Olbrzymi wybór i prosta sprawa

- dowiedz się, jak ściągać z sieci gry i programy

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 18 Wrz 2012, o 12:31

Witam wszystkich maniaków, ale też początkujących zwolenników tabletu,

Ci, którzy już mają tablet, na pewno to wiedzą. Tym, którzy zastanawiają się nad kupnem - może się to przydać.
Chciałem krótko i ogólnie odpowiedzieć na pytanie, które jest tytułem kategorii. Tak na dobry początek.
W tabletach z systemem operacyjnym Android mamy bardzo duże możliwości, jeśli chodzi o różnego rodzaju aplikacje, nie mówiąc już o setkach gier do dyspozycji ( obecnie już ponad 450 tys. aplikacji zawiera GP}. Żeby ściągnąć aplikację na tablet wchodzimy do sklepu Google Play ( dawny Android market) pod adresem https://play.google.com/store. Mamy tam do wyboru zarówno aplikacje płatne, jak i wiele darmowych.
Jest wiele gier darmowych niezwykle udanych, jak chociażby sławne już "Angry birds". Są również przydatne programy darmowe, na przykład " Kingsoft office (Free}". Ten pakiet biurowy jest w opinii wielu użytkowników lepszy od niejednego programu płatnego office' a.
Przy każdej ikonce z danym programem mamy guzior "Zainstaluj". Klikamy go, i rozpoczyna się pobieranie aplikacji na nasz tablet.
Wszystko odbywa się bardzo szybko. I w zasadzie niczym się nie różni od tego , do czego byliśmy przyzwyczajeni dotychczas w Windowsie.
Jeszcze chciałbym nadmienić, iż generalnie zarówno gry, jak programy są zupełnie niedrogie. Już od kilku złotych można kupować.
Ogólne wrażenie - jest taniej niż środowisku Windows. Pewnie dlatego, iż sam system Android jest darmowy. :slonko:
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

płatność

Postprzez kamila » 8 Lis 2012, o 11:29

orientujesz się, czy w sklepie Google Play można płacić przelwem czy tylko i wyłącznie w grę wchodzą karty kredytowe?
kamila

Kupowanie płatnych aplikacji w Google Play

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 8 Lis 2012, o 15:32

Cześć Kamila,
Niestety póki co tradycyjnym przelewem internetowym nie można bezpośrednio płacić za aplikacje w markecie Google Play.
Możesz to zrobić za pomocą zwyczajnej karty kredytowej ( plastik), albo tzw. karty internetowej. Rozwiązanie to nie funkcjonuje długo, i dlatego jeszcze niewiele osób o nim wie. A na czym w skrócie to polega? :?:
Taką wirtualną kartę płatniczą możesz kupić na Allegro lub też w serwisie któregoś z banków ( liderem jeśli chodzi o tę usługe jest chyba obecnie bank BZ WBK). Kosztuje to 1zł. Dostajesz na maila plik PDF (to jest karta), a na SMS kod aktywacyjny. Żeby móc kupować w Google Play musisz jeszcze swoją kartę zarejestrować w Google Wallet (dawne Google Checkout) oraz zasilić stan swojej wirtualnej karty jakąś kwotą na zakupy. Co robisz za pośrednictwem swojego konta internetowgo, np. mbanku.
To ogólna instrukcja postępowania. Jeśli jesteś zainteresowana czymś takim - musisz wejść na stronę np. banku BZ WBK i tam wszystko jest opisane.
Takie ułatwienie wprowadzili, dla tych którzy nie mają lub nie chcą mieć normalnej karty kredytowej. Cała operacja podobno trwa ( podobno, bo jeszcze nie korzystałem) nie więcej niż pół godziny, bez wychodzenia z domu, nawet do skrzynki pocztowej.

pozdrawiam
Awatar użytkownika

portfel internetowy

Postprzez kamyk12 » 10 Mar 2013, o 16:45

Witam!
Czy w sklepie google play mogę zapłacić portfelem internetowym typu Paypal lub Moneybookers?
Pozdrawiam serdecznie ;)
kamyk12

karta debetowa

Postprzez karim10 » 14 Mar 2013, o 18:35

Próbując zakupić pewną aplikację w google play przy zapłacie musiałem podać numer karty debetowej i jej dokładne dane. Wnioskuję więc z tego, że jest to jedyny sposób zapłaty w google play.
Pozdrawiam
karim10

darmowe

Postprzez maniak » 15 Mar 2013, o 22:21

Dlatego ja korzystam tylko z darmowych aplikacji dostępnych w Google Play. Jeżeli jakaś interesująca mnie jest płatna to wpisuję sobie w google i pobieram pełną wersję np z serwisu chomikuj.pl ;)
maniak

prawo

Postprzez karim10 » 15 Mar 2013, o 23:46

Chyba zapomniałeś, że takie działanie nie jest zgodne z prawem. W końcu ty nie płacisz za te aplikacje, a masz do nich dostęp.
karim10

prawo

Postprzez mlekoju » 16 Mar 2013, o 14:28

Odnośnie tego prawa to się zgodzę z Tobą. Wiemy na pewno wszyscy, że wiele rzeczy jest nielegalnych. Ale to już indywidualna kwestia każdego z nas. Sam akurat tak nie robię.
mlekoju

było , jest i będzie

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 19 Mar 2013, o 21:57

Nielegalne ściąganie plików, aplikacji i innych multimediów zawsze było popularne. I chyba w tej kwestii niewiele się zmieniło.
Ciężko byłoby tak zabezpieczyć dany produkt w Sieci, żeby nie można go było. po jakimś czasie nie zdobyć za darmo.
Jak kolega powyżej napisał - w zasadzie wszystko zależy od naszego sumienia. :grin:
Bardzo przydatną rzeczą jest etui do tabletu. Niemal każdy użytkownik tego potrzebuje, tylko nie każdy jest tego świadomy. Do pierwszego upadku tabletu!
Awatar użytkownika

Postprzez juanchen » 15 Lis 2013, o 19:01

Firma też musi mieć sumienie jeśli aplikacja jest warta 50 zł to zchęcią ją kupię a jeśli 3000 to wrzyciu bo nie mam takiej kasy. Piractwo to drożyzna.
juanchen

Następna

Wróć do Jak ściągać i instalować aplikacje i gry do tabletów?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość