asus memo tab 7 me176ce

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

asus memo tab 7 me176ce

Postprzez luki » 23 Wrz 2014, o 12:55

Witam. Planuje sobie kupić tablet asusa memo pad 7 me176ce. Jest on na stronie x-com za 500zł. I w związku z tym że, nie znam się na tym i nigdy nie miałem do czynienia z androidem mam kilka pytań.
Czy jest to dobry tablet?, czy może za tą cene da się kupić coś lepszego.
Czy gra, taka na przeglądarke "goodgamegangster" na stronie jetztspielen.de działa na tym tablecie?
czy da się instalować gry i aplikacje apk. z karty sd zamiast ze sklepu google. Bo mam pare takich gierek na pendrive od brata.
Czy da się instalować aplikacje i gry na karcie pamięci?, bo chyba te 8gb to trochę mało?
I czy obsługuje inne przeglądarki oprócz chroma, np. opere
Jak by ktoś miał ten tablecik i mógł mi odpowiedzieć na te pytania byłbym wdzięczny.
luki

asus memo tab 7 me176ce

Postprzez marcus » 23 Wrz 2014, o 16:51

Asus Memo Pad 7 jest dostępny nawet za stówkę taniej, tylko z tego co widzę to końcówka nazwy modelu jest 173x, więc trzeba by dokładnie przejrzeć specyfikację, żeby sprawdzić czym się różnią. Tak czy inaczej jest to dobry tablet w tej cenie (nawet ten za 4 stówki) i zdecydowanie lepiej postawić na niego niż na całą masę budżetówców, które znajdzeisz w tym segmencie. Alternatywnie masz Dell Venue 7, który zbierał swego czasu same pochwały - jest wydajniejszy od Asusa, ale ma chyba ciutkę gorszy ekran (bodajże mniejszą jasność maksymalną). Acer Iconia jkaisw tej cenie też się znajdzie. A jak trochę dołożysz to załapiesz się na Delll Venue 8 lub najtańsze Lenovo 10" - pyanie czy koniecznie chcesz siedmiocalówke czy coś wiekszego może być.

Co do pozostałych pytań - to na wszytkie można odpowiedzieć "tak". W najgorswzym wypadku będzie trzeba się trochę pobawić w rootowanie systemu lub wgrywanie nowego "czystego" Androida. Producenci przerabiają system pod własne urządzenia i czasami funkcje takie, jak instalowanei z karty czy na karcie są poblokowane, ale da się to obejsć własnie tak jak pisałem - wiele osób tak robi i nie tracisz wtedy gwarancji. Natomiast na pewno nie bęidze problemu z instalacją Opery.
marcus

asus memo tab 7 me176cx

Postprzez luki » 24 Wrz 2014, o 11:16

Różnią się procesorem i grafiką. Wydaje mi się że 176cx ma lepszy procesor i grafike.
173x ma MTK MT8125 i PowerVR SGX 544 MP1
176cx ma Intel Atom Z3745 i Intel HD Graphics
Dell, acer, czy nawet lenowo nie mają w tej cenie lepszych procków i grafik, choć mogę się mylić.
176cx ma też 4.4 kitkat, a o tym systemie czytałem gdzieś że blokuje on możliwość instalowania gier i aplikacji z karty sd i że nie ma on programu do instalowania apk. Co do roota to też nie wiem jak sie to wgrywa, a podobno z 4.4 kitkatem jest to utrudnione.
luki

asus memo tab 7 me176ce

Postprzez jacek111 » 24 Wrz 2014, o 18:54

Dell venue jest na intelu. Wydajnosć z Asusem będzie porównywalna.

W Androidzie wszystko zależy od producenta - w jednym kitkacie możesz mieć poblokowane instalowanie, a inny daje Ci roota od razu. Ja znam życie, to wszystko da się obejsć, również na 4.4.

Tutaj na potwierdzenie moich słów: http://forum.android.com.pl/f1211/root- ... 20-415052/
jacek111

Re: asus memo tab 7 me176ce

Postprzez luki » 25 Wrz 2014, o 13:09

Który z nich lepszy?
Którego bardziej się opłaca?
http://www.x-kom.pl/p/207621-tablet-7-asus-memo-pad-7-z3745-1gb-8gb-android-44-czarny.html
http://www.x-kom.pl/p/209497-tablet-7-dell-venue-7-z3460-1gb-16-android-czarny.html
Z rakingów wynika że lepszy procesor ma asus, a grafikę ciut lepszą ma dell. Ale nie wiem jak to się przedstawia w benchmarkach i w użytkowaniu.
Nic lepszego już chyba nie ma w tej cenie? lub za niewielką dopłatą.
luki

asus memo tab 7 me176ce

Postprzez jacek111 » 25 Wrz 2014, o 20:00

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... 21705.html - tutaj Dell wypada lepiej niz wszystkie memo pady, które znalażły się w rankingu, ale nie wiem, czy któryś z nich jest na Intelu. trzeba by po kolei przejrzeć.

Widzę, ze na Ceneo jest Dell Venue 8 w tej cenie - i też 16 GB pamięci - chyba warto porównać, jeśli ósemki Cię też interesują.

Acer Iconia A 810 ewentualnie jest w tej cenie - ale tam słabiutko z ekranem, więc podejrzewam Cię nie zainsteresuje. Z kolei za ok 150 zł drożej można dostać Lenovo s 6000 - i to jest już całkiem zacne 10".

Aha, jeszcze Acer Iconia Tab A210 - nie wiem jak dokładnie wypada w benchmarkach, akle na pewno godny sprawdzenia. To jest też 10" - chyba najtańsze i w miarę sensowne.
jacek111

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 8 gości