Usunięcie minijack w iPhone 7 a Mac-i

- system operacyjny firmy Apple stosowany w legendarnym iPadzie - jaki jest? czy aż tak dobry, jak mówią?

Usunięcie minijack w iPhone 7 a Mac-i

Postprzez adamjohnson » 8 Lip 2016, o 09:37

Jak plotki głoszą Apple planuje usunąć złącze minijack w kolejnej generacji iPhone i to zapewne wszyscy tu wiedzą. Czy to dobrze czy źle to kwestia dyskusyjna i sporo takich dyskusji już się odbyło więc nie zaczynajmy kolejnej tutaj. Natomiast zacząłem się zastanawiać czy i jak Apple rozwiążę tę kwestię w Mac-ach? Zostawią minijack? Bez sensu - wtedy nie będzie można do niego podłączyć słuchawek dołączonych lub dokupionych do nowego iPhone. Nosić jedne słuchawki do Mac i inne do iP? Bez jaj... Usuną minijack a dodadzą Lightning? To już ma trochę więcej sensu, z Lightning można by jeszcze ładować np. Pencil i może w przyszłości znalazłyby się inne zastosowania. Tylko dlaczego nie zrobili tego w niedawno odświeżonym MB 12"? To przecież komp, który jest postrzegany jako ten najbardziej wybiegający w przyszłość i jeżeli od któregoś zaczynać to właśnie od niego. Także jak zrobią taki ruch w nowych MBP to będzie to niezła wtopa - ludzie kupują nowy super-duper nowoczesny MB i kilka m-cy później okazuje się, że nie mogą do nich podłączyć równie nowoczesnych słuchawek z portem Lightning. Jakoś nie wydaje mi się prawdopodobne aby zrobili taką głupotę. Pozostają jeszcze dwie możliwości - przejściówki lub BT. Ta pierwsza to już byłby jakiś absurd ale nie jest to niemożliwe, druga niby OK ale skoro to zmierza w kierunku zapewnienia wyższej jakości dźwięku to BT nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem. A może te plotki to tylko plotki i minijack zostanie? Co o tym wszystkim myślicie?
adamjohnson

Do: Usunięcie minijack w iPhone 7 a Mac-i

Postprzez GrimPiece » 18 Sie 2016, o 19:47

z tego co słyszałem to chcą usunąć minijacka, bo jest za gruby? Jeśli tak, to dla mnie chory pomysł - serio ludziom zalezy na tym, żeby mieć te 0,00025 mm cieńszego ajfona? I warto to usuwać a potem kombinować jak to zrobić, żeby sprzęt był jednak użyteczny? Absurd. Chyba, że jednak motywacje są inne - może się niedługo dowiemy.
GrimPiece

Wróć do iOS

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość