Alternatywa dla Lenovo IdeaPad A10 - Aero2

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Alternatywa dla Lenovo IdeaPad A10 - Aero2

Postprzez Triglav » 16 Lis 2014, o 22:42

Witam

Potrzeba mi Waszej pomocy w wyborze tabletu. Pomimo szczerych chęci, dobrych kilku godzin spędzonych na przeszukiwaniach, dziesiątkach pootwieranych zakładek (które stopniowo musiałem wyłączać, gdyż laptop przestał wyrabiać) zmuszony jestem zaczerpnąć u źródła.

Na sam tablet chcę oczywiście wydać jak najmniej, ale relatywnie w stosunku możliwości do ceny jestem w stanie drugi warunek podnosić do kwoty 600 zł. BIORĘ POD UWAGĘ SPRZĘT UŻYWANY!

Wymagania mam sprecyzowane, rzecz by można do bólu.

Moja hierarchia wygląda tak:

- wbudowany modem (obsługa Aero2) - warunek konieczny,
- minimum 7" ze wskazaniem na >= 8",
- przynajmniej dobra rozdzielczość,
- minimum 1 GB RAM,

Tyle wiem na pewno, a na reszcie zdaję się na Was, bowiem potrzeba mi/korzystam z: /doświadczenia z telefonu Alcatel OneTuch Idol/

- często kilku (i więcej) zakładek w przeglądarce,
- przełączam się między aplikacjami bez ich wyłączania,
- sporadycznie, ale lubię zagrać w dobrą grę czy obejrzeć film w jakości zbliżonej chociaż do HD,

W związku z powyższym pewnie ilość RAM byłaby istotna, a czy na pewno procesor z zapleczem całej stadniny?

Wygląd mnie nie interesuje, bateria również (przyjmując, że wytrzyma 2 godziny przeglądania neta, sporadycznie grania na dzień). Ergonomia już bardziej. Zasadniczo korzystałbym z tabletu w oczekiwaniu na PKS i w trakcie podróży autobusem, nie dłużej jednak niż wspomniane 2 godz łącznie na dzień. Dobrze, gdyby sprzęt miał wsparcie dla peryferyjnej klawiatury. Mógłby służyć jako 2 laptop w domu.

Szacunkowe % wykorzystanie tabletu:

Net - 65
Gry - 15
Muzyka - 3
filmy - 15
Pozostałe aplikacje - 2

Moim wzorcem (w tym przedziale cenowym - jeśli dobrze poszukać) jest Lenovo IdeaPad A10... prawie wszystko co zawiera w sobie ten sprzęt jest tym, czego szukam. Prawie, bowiem brak obsługi Aero2 wyklucza te urządzenie:/ Może jednak istnieje podobne, które sprosta moim wymaganiom?

I uprzedzam ew. odpowiedzi o zewnętrznym modemie pod Aero2... nie, to się nie kwalifikuje. Raz, że finalnie doliczyć trzeba ponad 100 zł, to jeszcze będzie wystawało coś ponad urządzenie, a takie elementy nadto łatwo ulegają uszkodzeniom.

I tak - mój ideał to Lenovo IdeaPad A10 z obsługą Aero2 lub cokolwiek w podobnej cenie (może być używane).
Triglav

Do: Alternatywa dla Lenovo IdeaPad A10 - Aero2

Postprzez marcus » 18 Lis 2014, o 01:10

Szacunkowe wykorzystanie tabletu mnie rozwaliło :D Ale w sumie dobrze, bo sprawa jest jasna.

Co do wydajnośći - RAM owszem, ale liczy się też procesor, a nawet marka sprzętu - a dokładniej to, jak producent zoptymalizował system pod podzespoły w tablecie. Dlatego nie warto patrzeć jedynie przez pryzmat któregoś konkrtnego podzespołu. Jeden table z 1 GB RAMU DDR3 może chodzić o połowę mniej wydajnie niż inny z tym samym RAMem.

Wydaje mi się, że 8-mio calowa Lenovo Yoga z 3G mniej wiecej się mieści w tych ramach, ale aero2 by trzeba sprawdzić.

Generalnie w tej cenie
marcus

Postprzez Triglav » 18 Lis 2014, o 21:11

Z tym % wykorzystaniem tabletu starałem się przedstawić sprawę możliwie najdokładniej. Dobrze, że zostało to właściwie odebrane ;)

Przeglądając rozmaite testy, porównania, ale też ew. serwis, możliwe problemy, doszedłem do wniosku, że chyba nie ma większego sensu pochylać się nad typową chińszczyzną. Zaczynałem poszukiwania do kwoty 200 zł, stopniowo ją zwiększając. Maksymalna kwota do wydania zdawała się puchnąć ponad miarę, aż postawiłem sobie sprawę jasno - max 600 koniec i kropka... no ok, 650 ale ze świadomością, że mogę chodzić obrażony sam na siebie przez najbliższe kilka dni ;)

Masz rację, że Lenovo Yoga z 3G mieści się w tej kwocie. Nie wiem dlaczego na dość wczesnym etapie porzuciłem pomysł na ten sprzęt (pewnie przekraczał jeszcze budżet na ten czas ;)). I tak - podoba mi się ta propozycja. Zastanawiam się jednak nad różnicą między 8" a 10", oczywiście poza samym większym ekranem. W obu przypadkach biorę pod uwagę sprzęt używany, ale w co najmniej dobrym+ stanie. Kusi mnie 10", taki ekran to już spore coś. Niemniej ciekaw jestem na ile straci na tym ergonomia, komfort użytkowania w podróży i co równie istotne - sposób transportu tabletu. W kieszeni już się nie zmieści (a czy z 8" to takie oczywiste?), a do własnego plecaka boję się włożyć nawet telefon w skórzanym etui ;) Niby osobną przestrzeń w plecaku jestem w stanie zaoferować, ale boję się o wygięcia, pęknięcia itd. Czy 10" będzie bardziej na takie działania narażona? Pewnie tak(?).

Tym samym dzięki za sugestię i liczę, że przynajmniej ze dwie jeszcze po drodze wpadną.

W tym miejscu (nieco wbrew temu co napisałem na początku) z lekka zastanawiam się nad http://haier.strefamarek.allegro.pl/tablet-8-haierpad-d85-4x1-2ghz-8gb-3g-gps-gw24m.html Wiadomo, typowy chińczyk, ale z całkiem przyzwoitymi parametrami i 4:3 ma swoje zalety. Poza tym kopia Ipada... co akurat nie jest dla mnie atutem ze względu na chamską podróbę designu, a nie samą tylko inspirację.

P.S. Troszkę się wyleczyłem z Lenovo IdeaPad A10. Przemyślałem kwestię ergonomii oraz ew. późniejszych problemów z zawiasami. Dodać do tego wystający modem USB, większą wagę... Yoga przemawia do mnie zdaje się bardziej ;)
Triglav

Postprzez jacek111 » 18 Lis 2014, o 23:46

Yoga nie jest jakoś super wydajna - wiec w jakieś nowe gierki na pełnych detalach to nie pograsz, to wlaściwie jedyny minus. Poza tym ma baterię, która żyje kilkanaście godzin, a czasem i dwa dni na jednym ładowaniu.

10" na pewno jest bardziej narażony na uszkodzenia. Zwłaszcza przy upadku - im większy tablet tym ekran łatwiej pęka. Jednak z drugiej strony miliony osób chodzi z tymi tabletami - wydaje mi się, wystarczy trochę ostrożności i tyle. Co do poręcznosci to każdy ma swoje zdanie na ten temat, zwłąszcza w przypadku 8". Najlepiej po prostu przejdź się do Media Expert itp i po prsotu popatrz jak taki sprzęt Ci leży w dłoni i czy taka wielkosć Ci pasuje.

Z chińczykami bym uważał mimo wszystko. Chybam że przeczytałeś już 10 recenzji tego modelu i wszędzie go wychwalali (nie mówię o komentarzach na forach ale testach na portalach benchmark, tabletowo, tabletmaniak... ). Same parametry to za mało, by powiedzieć hmm.. w sumie cokolwiek o tablecie. Niestety nawet urządzenia o pozornie genialnej mocy obliczeniowej ale od "chińskich producentów" okazują się często znacznie słabsze.
jacek111

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości