Spadła sprzedaż e-czytników

- jeśli zastanawiasz się, jaki ebook reader / e-czytnik kupić, zajrzyj do tego działu koniecznie

Postprzez macarena_1983 » 17 Gru 2012, o 22:55

Hej,
Napotkałam ostatnio taki artykuł w Sieci. Nie wiem może tez czytaliście? Chodzi o drastyczny spadek sprzedaży e-czytników na rzecz tabletów
http://www.pb.pl/2913199,17233
Jak opisuja w artykule niniejszym, to własnie tablety sa wzystkiemu winne. I jak tak dalej pójdzie, to za kilka lat zupełnie tablety moga wyprzeć urządzenia Kindle, czy podobne.
Ciekawy temat. Chociaż wydaje mi się, iż ten kto lubi czytać na ekranie będzie nadal bardziej cenił czytnik od tabletu. Kwestia tylko taka, ze tablet jest o wiele bardziej wszechstronny. A jeśli ma się wydać kilkaset złotych na urządzenie tego typu, to czemu nie kupić tabletu?. Przecież na tablecie tez z powodzeniem można czytać... :dajekwiaty:
Co o tym myślicie?
macarena_1983

Tablet zdominuje czytnik

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 18 Gru 2012, o 23:45

Witajcie,
Moim skromnym zdaniem tablety zdominują e-czytniki. Po prostu maja o wiele szersze zastosowanie i przez to bardziej opłaca się je kupować.
Tak jak piszesz - Ci którzy potrzebują urządzenie typowo do czytania ebooków - wybiorą e-czytnik. Natomiast, ci którzy zastanawiali się pomiędzy czytnikiem, a tabletem - na pewno będą wybierali tablet.
Mam do dyspozycji czytnik ( w pracy) i powiem szczerze, że do czytania ( słuchania) jest doskonały . Jeszcze jak ma się za lektora głos IVONA... Ale na prostym czytniku w zasadzie niewiele więcej da się zrobić.
Trochę błędem było w ogóle porównywanie tych dwóch urządzeń. To po pierwsze. Po drugie czytnik nie miałby szans z tabletem nawet, jeśli byłby z kolorowym wyświetlaczem. Takie jest moje zdanie. :nazolwiu:
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Zapewne tablet zastąpi czytnik

Postprzez Michał Otroszczenko » 30 Gru 2012, o 01:39

Czytniki ebooków mają swoje zalety, ale zapewne tablety będą popularniejsze ze względu właśnie na możliwości zastosowań i to, że nie warto zbierać kilku urządzeń zamiast jednego. Przykładowo: kiedyś miałem 4 osobne urządzenia: Pocket PC z mapą, odbiornik GPS, odtwarzacz mp3, telefon. Teraz wszystko mam w jednym. Co prawda, telefon ładuję codziennie, a odtwarzacz mp3 starczał na 56h grania (!!!). Podobnie jest z czytnikiem książek - z resztą już widać że Amazon wchodzi w tablety.
Michał Otroszczenko

Statystyki sprzedaży tabletów i czytników

Postprzez Michał Otroszczenko » 4 Sty 2013, o 19:05

Dzisiaj znalazłem ciekawy artykuł w serwisie swiatczytnikow.pl o tym jak kształtuje się rynek czytników i jak się to ma do konkurencji, czyli tabletów: http://swiatczytnikow.pl/podsumowanie-r ... -czytniki/.

Jak widać z badań w USA, w ostatnim roku liczba osób posiadających tablety wzrosła o 15%, a posiadających czytniki o 9%. Okazuje się też, że ok. 5% posiada jedno i drugie urządzenie.

Myślę, że raport wart przeczytania.
Michał Otroszczenko

Ciekawy artykuł

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 4 Sty 2013, o 23:31

Cześć Michał,
Dzięki za artykuł. Rzeczywiście ciekawy i wart przeczytania. Można powiedzieć, ze jest jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy blog o e-czytnikach w polskiej Sieci. Jego właściciel ma niemałą wiedzę, i co ważne potrafi ciekawie pisać, z pasją, w miarę obiektywnie.
Ciekawą rzecz napisał, a mianowicie: tablety nie są specjalnie konkurencją dla e-czytników.
I jeszcze jedno: coraz niższe ceny tych urządzeń powodują, że wiele osób ma i jedno i drugie urządzenie.

Ja osobiście bym to wypośrodkował. Czyli zawsze będą obecne e-czytniki, i ich zwolennicy, co nie zmienia faktu, że sporo ludzi mając tablet nie kupi już czytnika ebooków, nawet jeśli będzie tani.
Czy wiesz Jaka jest waga tabletu? Zdziwiłbyś się jak mało! To zaledwie kilkaset gram. Sporo poniżej jednego kilograma.
Karta pamięci SD do tabletu to doskonała możliwość powiększenia powierzchni dyskowej naszego urządzenia. Wcale nie musisz mieć tabletu powyżej 16 GB pamięci wbudowanej.
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Tablety, czytniki, inne gadżety

Postprzez macarena_1983 » 11 Sty 2013, o 16:28

Hej,
Trochę mnie irytuje takie podejście mediów, polegające na twierdzeniu, że coś całkowicie wyprze coś innego.
Co prawda poszczególne urządzenia elektroniczne mają niektóre funkcje wspólne - tak powiedzmy. Jednak, to wcale nie oznacza, że jedno musi wyprzeć zupełnie drugie :shit:
Po pojawieniu się na rynku tabletów, zmalała chyba nieco ranga tabletów, netbooków, ultrabooków, i co tam jeszcze. Ale to przecież nie oznacza, że w/w gadżety przestaną się sprzedawać.
Tak samo, jak ktoś powiedział, że coraz lepsze kamery / aparaty w telefonach komórkowych ( teraz smartfonach) staną się zagładą dla tradycyjnych aparatów cyfrowych. Owszem dla zwykłego laika, który tylko pstryka - to chyba bez różnicy, czy robi to smartfonem, czy też cyfrówką. Ale przecież cyfrowy aparat fotograficzny oferuje daleko większe możliwości robienia zdjęć, ponieważ jest do tego dedykowany - szczególnie te urządzenia lepszej klasy, nie za kilka stówek.
Reasumując - na rynku jest miejsce dla wszelakiego rodzaju urządzeń.
macarena_1983

Kryzys robi swoje

Postprzez Geronimusek » 31 Sty 2013, o 00:19

Reasumując - na rynku jest miejsce dla wszelakiego rodzaju urządzeń.

Tak masz rację macarena_1983. Tylko pamiętaj o jednym: producentom chodzi o masowego odbiorcę, a nie o specjalistów, maniaków, fachowców, którzy bawią się sprzętem za kilka / kilkanaście tysięcy złotych. Pewnie, ze zawsze będzie kupiec na droższy i bardzo drogi aparat cyfrowy. Ale to tanie kompaktowe aparaciki cyfrowe, które nie tak dawno jeszcze sprzedawały się tonami w marketach są podstawą bytności producentów tego sprzętu. A jeśli ludzie wyczują, że telefon, który noszą robi takie same, a może i lepsze zdjęcia niż ich cyfrówka, to dadzą sobie spokój z nią. I tu jest ból producentów. Że milion Janków Kowalskich nie kupi Nikona, czy Canona za 700 zł, tylko będzie korzystać z aparatu w smartfonie. :oops:

Ludzie coraz częściej patrzą w kieszeń. I zastanawiają się: po co mi dwa aparaty cyfrowe w dwóch różnych urządzeniach? Skoro mogę mieć jeden i zaoszczędzić kilkaset złotych ... :nazolwiu:
Geronimusek

tablet

Postprzez kamyk12 » 11 Mar 2013, o 19:25

To oczywiste, że sprzedaż spada. Ludzie kupują coraz więcej tabletów i sprzęt taki jak czytnik e-book'ów staje się dla nich kompletnie bezużyteczny.
kamyk12

Jeszcze nie teraz :)

Postprzez Michał Otroszczenko » 31 Mar 2013, o 21:09

Podając za Światem Czytników: http://swiatczytnikow.pl/w-styczniu-201 ... z-czytnik/ w styczniu 26% Amerykanów ma już czytniki i ich sprzedaż nie maleje. Inną kwestią jest to, że część osób ma już oba urządzenia. Inne jest zastosowanie obu typów urządzeń - np. w Krakowskiej Artetece można wypożyczać czytniki ebooków (http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/kr ... omosc.html). Na niedawno wypuszczony Kindle Paperwhite jest bardzo duży popyt.

Ja w każdym razie mając oba urządzenia wolę korzystać z czytnika do książek, ponieważ nie męczy się tak wzrok przy czytaniu.
Według filozofii Kaizen, aby zmienić swoje życie wystarczy zadawać sobie pytania, które zmuszają do myślenia i zmiany. Zaczynając do czytania cytatów z książek na stronie 5pytan.pl, zobacz jak mogą wpłynąć na Ciebie.
Michał Otroszczenko

Postprzez lama1980 » 26 Maj 2014, o 15:40

Jak miałbym wybierać za x pieniążków czytnik czy tablet, wybrałbym tablet,bo za to samo x pieniążków mamy dwa razy więcej możliwości. Masz rację ,że czytając na czytniku wzrok nam się mniej męczy,ale ja jestem tradycjonalistą i do czytanie używam książek.
lama1980

Następna

Wróć do Czytniki e-booków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości