10", Filmy, Internet, Skype, Pdf, 1-2 GB RAM, HD do 900 zł

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Postprzez joonecky » 24 Sie 2014, o 19:20

Na początek chcę przywitać się na forum.

Chcę kupić tablet do 800-900 zł. Im taniej tym lepiej. Tablet będzie mi służył do przeglądania Internetu i jednoczesnego słuchania muzyki/radia internetowego (tablet podpinam pod wejście AUX w wieży). Potrzebuję płynnego czytania pdf'ów. I oglądania filmów HD bez zacinania. Youtube też ma chodzić płynnie. Tabletu będę używał głównie w domu. Chcę tabletem zastąpić w 90% komputer. Nie jestem wymagającym użytkownikiem, więc chyba da radę :)

Moim faworytem jest ASUS Memo PAD 10 FHD. Patrzyłem też na tablety Lenovo i Samsungi. Będę raczej polował na krótko używane tablety z gwarancją, ale nie wykluczam zakupu nówki. Próg cenowy, który podałem dotyczy cen nowych tabletów. Ostatnio zainteresował mnie Lenovo L6000 z 3G. Jego koszt to 800 zł.

E:Zapomniałem napisać, że ważną funkcją są dla mnie wideorozmowy przez Skype'a. Codziennie ok 2 godzin, więc fajnie jakby przednia kamera była przyzwoitej jakości, a rozmowy odbywały się płynnie.
I w związku z tym mam jeszcze pytanie. Czy pod tableta można podłączyć słuchawki z mokrofonem do wideorozmów. Bo te wbudowane głośniki czy mikrofony są miernej jakości.
joonecky

Postprzez Raffii » 24 Sie 2014, o 22:11

Jeśli już chodzi o Lenovo to polecam Ci model z 3G, ale bez litery L bo to wersja odchudzona. Mocniejszą wersję tego tabletu znajdziesz tutaj.
Awatar użytkownika
Raffii

Postprzez bakaraka » 25 Sie 2014, o 15:06

Widziałam ostatnio w neonecie za 900 zł tablet toshiba encore z wgranym system i pakietem office. Co prawda nie ma 10" tylko 8", ale ma 2gb ram 32gb flash i czterordzeniowy procesor 1,3ghz.
bakaraka

Re: 10", Filmy, Internet, Skype, Pdf, 1-2 GB RAM, HD do 900

Postprzez lakaja » 25 Sie 2014, o 15:47

Dobry tablet, który spełni Twoje wymagania to Lenovo Ideatab s6000l. Dodatkowo mogę dodać, że oprócz tego co napisałeś jest bardzo ładny z zewnątrz i tani.
lakaja

Postprzez joonecky » 25 Sie 2014, o 15:58

Taj, oczywiście chodziło mi o S6000 , a nie L6000 - mój błąd. Jestem już praktycznie zdecydowany na tego Lenovo. Wersje z 3G widziałem już za 800 nówkę. Niewykluczone, że poszukam tez używek z gwarancją.

Co do 8', to nie wchodzi w grę. To ma być sprzęt do domu - im większy tym lepszy.

A jak to wygląda z podłączeniem do tableta słuchawej z mikrofonem. Będę rozmawiał przez Skype od 1 do nawet 4 godzin dzennie, więc chce sobie zapewnić jako taki komfort.

Drugie pytane dotyczy klawiatury - czy działa tak jak komputerowa?
joonecky

Re: 10", Filmy, Internet, Skype, Pdf, 1-2 GB RAM, HD do 900

Postprzez jacek111 » 25 Sie 2014, o 22:05

joonecky napisał(a):
A jak to wygląda z podłączeniem do tableta słuchawej z mikrofonem. Będę rozmawiał przez Skype od 1 do nawet 4 godzin dzennie, więc chce sobie zapewnić jako taki komfort.

da się zrobić http://tabletoid.pl/video/jak-polaczyc- ... -android-4

Drugie pytane dotyczy klawiatury - czy działa tak jak komputerowa?

Generalnie tak, ale róznie to bywa. Np Acer miewał przypaly, gdzie nie dało się pisać któregoś z polskich znaków albo wychodziły modele bez prawego alta itp. Nie pamiętam czy jest dedykowana klawiatura od producenta to Lenovo s6000, ale jeśli tak i chcesz ją kupić to radzę poszperać jeszcze trochę po necie czy działa jak należy. Oczywiście takie rzeczy mają znaczenie, jeśli chcesz pracować na tablecie, bo jak do rozmów czy komentarzy to chyba nawet ewentualny brak "ą" czy "ć" nie jest aż tak dużym mankamentem.

Lenovo s6000 dobry tablet, ale Asus Memo Pad w wersji FHD, którą wspominałeś ma duzo lepszy ekran.
jacek111

Postprzez joonecky » 26 Sie 2014, o 15:33

Ale jest droższy i nie na 3G, na którym jakoś bardzo mi nie zależy, ale to na pewno poważny argument w stronę S6000.

Tam jest o słuchawkach z mikrofonem BT, a co z kabelkowymi? Zauważyłem, że to dość mglisty temat w kontekście tabletów.
joonecky

Postprzez GrimPiece » 27 Sie 2014, o 20:35

Nowe mini jacki mogą pracować zarówno jako wejśći i jako wyjście. Tyle że w każdym tablecie i tak jest tylko jeden, więc nie podłączysz od razu zestawu słuchawki + mikrofon. Są za to przejściówki, ktore umożliwiają taką opcję.
Coś takiego:
http://www.komputronik.pl/product/15896 ... ptopy.html
Nie wiem tylko jak to wygląda w poszcególnych modelach, czy większosć tabletów ma 4 pinowego mini jacka czy nie. Sądzę, że tak. Aczkolwiek tak czy inaczej słuchawki na BT są po prsoty wygodniejsze i nie musisz się bawić w żadne kabelki przejściówki itp.
GrimPiece

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 8 gości