja po prostu lubię mojego kundelka i żaden inny czytnik go nie zastąpi.
Kofi

Wróć do Czytniki e-booków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość