7-8", Podróżny, Net, Filmy, GPS, 3G/4G

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

7-8", Podróżny, Net, Filmy, GPS, 3G/4G

Postprzez drywus » 2 Lis 2014, o 13:07

Dzień dobry,

Poszukuję niedużego tabletu który sprawdzi się w różnych forma podróży, pozwoli mi połączyć się z internetem przez wi-fi albo modem. Dlatego powinien on posiadać:
- modem 3G lub 4G,
- ekran 7-8 cali z dobrymi kontami widzenia (oglądanie filmów we dwoje) i taką jasnością by dało się z niego korzystać w pełnym słońcu,
- mocną baterię która wytrzyma cały dzień,
- możliwość podłączenia peryferii (np. pendrive)
- minimum 16G pamięci z możliwością rozszerzenia kartą pamięci,
- GPS,
- system operacyjny Android albo Windows.
Budżet to 1000 zł +/- 200 zł.
Do tej pory wpadł mi w oko Asus Fonepak LTE który to jest przez producenta określany mianem fabletu...
Dell Venue 8 (Yates) LTE - niestety to taka świeżynka, że nic nigdzie jeszcze o nim nie ma.
Dell Venue 8 3G - bateria niby tako sobie.
Wpadł mi w oko też Dell Venue 8 Pro na Windowsie i już prawie wszelkie wątpliwości w wyborze rozwiał, okazało się jednak, że nie ma modemu. Co za porażka ;(
Co myślicie o moich wyborach? Możecie zaproponować jakąś alternatywę albo zwrócić uwagę na coś co być może przeoczyłem w powyższych modelach a jest nader istotne?

Dziękuję z góry za wszelkie wskazówki i uwagi
Daniel B.
drywus

Do: 7-8", Podróżny, Net, Filmy, GPS, 3G/4G

Postprzez GrimPiece » 3 Lis 2014, o 15:47

Generalny dobry research zrobiłeś, bo wyminiłeś same porządne modele. Venue 7 i 8 (przynajmniej te stare) faktycznie nie miały bardzo mocnej baterii i ekran mógłby mieć większą jasność. Poza tym to wydajne tablety i porządny sprzęt ale jeśli bateria i jasnośc są dla Ciebie tak ważne to faktycznie lepiej szukać dalej.

Co do modemu to oczywiście zawsze możesz wykorzystać zewnętrzny modem, jesli tablet ma usb otg - pytanie czy takie rozwiązanie Ci odpowiada. No i jest jeszcze tethering z telefonu.

A co do innych modeli, to jak słyszę dobra bateria i 3G to myślę Lenovo ;) Niedawno wyszła Yoga 2. Wersja z LTE 16 GB i 8 " akurat na budżet, który podałeś. Pytanie tylko czy ma USB z otg (do pendrive'a) i GPS - myślę, że ma ale nie jestem pewien, a niestety nie zdąże teraz wyszukać informacji, więc musisz sam to sparwdzić. Chyba, ze ktoś inny wie, to niech da znać.
GrimPiece

Postprzez Raffii » 3 Lis 2014, o 22:47

Ja polecę Ci jeszcze bardzo dobry i tani tablet Lenovo A5500, który może nie przewyższa wymienionych tutaj tabletów parametrami, ale za tą cenę to naprawdę świetny tablet.
Awatar użytkownika
Raffii

Postprzez drywus » 13 Lis 2014, o 23:52

GrimPiece napisał(a):Generalny dobry research zrobiłeś, bo wyminiłeś same porządne modele. Venue 7 i 8 (przynajmniej te stare) faktycznie nie miały bardzo mocnej baterii i ekran mógłby mieć większą jasność. Poza tym to wydajne tablety i porządny sprzęt ale jeśli bateria i jasnośc są dla Ciebie tak ważne to faktycznie lepiej szukać dalej.

Co do modemu to oczywiście zawsze możesz wykorzystać zewnętrzny modem, jesli tablet ma usb otg - pytanie czy takie rozwiązanie Ci odpowiada. No i jest jeszcze tethering z telefonu.

A co do innych modeli, to jak słyszę dobra bateria i 3G to myślę Lenovo ;) Niedawno wyszła Yoga 2. Wersja z LTE 16 GB i 8 " akurat na budżet, który podałeś. Pytanie tylko czy ma USB z otg (do pendrive'a) i GPS - myślę, że ma ale nie jestem pewien, a niestety nie zdąże teraz wyszukać informacji, więc musisz sam to sparwdzić. Chyba, ze ktoś inny wie, to niech da znać.

Recenzja Delli wyszła kiepsko, zwłaszcza zamulającej 8". Chyba przyjdzie mi je odrzucić i ku Lenovo życzliwiej spojrzeć. Krakać jednak nie ma co bo i Yoga jeszcze nie zrecenzowana a i specyfikacja pod wspomnianymi parametrami też jeszcze nie przeryta.
Dzięki i pozdrawiam.
drywus

Postprzez jacek111 » 14 Lis 2014, o 17:49

Venue 7" chodził bardzo ładnie, właściwie najszybciej jak na swoją cenę. Dziwię mnie te doniesienie odnośnie zamulania. Chyba że mówisz tylko o yates- tego bliżej nie znam.

Yogę 2 zdaje się, żę ktoś tu niedawno na forum kupił - jak chcesz to przejrzyj najnowsze wątki w tym dziale to może jeszcze da radę podpytać co i jak chodzi.
jacek111

Postprzez drywus » 18 Lis 2014, o 19:48

Raffii napisał(a):Ja polecę Ci jeszcze bardzo dobry i tani tablet Lenovo A5500, który może nie przewyższa wymienionych tutaj tabletów parametrami, ale za tą cenę to naprawdę świetny tablet.

Lenovo A5500? Fajny budżetowiec, cały czas się borykam z kwestią ceny... Bulić 1200 zł czy poszukać coś za połowę tej ceny. Ciekawi mnie jakie przełożenie będzie to miało na satysfakcje z korzystania z tabletu i czy wykorzystam potencjał urządzenia za 1200 czy wystarczy mi takie za 600 zł....
drywus

Postprzez drywus » 18 Lis 2014, o 19:55

jacek111 napisał(a):Venue 7" chodził bardzo ładnie, właściwie najszybciej jak na swoją cenę. Dziwię mnie te doniesienie odnośnie zamulania. Chyba że mówisz tylko o yates- tego bliżej nie znam.

Yogę 2 zdaje się, żę ktoś tu niedawno na forum kupił - jak chcesz to przejrzyj najnowsze wątki w tym dziale to może jeszcze da radę podpytać co i jak chodzi.

Tak, mówię o Yates i recenzji Pani Katarzyny Pury.
Widziałem, że ktoś z forum nabył Yogę. Pojawiła się też recenzja tejże samej autorki w której 8" wypada bardzo dobrze...
drywus

Postprzez marcus » 19 Lis 2014, o 12:57

drywus napisał(a):Ciekawi mnie jakie przełożenie będzie to miało na satysfakcje z korzystania z tabletu i czy wykorzystam potencjał urządzenia za 1200 czy wystarczy mi takie za 600 zł....

Wszystko zależy od tego jakie masz wymagania. Rozumiem, że pozostajemy w obszarze ogólnie cenionych marek - w takim razie za 600- 700 zł jestes w stanie kupić całkiem wydajny tablet (wspomniany venue czy yoga), który spokojnie wystarczy do przeglądania neta, używania więksozści aplikacji i można też trochę pograć. Nie tylko w Angry Birdsy i karcianki.

Za to w tej cenie ciężko o modele z obrazem ostrym jak brzytwa - zwykle to jest ok 1280 x 800 - i to jest w sumie max. Są wyjątki - np. Nexus, ale to inna bajka bo to tablet do gier. (bez karty SD i modemu 3G). Pytanie czy brak doskonałęj rozdzielczości CI pzreszkadza, zwłaszcza, że zazwyczaj i tak obraz wygląda bardzo przyzwoicie. Może nie ma efektu "wow" jak spojrzysz na taki ekran, ale jest przyzwoicie. Oczywisćie mówię tak ogólnikowo - ale w wielu modelach za 600 - 700 zł to się sprawdza.
marcus

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości