7-8 Tablet - Navi - Pierwszy Kontakt Porada Speca

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

7-8 Tablet - Navi - Pierwszy Kontakt Porada Speca

Postprzez Dawid86 » 13 Paź 2014, o 23:21

Witam serdecznie,
otóż jak każdy w tym dziale potrzebuję fachowej pomocy i porady.
Na dniach zamierzam kupić swój pierwszy tablet, nie chcę przeznaczać na niego bardzo dużej sumy gdyż jestem kierowcą zawodowym jeżdzącym po Europie i niestety jak wam wiadomo bardzo dużo uBrządzeń tego typu lubi znikać z naszych kabin, Myślę więc że cena 500 zł będzie optymalna na pierwsze urządzenie,

Tablet przede wszystkim ma być jako urządzenie navigacyjne więc w zasadzie 10 calowe urządzenia odpadają, celuje raczej w przekątną ekranu 7' , 7.85' , chciałem żeby rownież posiadał moduł 3g,, standardowo WI-FI aby moć włożyć do niego kartę z jakimś internetem mobilnym., przegladając internet natrafiłem na kilka myślę wartych uwagi urządzeń lecz nurtuje mnie kilka pytań, z tąd też prosze o poradę,
Zastanawiam się nad którymś z tych trzech modeli gdyż ceny i parametry mają bardzo zbliżone
http://allegro.pl/czarny-tablet-goclever-aries-785-3g-gps-alu-150zl-i4652653385.html
http://allegro.pl/tablet-7-lenovo-a7-30-4x1-30ghz-16gb-3g-ips-gps-i4664903365.html
http://www.satysfakcja.pl/p/165247-tablet-8-haier-haierpad-d85-3g-mt8389w-1024gb-8gb-android-42.html?ceneo_spo=true

Przejrzałem naprawdę sporo stron na ten temat,wtajemniczyłem się w budowę i śmiem twierdzić że te procesory będa wystarczające na moje potrzeby, według mnie dla normalnego użytkowania bez zacięć 1GB pamięci RAM jest tutaj podstawą, mniejsze paramterry nie wchodzą w grę ( jęsli jestem w błedzie prosze mnie uświadomić)

Teraz zasadnicze pytanie, powiedzmy że któryś z tych modeli jest ok, patrząc na ten przedział cenowy, dośc dobra rozdzielczosć, matryca IPS z bardzo dobrymi kątami widzenia radząca sobie z słońcem co wążne przy używaniu często tabletu jako NAVI, mocny procesor cortex a7 czy a9 pamięć ram minimum 1GB i pytanie powstaje czym się kierować ostatecznie przy wyborze.

Gdyż.... wiele opini na temat GOclevera mówi o fatalnym serwisie tej firmy, jest problem z gniazdem ładowarki i za każdą próba serwisowania serwis odsyła tablet twierdząc że to wada mechaniczna użytkownika.
Model haierpad d85 ładuję się ponoć minimum 7 godzin co czyni go pratkycznie nie mobilnym :) pozatym nie wiem czy aluminiowa obudowa nie będzie miała wpływu na odbiór GPS
A lenovo? nie mogę znaleźć pełnej specyfikacji modelu bo wszędzie jest a3500
Dodam jeszcze raz że ważny jest dla mnie moduł GPS a wiem że jedne modele radzą sobie lepiej drugie gorzej, nie chodzi mi tutaj o róznice pomiędzy A-GPS . - GPS bo ta na czym polega wiem, i obie technologie są zbliżone i nie będę się czepiał natomiast zależy mi żeby sam moduł GPS po włączęniu urządzenia załaczał się bardzo szybko i jak rownież sam w sobie był intuicyjny,

Są jeszcze modele tego typu pierwszy pracujący na identycznym procesorze co goclever media teka v7

http://www.tabletmaniak.pl/137409/test-nexo-free/
http://www.tabletmaniak.pl/106314/test-nexo-go/

ale co ciekawe w obydwu modelach co mnie zmyliło nazwa NAV że mogły by się idealnie nadawać właśnie do NAVI w testach słabo wypada ,moduł GPS! przez co w zasadzie od razu je wyeliminowałem.

Więc jeśli ktoś miał ewentualnie doczynienia z tymi modelami proszę o opinie i podpowiedzi, Czy istotny w tych wyborach jest kierowanie się firmą ? dell, Goclever, haier? a może coś z marki KIANO? jak tak który model.

A może wogóle źle podchodzę do tematu i powinienem targetować w inne urządzenie
Wydaje mi się że przeszukałem sporo tematów lecz ciągle czegoś mi mało, proszę o uzupełnienie mojej wiedzy!

Na deser proszę również o opinie na temat tych dwóch urządzeń czy to gra warta świeczki?
http://allegro.pl/tablet-smartfon-x7-4x1-3ghz-dual-sim-gps-8gb-aero2-i4641388097.html = pomimo dobrego procesora i możliwości czy według was to urządzenie z 512 mb RAMU jest w stanie nie wyprowadzić użytkownika z równowagi na dłuższą metę? Choć zainteresowanie na allegro jest ogromne dziennie sprzedają średnio 20-30 sztuk. Sam dałbym się skusić ale 512 ramu to mam więcej w telefonie,
Pozdrawiam Dawid
Dawid86

Do: 7-8 Tablet - Navi - Pierwszy Kontakt Porada Speca

Postprzez GrimPiece » 14 Paź 2014, o 18:05

1 GB RAM to minimum, dzisiaj nie ma sensu kupować tabletu, który ma 512 MB i mniej. Oczywiście warto też zwrlcić uwagę czy to DDR 2 czy DDR 3 - trójka jest znacznie szybsza i ostatnio często stosuje się ją zamiast 2 GB DDR 2. Zresztą żaden sensowny tablet dziś nie ma mniej niż ten 1 GB DDR 2.

To że w nazwach mają NAV albo że specyfikacja wygląda bardzo dobrze, a w praktryce okazuje sie że lipa to niestety cecha właśnie takich firm jak GoClever, Manta, Kiano, Shiru (to akurat nie polsikie, w przeciwieństwie do pozostałych). Nexo to raczej też tania firma, co do Haier nie mam zadania - widziałem parę dobrych opinii, ale w łapach nic nie miałem i znowu nie słychać o nich aż tak często. Tak czy inaczej moim zdaniem nawet większe znaczenie niż parametry ma właśnie marka sprzętu - bo gorsze spece na papierze często przebijają teoretycznie lerpsze urządzenia gorszych marek. To choćby kwestia optymalizacji systemu. Tablety sensowniejszych marek mają też z reguły lepszą baterię.

W związku tym, poradzę Ci to, co większości pytających - jesli wybierać spomiędzy tanich tabletów, to w pierwszej kolejności z powyższych brałbym Lenovo. Ewentualnie poszukałbym urządzeń Asusa, Acera, Della czy Toshiby w cenie, która Ci odpowiada.

Co do ostatniego tabletu to juz nie będe się wypowaidał, bo właśćiwie musiałbym się powtarzać- ja bym tego nie kupił. Chyba że masz wolne trzy stówki to eksperymentalnie można zainwestować, ale ryzyko, ze bateria będzie padać, sprzęt np. wariować podczas ładowania, kąty widzenia będą opłakane, system będize przycinać - jest duże.

Inna sprawa, że jak sobie dokupisz ładowarkę samochodową to słaba bateria nie musi Ci przeszkadzać, skoro i tak tablet będize używany w podrózy non stop - tyle że to mniej wygodne. Dokupić zawsze można też zewnętrzny modem 3G, jesli np. chciałbyś kupić DEll Venue 7 (bardzo dobra wydajność, dobry ekran, jest GPS, nie ma 3G).

Liczbą sprzedawanych sztuk nie ma się co sugerować, bo w zeszłym roku pierwsze miejsce w Polsce zajął bodajże właśnie GoClever. Marketing niezorientowanie użytkowników, ładna specyfikacja na papierze i sprzedaż w Biedronce zrobiły swoje ;)
GrimPiece

Postprzez Dawid86 » 15 Paź 2014, o 22:01

rozumiem, ale czy warto inwestować w laptopa Dell Venue 7 z dwu rdzeniowym procesorem, kiedy teraz większość tabletów posiada już 4 rdzenie?
Dawid86

Postprzez Dawid86 » 15 Paź 2014, o 23:19

i czy wybór tego urządzenia będzie optymalny?
http://allegro.pl/tablet-7-lenovo-a7-30-4x1-30ghz-16gb-3g-ips-gps-i4664903365.html
i zasadnicze pytanie - czy model powyżej obsługuje AERO 2???? bo czytałem gdzieś że nie, nie wiem czy to prawda
Dawid86

Postprzez GrimPiece » 16 Paź 2014, o 16:35

Dell Venue 7 na dwóch rdzeniach intela śmiga lepiej niż 3/4 tanich tabletów z 4 rdzeniami. Te 4 (czy 8) rdzenie w większosci wypadków to dobry chwyt na złapanie klienta, bo ludzie zwykle kojarzą bezpośrednio ilosć rdzeni z wydajnoscią - a to nie jest prawda. Liczy się wydajność samego ukladu, optymalizacja systemu i inne bebechy - RAM czy szybkość pamięci stałej.

Tablet-7-lenovo-a7 to fajny tani tablet dobrej firmy. Z tego co widzę wydajnością nie grzeszy, ale wszystkie podstawowe aplikacje powinny działać bez problemu - typu nawigacja, przeglądarka internetowe, proste gry, jakiś pakiet biurowy itp. (oczywiscie czasem się czegoś po prsotu nie da zainsrtaować ale to już nie do przeiwdzenia). NIe wiem czy ma Aero2 - jak napiszesz do polskiego serwisu z pytaniem to może dadzą odpowiedź, ja czasem tak pytam.

Sprawdź też czy USB ma funkcje OTG, jeśli zależy Ci na tym, żeby do tabletu podłączyć np. pendrivea.
GrimPiece

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 8 gości