iPad mini na horyzoncie

- to wręcz synonim tabletu; iPad jest marzeniem wielu osób, fascynacja Apple nie słabnie, legenda ciągle żywa

iPad mini na horyzoncie

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 27 Paź 2012, o 21:34

Witam,
Na chwilę obecną - jak podają statystyki - prym wiedzie tablet z przekątną ekranu 10 cali. Jednak specjaliści prognozują również bardzo duże zapotrzebowanie na mniejsze tablety, te 7 calowe. Można by rzec - z dwóch głównych powodów.
Po pierwsze - mniejszy zawsze będzie tańszy.
Po drugie - jednak bardziej poręczny - wygodniejszy jako nawigacja do auta.
O tym, że segment "siódemek" będzie się dynamicznie rozwijał wie również gigant Apple. Już niedługo bowiem do sprzedaży ma wejść tak zwany iPad mini. O jego premierze czytaj więcej na blogu. :expert:

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

chyba za mały

Postprzez Sebastian Nowak » 28 Paź 2012, o 11:17

Oczywiście zależy kto do czego potrzebuje tablet, ale w moim przypadku 7 cali to jednak za mało.
Tablet to nie główne narzędzie, którego będę używał do pracy - bardziej ma zastąpić małego lapa, którego stosuje "mobilnie".
Jednak na małym ekranie i małej klawiaturce, w dodatku dotykowej (nie cierpię) wystawiłbym na próbę moją cierpliwość, której mi nie brakuje ;)
W najbliższym czasie kupię tablet, ale będzie to na 100% 10 cali.
Sebastian Nowak

Dwa segmenty: 7 i 10 cali

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 30 Paź 2012, o 23:59

Cześć,
Doskonale Cię rozumiem Seba. Ja też do swoich zastosowań zdecydowanie wolę 10 cali ( i taki mam). Jednak zapotrzebowanie rynku dzieli się na obóz 10 i 7 calowców. Wiele osób pyta o tablety 7 calowe, pod kątem używania jako nawigacji. Szczególnie ci, którzy nie kupili jeszcze nawigacji do auta, i teraz nie chcą kupować dwóch urządzeń. Chcą mieć 2 in 1. :)
Nawet powiem Ci więcej - specjaliści przewidują, iż sprzedaż siedmio-calowych tabletów zrówna się z "dziesiątkami".
Awatar użytkownika

nawigacja

Postprzez Sebastian Nowak » 3 Lis 2012, o 12:25

Z jednej strony rzeczywiście - w najbliższym czasie 7-ki mogą zastąpić nawigację, ale coraz częściej montuje się w samochodach GPS w standardzie - za kilka lat znów rola małych tabletów spadnie.
Chyba, że już nikt tabletów nie będzie używał wcale - jeśli chodzi o technologię - już mnie nic nie zaskoczy ;)
Sebastian Nowak

7 calowy tablet - nie dla mnie

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 3 Lis 2012, o 22:19

Hej,
Widzisz Seba ja też jestem zdecydowanym zwolennikiem tabletów 10 calowych. Dlatego, bo dla mnie tablet ma zastępować komputer / laptop. Do auta mam normalną nawigację od lat, i raczej na razie nie zmienię. Chociaż może są i tacy, którzy mają dwa tablety - jeden do auta w formie nawigacji , drugi w domu jako komputer.
Co do iPada, to ich analizy rynku wykazały, że jednak warto wejść w mniejsze urządzenie, bo popyt będzie rósł. Myślę, że tutaj cena może mieć spore znaczenie. Nie wszystkich stać na wydatek prawie 3 tysięcy :sorry: na "duży" tablet. iPad mini będzie znacznie tańszy podobnie jak sporo tańsze są 7 calowe tablety z Androidem.
Awatar użytkownika

Wróć do iPad

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość