Sklep Google Play

- wszystko o sklepie Google Play, czyli sklepie z aplikacjami na Androida (dawniej: Android Market)

Sklep Google Play

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 19 Paź 2012, o 22:57

Witam,
Sklep Google Play jest to platforma dostępna z poziomu systemu operacyjnego Android. Wcześniej znana pod nazwą Android Market. Z każdego tabletu i smartfonu, który działa na Androidzie możemy korzystać z Google Play. Z tego sklepu możemy ściągać przeróżne aplikacje / programy i gry. Zarówno płatne, jak i darmowe. Ceny aplikacji nie są nadzwyczaj wygórowane i zaczynają się już od kilku złotych. Google podało ostatnio, iż liczba dostępnych programów przekroczyła 650 tysięcy. Mają się czym chwalić, gdyż jest to więcej, niż obecnie posiada w zasobach swojego sklepu Apple (sklep AppStore). :handshake:
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

super

Postprzez maniak » 29 Mar 2013, o 15:54

Super sprawa ten sklep. Dawny Android Market tez był godny uwagi ;) Najlepsze jest to, że mamy praktycznie dostęp do ogromnej liczby darmowych aplikacji ;)
maniak

Sklep Google Play

Postprzez jacek111 » 22 Wrz 2014, o 22:37

Android Market i Sklep Play to właściwie to samo. Choć jeśli mnie oczy nie mylą, to Google zaczyna kombinować - przynajmneij u mnie od jakiegoś czasu trudniej jest pokategoryzować apki na free i płatne. A to znaczny minus... Ktoś jeszcze to zauważył?
jacek111

Google Play kombinuje ?

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 22 Paź 2014, o 21:31

przynajmneij u mnie od jakiegoś czasu trudniej jest pokategoryzować apki na free i płatne.

Ale o czym dokładnie myślisz, bo ja też sporo korzystam i na razie tego nie zauważyłem. Myślisz, że pomału kombinują, aby tak trochę "niezauważalnie" przekierowywać ludzi na to, żeby coś jednak wydali w GP ?
Bardzo przydatną rzeczą jest etui do tabletu. Niemal każdy użytkownik tego potrzebuje, tylko nie każdy jest tego świadomy. Do pierwszego upadku tabletu!
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Do: Sklep Google Play

Postprzez jacek111 » 23 Paź 2014, o 15:49

@up ja własnie zbyt często do sklepu nie zaglądam, dlatego zastanawiam się czy dobrze pamiętam, że kiedyś było inaczej. Wydaje mi się, że wczesniej byly kategorie "najlepsze płatne" i "najlepsze bezplatne", a teraz pierwsza została, a druga została zmieniona po prostu na "najlepsze" - i są tam zarówno free jak i platne. Pewnie i tak z przewaga tych pierwszych, bo jednak ludzie wolą darmówki.

Dokładnie tak jak piszesz - myśle, że może to być próba skłonienia użytkowników do kupowania. Podobnie jak w maretach rozstawia się najczęściej wybierane produkty tak, żeby ludzie musieli pospacerować pomiędzy półkami i przy okazji pooglądali resztę oferty.
jacek111

Postprzez twojtyp » 4 Lis 2014, o 09:26

Bardzo fajny sklep. Wszystkie aplikacje na moim smartfonie są z Google Play. Fajnie, że można ściągnąć je za darmo. Mają duży wybór, dlatego uważam, że android to najlepszy wybór jeśli chodzi o system operacyjny :cupgold:
twojtyp

Postprzez jacek111 » 4 Lis 2014, o 11:53

Na Windowsie i iOS też sobie możesz darmówki poinstalować ;)
jacek111

Postprzez Mruk44 » 28 Mar 2015, o 13:35

Proszę o łopatologiczną instrukcję jak z google play pobierać darmowe książki.
Mruk44

Wróć do Google Play

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość