Acer Iconia, Dell Venue 8 czy Samsung Galaxy Tab 3 8.0?

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Postprzez Violina » 19 Cze 2014, o 13:38

Potrzebuję rady fachowców takich jak Wy.
Do tej pory używałam tabletu Plug 10.1. Po roku padla bateria, pękła szybka (choć cały czas o niego dbałam), zawiesza się strasznie. Muszę jak najszybciej kupić nowy, niedrogi, ale nie chcę już żadnego Chińczyka. Po długim poszukiwaniu wybór padł na (wypiszę atuty danego sprzętu):

ACER ICONIA A1-811
- 7.9 cala
- 3G
- 4 rdzenie
- bateria 4960

ACER ICONIA A1-810 (parametry jak wyżej, jednak bez 3G, za to 300zł tańszy)

DELL VENUE 8
- 8 cala
- 2048 RAM

SAMSUNG GALAXY TAB 3 8.0
- 8 cala
- 1500 RAM

Zastanawiam się też nad Nexus Google 7, ale nie posiada on karty pamięci, no i 7cala to trochę za mało, ponieważ ja dużo piszę.
Z punktu widzenia laika, to Acer Iconia A1-811 ma najlepsze parametry, ale wybierając Pluga 10.1 także tym się sugerowałam, a po roku zostałam bardzo rozczarowana...
Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto będzie mógł mi doradzić.
Violina

Postprzez Raffii » 20 Cze 2014, o 17:59

Moim zdaniem najlepszym wyborem z przedstawionych tabletów będzie Dell Venue 8 jako jedyny ma 2GB ram, a poza tym ma świetną matrycę z wyższą niż w Acerze rozdzielczością co może polepszyć komfort pracy. Ma też bardzo wydajny procesor. Wydajnieszy od Mediateka w Acerze. Możesz też rozważyć zakup Galaxy Tab 4 8 cali. Zobacz tutaj
Awatar użytkownika
Raffii

Postprzez marcus » 20 Cze 2014, o 21:44

też bym stawiał na dell venue, praktycznie same dobre rzeczy można o nim powiedzieć, siódemka ma wprawdzie dwa rdenie, ale to intel, więc będziesz szybszy niż trzy czwarte tańszych czterordzeniowców.

taba 4 nie znam więc się nie wypowiem, z trójką różnie bywa - ogólnie jak gadam z użytkownikami to z reguły zadowoleni, ale ma niestety jakieś przypaly z baterią, nie wiem jak wielu modeli to dotyczy, ale na forach stosunkowo często pojawia się wątek typu "galaxy tab bateria się nie ładuje" itp.
marcus

Postprzez Violina » 20 Cze 2014, o 23:12

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Szczerze, nie spodziewałam się takiech, ale ja się zupełnie nie znam. Wyeliminowałam więc pozostałe tablety i teraz zastanawiam się nad
- Dell Venue 8 z 3G
- Dell Venue 8 Pro (jest z Windowsem)
- Samsung Tab 4 8.0
Wszystkie znalazłam poniżej 1000zł. Eh, siedzę nad tym prawie cały dzień i czytam i czytam....
Violina

Postprzez Raffii » 20 Cze 2014, o 23:26

Tablety z Windows to inna bajka, ale jeśli nie zależy Ci bardzo na Androidzie i na darmowych aplikacjach, które są na niego dostępne to wybierz właśnie Dell Venue Pro 8. Jest najlepszy biorąc pod uwagę parametry techniczne, a za darmo dostajesz Offica w pakiecie. Jedynym minusem jest brak 3G.
Awatar użytkownika
Raffii

Postprzez GrimPiece » 24 Cze 2014, o 18:18

Ode mnie wielki plus dla Venue 8 - w tym przedziale cenowym moim zdaniem bezkonkurencyjny. A jeśli zastanawiasz się nadal między Venue 8 (niezależnie od wersji) a tabem 4 to polecam zajrzeć do tego wątku:

http://tabletoid.pl/forum/pochwal-sie/galaxy-tab4-t5173.html

Koleś akurat kupił oba tablety i sama zobacz co pisze...
GrimPiece

Postprzez marcus » 25 Cze 2014, o 19:16

ja z kolei polecam zajrzeć tutaj, też forumowicz, który kupił venue 8 - wątek świeży, więc warto pytać jeśli jesteś zainteresowana tym tabletem (a powinnaś być ;) :

http://tabletoid.pl/forum/#p33825
marcus

Postprzez Masters12 » 26 Cze 2014, o 15:54

Dell Venue 8 będzie najlepszym rozwiązaniem, duża wydajność, świetnie wykonanie.
Masters12

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości