Wirusy w sklepie Play?

- wszystko o sklepie Google Play, czyli sklepie z aplikacjami na Androida (dawniej: Android Market)

Wirusy w sklepie Play?

Postprzez GrimPiece » 26 Lut 2015, o 19:25

Witam, tu i ówdzie doleciała moich uszu informacja, że w sklepie Play można również ściągnąć aplikację z wirusem i że między innymi dlatego warto mieć jakiegoś antywira na Androidzie. Ale sam takiego przypadku nie miałem, a trochę tych apek się już ściągnęło, wśród moich znajomych też nikt nie miał pdobnych kłopotów, mimo że zdecydowana większość nie ma żadnego oprogramowania typu firewall czy choćby jakiś skaner wirusuów. A Wy coś o tym słyszeliście?
GrimPiece

Do: Wirusy w sklepie Play?

Postprzez marcus » 27 Lut 2015, o 12:06

czytalem kiedyś raport na chipie czy dobrychprogramach o infekcjach os-ów na urządzeniach mobilnych, to co napisałeś częsciowo by się zgadzało, tyle że:
- po pierwsze, zdecydowana większość (najprawdopodobniej ok 99%) to złośliwe oprogramowanie ściągnięte przez użytkownika spoza play. Są alternatywne markety albo po prsou warezy z apkami, a tak łatwo o o wirusa. Tym bardziej że ponad 90% wirusów jest właśnie na androida. (wśród urządzen mobilnych rzecz jasna)
- druga kwestia: faktycznie w sklepie Play można znaleźć złośliwe oprogramowanie, ale google się mocno przykłada, żeby nie było takich niespodzianek. Także jest to możliwe, ale trzeba mieć naprawdę pecha, żeby ściągnać oprogramowanie z wirusem przez Google Play.
marcus

Postprzez Raffii » 1 Mar 2015, o 12:08

Poleć znajomym żeby zainstalowali jakieś oprogramowanie antywirusowe bo pewnie nawet nie wiedzą, że mają wirusy ponieważ nic ich o tym nie informuję. Raporty mówią, że ponad 80% złośliwego oprogramowania powstaje w tym momencie na urządzenia mobilne, a przecież coraz częściej używamy tych urządzeń jako portfela. Dlatego warto zainwestować w oprogramowanie i nie czekać aż stanie się coś niedobrego.
Awatar użytkownika
Raffii

Postprzez jacek111 » 2 Mar 2015, o 18:18

Różnie ludzie gadają o wirusach i urządzneiach mobilnych. Na forach spotkałem się ze skrajnie róznymi opiniami. Z jednej strony tak jak Rafii, niektórzy mówią, że jest masa wirusów na urządzenia mobilne. Z drugiej strony sporo osób pisze, że w ogóle taki problem nie istnieje choćby dlatego, że Android to właściwie przerobiony Linux. Osobiście uważam, że warto mieć jakiś programik, o ile tylko wyraźnie nie zamula systemu. Zwłaszcza jeśli instalujesz z innych źródeł niż Google Play. Jak z samego Play to pół biedy, bo to faktycznie trudno się nadziać na wirusa. Oczywiście śmigając po necie też raczej radziłbym omijanie warezów czy stron z torrentami, jeśli nei masz żadnego antywira.

Co do samego Google Play tak jak napisałem - moim zdaniem nie sposób ściągnąć stamtąd wirusa. Prawdopodobieństwo jest bardzo, bardzo małe.
jacek111

Postprzez kubecek » 29 Maj 2015, o 20:48

Nie zdarzyło mi się, żebym miał wirusa z Google Play. Jedynie stamtąd ściągam aplikacje i gry. Wiem, że są sprawdzane i kontrolowane, aby nie trafiła nam się niespodzianka.
kubecek

Postprzez GrimPiece » 29 Maj 2015, o 21:39

Są, ale parę wpadek było. Akurat AppStore lepiej wypada pod tym wzlędem.
GrimPiece

Wróć do Google Play

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość