Co myślicie o 8-mio calowcach i innych nowych wymiarach?

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Postprzez GrimPiece » 27 Mar 2014, o 19:09

Przez chwilę chciałem napisać w temacie "i innych dziwnych wymiarach", ale właściwie to już rozmiar tabletu typu 7,85 już nikogo nie dziwi, bo takich urządzeń wychodzi coraz więcej. No i są też te o równych 8miu calach. Co o tym myślicie? Korzystacie może już podobnych tabletów? Jesteście zainteresowani ich kupnem? Faktycznie potrzebny takie pośrednie wielkości pomiędzy 7 i 10 cali?
GrimPiece

Postprzez Darek Pe » 28 Mar 2014, o 21:39

no ja właśnie przymierzam się do zakupu nowego goclevera w takim wymiarze, siódemki mi trochę za małe, dziesiątki z kolei trudno upchnąc w kieszeni, a taka ósemka jest jeszcze mobilna, a przy tym wygodniejsza od siódemki. TRochę się boję, jak to będzie z pokrowcami, bo z tego co czytałem, to trudno coś dopasować... ale skoro powstaje coraz wiecej takich urządzeń, to pewnie i etui i innych akcesoriów bedzie też coraz więcej do tego rozmiaru.
Darek Pe

Postprzez marcus » 30 Mar 2014, o 21:24

ja myślę, że takie wymiary są przede wszystkim nieuniknione. Producenci kombinują jak mogą, żeby trafić do konsumenta z czymś nowym. Zapełnianie luki pomiędzy 7" i 10", w której znajdziemy już setki modeli to właściwy kierunek. Zresztą po glosach zadowolenia wśród wielu użytkowników widać, ze taka strategia się sprawdza.

@Darek Pe - nie wiem jak z pokrowcami, ale uchwyty są czasem na tyle elastyczne, że z powodzeniem można zmieścić nawet nieco większe urządzenie. widziałem gdzieś filmik, jak koleś upchnął dość sporą xperię z ultra do teoretycznie za ciasnego uchwytu. To takie pocieszenie na początek, zanim producenci uchwytów i pokrowców ruszą do tworzenia pod nowy wymiar.
marcus

Postprzez karolmeduza » 31 Mar 2014, o 20:44

7 cali mam i jest bardzo ok, 1 cal więcej nie zrobiłby mi różnicy. Natomiast na pewno nie chciałbym 10.
Wybierając pomiędzy 7 a 8 zwracałbym uwagę na rozdzielczość, nie na cale.
karolmeduza

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości