Android 8", do filmów, ok 1000 zł

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Android 8", do filmów, ok 1000 zł

Postprzez tearius » 26 Gru 2015, o 16:27

Hej! Szukam wydajnego tableta do oglądania filmów i przeglądania internetu. Nie będę na nim grać.
Obecnie mam Goclever Aries 70 i w sumie jestem zadowolony, ale przy kilku kartach otwartych zaczyna zamulać i się wieszać.

Na czym mi zależy?
Ekran 7-8", najlepiej 8". Proporcje ekranu 16:9, nie 4:3.
Rozdzielczość minimum FullHD.
Minimum 2GB RAM.
Slot kart microSD.
Przyzwoita jakość wykonania.
Niewielka waga i ogólna "poręczność" - filmy najczęściej oglądam przed snem w łóżku :P
Mile widziana perspektywa aktualizacji do Andka 6.

Nie potrzebuję modemu, super aparatu ani super głośników - używam słuchawek.

Zastanawiałem się nad Xperią Z3 Compact, ale jest troszkę ponad budżet i nie wiem, czy warto.
Jest tańszy Nvidia Shield, ale to bardziej do gamingu urządzenie, a ja grać nie będę...

Nie wiem, na co się zdecydować.
Jeśli na prawdę będzie warto, jestem w stanie te 2 stówki dopłacić.
Jak da się kupić coś sensownego taniej, to też rzucę okiem.

Pozdrawiam!
tearius

Do: Android 8", do filmów, ok 1000 zł

Postprzez jacek111 » 28 Gru 2015, o 19:23

kwestia wymagań, np. jednemu wystarcza 120 ppi a inny potrzebuje 500, żeby był zadowolony z ostrości obrazu. ;) Xperia Z3 compact to bardzo sprzęt, myślę, żę będizesz zadowolony. Z innych i nieco tańszych to np. nowy Lenovo Tab2 A10 70F, samsung galaxy tab 4 albo galaxy tab s. oraz Lenovo Yoga (1, 2 albo 3 w zależności od wymagań - tu masz bardzo dobą baterię, ale trochę dziwny kształt).
jacek111

Do: Android 8", do filmów, ok 1000 zł

Postprzez marcus » 29 Gru 2015, o 19:33

na pewno odpuść sobie inne goclevery czy manty itp. Jak chcesz prezznaczyć tysiaka na tablet, to warto trzymać się Sony, Samsunga, Lenovo, ewentualnie Asusa i Acera. "chińskie" tablety bym sobie odpuścił bo słono zapłacisz, a sprzęt i tak może mulić, pomimo dobrej specyfikacji technicznej.
marcus

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 8 gości