Aplikacja do robienia zrzutów z ekranu na Androida

- wszystko o sklepie Google Play, czyli sklepie z aplikacjami na Androida (dawniej: Android Market)

Postprzez Geronimusek » 19 Gru 2012, o 23:46

Hej,
Pytanko mam takowe: czy ktoś wie, bo może ściągał z Google Play aplikację, która by pozwoliła zrobić zrzut z ekranu na tablecie?
Coś takiego jak na przykład program Jing dostępny dla Windowsa. Zarąbista rzecz . Pewnie wielu użytkowników tego forum wie, o co chodzi. Robię sobie zrzut z ekranu - który dodatkowo mogę sobie opisać w dowolny sposób - i wysyłam w postaci linka komuś.
Czekam na jakieś informacje od Was. Dążę do tego, aby móc w miarę konstruktywnie pracować na tablecie moim, tak jak to robiłem i robię na laptopie z windą. :grin:
Geronimusek

Konieczne rootowanie tabletu?

Postprzez Jan Bielski » 30 Gru 2012, o 15:59

@Geronimusek,
Oblukałem trochę po markecie Google Play i poczytałem o tym nieco, bo mnie zainspirowałeś tym pytaniem, powiem Ci szczerze. Na lapku z Windą często posługiwałem się zrzutami z ekranu, też Jinga mam - super program.
Natomiast w GP jest sporo programów typu "Screenshot" - można wejść i zobaczyć - trochę płatnych i nieco darmowych. Ale większość z nich wymaga zrootowania tabletu!!
Można tez znaleźć info w Sieci na temat robienia zrzutów z ekranu za pomocą kombinacji dwóch przycisków np. Home i Back, albo Home i Power. Tyle że ja sprawdzałem w swoim Galaxy 7 i żony Kiano Pro 10 Dual i nic nie zadziałało, z tego co znalazłem.
Takie rozwiązanie byłoby najlepsze i najwygodniejsze -bo raz że nie musisz nic kombinować z rootem, a dwa nie trza nawet wgrywać żadnego programu - po prostu robisz to tak jak w Windowsie.
Może z czasem rozkminimy to do końca. Ale jeszcze kwestia, że prawdopodobnie na różnych urządzeniach, robi się to w różny sposób... :crazy:
sdfgsdfgsdfg
Jan Bielski

Zrzut ekranu - Android 4.0

Postprzez Michał Otroszczenko » 2 Sty 2013, o 19:37

W Androidzie 4.0 wystarczy jednocześnie nacisnąć klawisz przyciszenia (volume down) oraz wyłączenia (power). Wtedy obrazek jest zapisywany w galerii.
Michał Otroszczenko

re

Postprzez kristoffer » 9 Mar 2013, o 01:05

Ja zrzut ekranu na androidzie 2.3 robiłem poprzez dłuższe przyciśnięcie przycisku "blokady", po czym wybranie odpowiedniej opcji.
kristoffer

ja też

Postprzez maniak » 15 Mar 2013, o 22:26

Tak samo jak Krostoffer robiłem zrzuty ekranu na tablecie natomiast na moim samsungu galaxy gio (smartfon) zrzuty ekranu robiłem przytrzymując środkowy przycisk i strzałkę powrotu jednocześnie. Wtedy zrzut trafiał prosto do galerii.
maniak

Kiano Core 9,7 Quad

Postprzez Geronimusek » 30 Cze 2013, o 22:23

A jeszcze lepszą opcję robienia zrzutów ekranowych ma w sobie nowy tablet od Kiano z czterema rdzeniami, czyli Quad.
Mianowicie: na dole ekranu jest umieszczona ikonka po kliknięciu której zapisuje się zrzut ekranowy w galerii obrazów. Czyli tylko jeden przycisk trzeba kliknąć - nic więcej. Kumpel kupił Quada i jest zadowolony, jak na razie.
Geronimusek

Postprzez dardevil » 5 Lip 2013, o 16:22

Jeżeli trzeba zrootować, to raczej średnio. Można przypadkiem zbrickować tablet.
dardevil

Postprzez Geronimusek » 5 Lip 2013, o 21:56

Jeżeli trzeba zrootować, to raczej średnio. Można przypadkiem zbrickować tablet.

A takiego pojęcia to ja jeszcze nie słyszałem. Może kolega wyjaśnić co to znaczy to "zbrickować"? :crazy:
Geronimusek

Postprzez daliak » 31 Lip 2014, o 10:13

Zbrikować, czyli uceglić ;)
W prostych słowach to znaczy, że zamiast telefonu czy Tabletu masz cegiełkę, z którą nic nie możesz zrobić i nic nie działa

Postprzez respekta » 31 Lip 2014, o 10:42

Ostatnio mój tablet przeżył uceglenie. Wystarczy oddać komuś kto się na tym zna i tablet zaczyna żyć, nawet lepiej działa niż wcześniej.
respekta

Następna

Wróć do Google Play

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość