tablet versus e-reader?

- jeśli zastanawiasz się, jaki ebook reader / e-czytnik kupić, zajrzyj do tego działu koniecznie

tablet versus e-reader?

Postprzez marcus » 4 Kwi 2014, o 22:48

Na czym lepiej się czyta, na e-readerze czy na tablecie? nigdy nie korzystałem z tego pierwszego, a na tablecie szczerze mówiac rzadko sięgam po lektury. Jakos audiobooki bardziej do mnie przemawiają... (w sumie dosłownie;). Dlatego pytanie do doświadczonych "czytaczy", czy korzystaliście z obu typów urządzeń? Albo chociaż z jednego przez dłuższy czas i mozecie się podzielić doświadczeniami? Oczywiście mogę samodzielnie przeprowadzić "testy", ale nawet po kilku godiznach czytania na tablecie być może nie zauważę mankamentow, ktore wychodzą po dłuższym czasie... Stąd moje wątpliwości.

Podejrzeam, że e-reader będzie prowadzić, w końcu to urządzenie wyspecjalzowane, ale czy różnica jest aż tak duża, by faktycznie opłacało się kupować taki sprzęt zamiast np. budżetowego tabletu, który jakby nie patrzeć daje więcej możliwości? w sumie chodzi o prezent dla miłośniczki literatury, więc stawka jest wysoka;)
marcus

tablet versus e-reader?

Postprzez jacek111 » 16 Kwi 2014, o 22:55

jeśli chodzi o możliwości to oczywiście tablet - pytanie jakich możiwośći potrzebujesz. Bo e-readery też mogą mieć np. wifi. Czyli ściągniesz sobie np. nowe pdfy albo audiobooki. Poza tym czytnik zdecydowanie dłużej wytrzyma Ci na baterii - na pewno dłużej niż przecięny budżetowy tablet.
jacek111

tablet versus e-reader?

Postprzez Raffii » 18 Cze 2014, o 20:46

Dobry czytnik można kupić już za mniej niż 300 zł. Zalety czytnika to zdecydowanie dłuższy czas pracy na baterii. Przypominam, że tablety wytrzymują max do 8h, a czytnik spokojnie da rade pociągnąć tydzien. Kolejną zaletą jest kontrast ekranu, możliwość czytania w pełnym słońcu. Część czytników posiada gniazdo słuchawkowe dzięki czemu można słuchać audiobooków. Można też korzystać z Wi-Fi, ale w dość ograniczony sposób. Wadą czytników jest to, że w tańszych modelach ekrany nie są podświetlane.
Awatar użytkownika
Raffii

tablet versus e-reader?

Postprzez jutka » 26 Cze 2014, o 22:05

zdecydowanie czytnik, nie męczy oczu przy uzyciu.
jutka

Do: tablet versus e-reader?

Postprzez gregorz111 » 8 Gru 2014, o 13:32

Do czytania zdecydowanie e-reader, bo jest lepiej przystosowany do długiego czytania i wygodnniejszy do tego. Tablet służy mi przede wszystkim do przeglądania internetu i przechowywania zdjęć, i przy tych zadaniach świetnie się sprawdza.
gregorz111

Postprzez milurecki » 15 Mar 2016, o 21:29

Ja mam jedno i drugie, ostatnio kupiłem kindla w sferisie za fajną cenę i jestem zadowolony bo odkąd go mam czytam dużo więcej książek, natomiast tablet służy do pozostałych celów :)
Awatar użytkownika
milurecki

Postprzez wit » 18 Mar 2016, o 19:29

Do czytanie zdecydowanie lepsze są e-booki, sam mam Czytnik ebook PocketBook 614 Basic 2 biały - PB614W-D-WW, jest to w sumie starsza wersja bez podświetlenia i faktycznie jest to mały minus ale mimo to sprawuje się bardzo dobrze :) Bateria bardzo długo trzyma a oczy się nie męczą przy czytaniu. Wcześniej czytałem pdf-y na kompie i wzrok sięstrasznie męczył i myślę, że podobny efekt jest na tablecie. Zastanawiam się nad zmianą na taki, który ma podświetlany ekran http://www.sferis.pl/p/366082-czytnik-ebook-pocketbook-touch-lux-3-ciemnoszary-pb6262-y-ww.html :)
wit

Postprzez dziegley » 25 Mar 2016, o 12:57

A dlaczego nie połączyć funkcji tabletu i czytnika? Są takie urządzenia, które mają Androida, WiFi oraz ekran e-ink. Przykład - inkBook Obsidian. Obsługuje on różne formaty plików, jest lekki i ma dotykowy ekran. Obecnie jest w promocji, można go kupić kilkadziesiąt złotych taniej: http://bit.ly/1RpuX8W
dziegley

Wróć do Czytniki e-booków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość