ASUS,LENOVO czy DELL?

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

ASUS,LENOVO czy DELL?

Postprzez rafi76 » 8 Gru 2014, o 20:36

witam.
dzisiaj zamówiłem della venue 7 http://www.komputronik.pl/product/210050/Komputery/Tablety/DELL_Venue_7_czarny.html?qrtc_slt=slt_category&qrtc_tpl=tpl_user_category&qrtc_typ=usr&qrtc_pos=6&utm_source=quartic&utm_medium=slt_category&utm_campaign=tpl_user_category
Jednak po przeczytaniu paru postów mam lekkie zwątpienie.Po pierwsze chodzi tu o samoistne wygaszanie ekranu podczas oglądania filmów czy przeglądania netu.Po drugie martwi mnie to że nie można przenosić na kartę sd aplikacji i mamy de facto do dyspozycji lekko ponad 4 GB - wiem że jest sposób na to ale to nie dla mnie tablet i nie chcę ingerować
Dlatego chcę zapytać użytkowników czy znając już te problemy wybraliby zamiast tego tabletu
1.LENOVO A7-40 http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/lenovo-ideatab-a3500l.bhtml#opis 299 zł
2.Asus MeMO Pad 7 ME70C 8GB http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/asus-memopad-me70c-1a001a.bhtml#opis 349zł
3.Asus MeMO Pad HD 7 ME173X 8GB http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/asus-memo-pad-hd-7-me173x-8gb-niebieski.bhtml#opis 399 zł czy jednak by zostali przy dellu?
Chciałbym też zapytać czy różnica między mediatekiem a intel atomem zauważalanie wpłynie na płynność w działaniu tzn.przeglądanie internetu czy oglądanie filmów (nie pytam o gry wymagające),czy to zależy od wersji andka? i czy faktycznie mieć lepiej rozdziałkę 1280X800.Różnica to 100 zł bo 1 tablet ma rozdziałkę 1280 ale za to mediateka a asus zaś 1024 ale intela atom
Które matryce są lepsze tych trzech wymienionych laptopów?
Prosiłbym o fachowe rady bo jeszcze mogę anulować zamówienie.Tablet ma być prezentem dla 13 stoletniej dziewczyny
Z góry dziękuję
rafi76

Do: ASUS,LENOVO czy DELL?

Postprzez Raffii » 8 Gru 2014, o 22:03

Dell jest dobrym wyborem i myślę, że osoba, dla której go kupiłeś będzie zadowolona. Według mnie Intel działa dużo lepiej niż procesory MTK. Z moim niezależnych testów wynika też, że procesory intela mają dużo wyższą wydajność w grach niż MTK.
Awatar użytkownika
Raffii

Postprzez rafi76 » 9 Gru 2014, o 06:31

A co z matrycami i problemami z wygaszajacym ekranem?
rafi76

Postprzez GrimPiece » 9 Gru 2014, o 18:44

Problemy z dellem obiły mi się o uszy, ale zdecydowanie więcej słyszałem dobrych i bardzo dobrych opinii o dellu niż złych. Można z czystym sumieniem wpoiedzieć, że to bardzo dobry tablet. Poza tym wydaje mi się, że wygaszanie ekranu to kwestia softu a prawdopodobnie nawet tylko ustawień w samym Androidzie. Problem może zniknąć wraz z aktualizacją oprogramowania lub zainstalowaniem innej wersji - chociaż tu jest wiecej zabawy, wiec nie wiem czy będzie chciał tak kombinować. W każdym razie bardzo wątpię, żeby było tak, ze ekran wygasa podczas oglądania filmu i nic się nie da z tym zrobić - w najgorszym wypadku będzie trzeba wejść w ustawienia przed filmem i wyłaczyć automatyczne wygaszanie (miałem kiedyś podobny problem na telefonie z androidem).

Z drugiej strony - Dell Venue 7 to wydajny tablet w tej cenie, ale ma to znaczenie głównie przy grach. W większości aplikacji a tym bardziej podczas oglądania filmu czy przeglądania neta (nie liczący sytuacji, gdy jest otrwartych 200 zakładek) nie zauważysz znaczącej róznicy pomiedzy dellem a lenovo lub asusem. Więc jeśli tablet ma służyć głownie do oglądania to dell może nie być najlepszym wyborem. Akurat tym wygaszaniem tak bardzo bym się nie przejmował - chyba, że uważasz to za uciążliwe, - ale Dell ma też niską maksymalną jasność ekranu. A to może przeszkadzać np. przy korzystania na dworze. Niestety nie wiem jak dokładnie wyglądają matryce w pozostałych tabletach, które wyminiełeś. Do filmów i neta stawiałbym na możliwie największą rozdizelczość.

btw Memo Pad 7 - niektóre lub wszystkie (nie wiem jak wersja hd) nie mają wsparcia dla otg, tzn. że nie można podłączyć pendrive'a, myszki itp. pod usb. Takze kwestia do wygooglowania.
GrimPiece

Postprzez rafi76 » 10 Gru 2014, o 19:02

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz.To nastolatka więc raczej będzie korzystać z internetu portali społecznościowych,ogladanie filmów i surfowanie po sieci.Gry może tez ale pewnie nie jakieś wymagające więc chyba wybiorę Lenovo A7-40 A3500-FL zawsze to 100 zł a różnicy jak wpomniałeś w płynności nie będzie widać przy takim użytkowaniu a i podejrzewam ekrany też niczym znaczącym się nie różnią.
Jest jeszcze Asus MeMO Pad 7 ME70C 8GB kosztuje 50 zł więcej od lenovo ale ma rozdziałkę 1024x600 więc chyba jednak lenovo..........
rafi76

Postprzez marcus » 12 Gru 2014, o 14:58

Zastanawiam się, co jest "nie tak" z tym modelem Lenovo, ze tak mało kosztuje (jak na markowy tablet to bardzo mało). Ale rozdzielczość wygląda ok, IPS jest, piszą, że można podłączyć urządzenia peryferyjne, wiec OTG też musi być... Chyba po prsotu trzeba się przyzwyczaić, że nie które markowe tablety są już dziś dość tanie :D nie żebym narzekał... :D :D

Wygląda ok - a memo pad, jak ktoś tam wyżej wspomniał nie ma wsparcia dla OTG, co w przypadku korzytania przez nastolatkę może mieć znaczneie - żeby np pendrive podłaczyć. Także moim zdaniem: Lenovo.
marcus

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości