Jaki czytnik kupić ?

- jeśli zastanawiasz się, jaki ebook reader / e-czytnik kupić, zajrzyj do tego działu koniecznie

Jaki czytnik kupić ?

Postprzez tmig » 15 Lis 2012, o 00:05

Witam :)
Korzystam coraz częściej z ebooków. Oczywiście do tej pory odczytywałem je na komputerze, ale mam komputer stacjonarny, a dość często potrzebuję czytać poza domem. Myślę o zakupie czytnika, lecz jestem zielony w tym temacie.
Chciałem zapytać jakimi parametrami się kierować przy zakupie ?
O ile wiem czytniki są jeszcze dość drogie. Chciałem wybrać te tańsze.
Pozdrawiam tmig
tmig

Wybór pierwszego czytnika

Postprzez Virtualo » 15 Lis 2012, o 17:01

Nie takie drogie całe szczęście :) Czytniki są coraz popularniejsze więc ich cena także spada. Takie urządzenie można kupić już za 250 zł, a więc wcale nie tak drogo. Jaką kwotę chcesz przeznaczyć na e-czytnik? Chętnie doradzimy jeśli będziemy znać "widełki cenowe". Póki co zapraszamy do zapoznania się z kilkoma modelami: http://virtualo.pl/c6/ - chętnie odpowiemy na wszystkie pytania:)
Virtualo

tylko kindle

Postprzez DamianD » 7 Lut 2013, o 14:02

Pisałem o tym w innym wątku. Dla mnie liczy się tylko kindle.
DamianD

classic

Postprzez kamyk12 » 11 Mar 2013, o 18:55

Ja sam posiadam czytnik Kindle'a - model Classic. Jest on fantastyczny. Największą jego wadą jest wyświetlanie obrazu w taki sposób, iż moje oczy praktycznie się nie męczą.
kamyk12

Kindle

Postprzez Virtualo » 30 Mar 2013, o 15:28

@kamyk12, czytniki Kindla to klasyka, wciąż są najbardziej popularne i najchętniej wybierane przez eczytelników, a przy tym bardzo dobre, dlatego świetnie rozumiemy, że jesteś z czytnika zadowolony. A, że oczy Ci się nie męczą podczas czytania to chyba zaleta nie wada :)
Virtualo
Virtualo

Do: Jaki czytnik kupić ?

Postprzez benkp » 10 Lut 2015, o 09:06

Minęło trochę czasu od premiery ale nadal czytniki Kindle są na samym szczycie najbardziej polecanych czytników.
Są bardzo proste w obsłudze, oferują wiele funkcji oraz nie są drogie.
W sieci jest kilka porównań.
Tutaj znajduje sie na przykład dobry ranking czytników - możecie się z nim zapoznać.
Niektórzy pytaja się czy lepszy jest tablet czy czytnik. Odpowiadam wtedy zwykle,że czytnik. Tablet nie jest tak wygodny w czytaniu książek.
Awatar użytkownika
benkp

Postprzez GrimPiece » 10 Lut 2015, o 16:22

A ja się będę upierał, że to przede wszystkim zależy od preferencji ;) to prawda, że czytnik jest lepszy, gdy chcesz tylko czytać - w końcu całe urządzenie jest pod tę funkcję zoptymalizowane. Ale gdy ktoś ma po prsotu parę stówek do wydawania i zastanawia się czy kupić czytnik czy tablet to ja zwykle polecam tablet.
GrimPiece

Postprzez Don Kichot » 18 Cze 2015, o 11:22

Ja nosze okulary i tu nie mam "preferencji" ale muszę dbać o oczy i tablet do czytania nie jest najlepszym wyborem. Mam czytnik Vedia K10 - mercedes to nie jest ale daje radę.
Don Kichot

Postprzez takigrat » 22 Lip 2015, o 15:32

Używam z wielkim powodzeniem Amazon Kindle Paperwhite 2, jestem zadowolony. Moja mama też używa mojego czytnika i widać, że też jest zadowolona. Fakt jest też taki, że czytnik nie jest z tych najtańszych, więc jeśli szukasz coś tańszego to może zobaczyć ten http://ranking-czytnikow-ebook.net.pl i wybrać coś tańszego, a równie dobrego.
takigrat

Postprzez Majeczek » 15 Gru 2015, o 00:54

Pozwólcie że się podłączę pod temat. Mianowicie chcę taki czytnik kupić na prezent i nie bardzo wiem jaki. Dzisiaj w Komputroniku polecano mi Kindle Paperwhite Gen II 4GB w wersji bez reklam. Co uważacie?
Majeczek

Następna

Wróć do Czytniki e-booków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości