Co polecacie?

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Co polecacie?

Postprzez Sebastian Nowak » 6 Wrz 2012, o 12:02

Witam.

Od jakiegoś czasu zamierzam zakupić tablet. Ponieważ nie miałem do czynienia z tego typu sprzętem (oprócz zabawy w sklepach itp) mam kilka wątpliwości.

Zazwyczaj bujam się po mieście z małym lapem - niby wygodne, ale:
- szybko się grzeje
- wbrew pozorom nie jest lekki (na dłuższą metę)
- bateria już teraz trzyma max 2,5 h (i będzie pewnie coraz gorzej)
- coraz częstsze zawiechy - wiem, wiem, to wina systemu itp.

Używam go głównie do pracy i rozrywki - wifi, office (niestety musi być MS, bo niektóre arkusze, których używam nie są kompatybilne z innymi aplikacjami biurowymi) itp.

Jakie będę miał korzyści z kupna tabletu i... jaki tablet kupić?

pozdrawiam!
Sebastian Nowak

Warto obejrzeć cały serwis tabletoid.pl

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 6 Wrz 2012, o 12:45

Seba,
Zachęcam Cię do przejrzenia całego naszego serwisu. Po to, ażeby zdobyć podstawową choćby wiedzę o urządzeniu zwanym tabletem. Szczególnie myślę tutaj o poradniku naszym. Poza tym poszperaj w Sieci, i znowu wróć na forum tabletoid.pl. Nie opieraj się na dwóch, czy trzech obejrzanych tabletach. Zastanów się ile cali chcesz mieć ( polecam 10'), jakie funkcje musi zawierać twój tablet.
Jestem przekonany, że w ciągu najdalej kilku tygodni będziesz wiedział, jakie parametry musi mieć Twoje wymarzone urządzenie.

pozdrówka :slonko:
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Vordon

Postprzez bolcia » 6 Wrz 2012, o 13:00

Tutaj masz ranking tabletów:

http://pclab.pl/art50514-17.html

Polecam Ci tablet Vordona, sama go używam i jestem bardzo zadowolona. Dobra jakość przy niskiej cenie.
bolcia

A co z Officem?

Postprzez Sebastian Nowak » 6 Wrz 2012, o 21:56

Dzięki za dotychczasowe (p)odpowiedzi ;)

Ale mam jeszcze pytanie - co z Officem - czy istnieje coś takiego jak MS Office np. na Androida?
Sebastian Nowak

Jest pakiet biurowy, ale...

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 7 Wrz 2012, o 08:36

Seba,
Jeśli chodzi o Androida to nie jest tak całkiem, ze zupełny brak pakietów biurowych. Owszem są, tak jak w przypadku Windowsa i płatne i darmowe. Pod spodem wymieniam po kolei:

Płatne:
Documents To Go Full
Office Suite pro
QuickOffice pro
Think Free Office Mobile

Podaję tylko nazwy, żeby wpisać w wyszukiwarkę i poczytać o tym.

Jest też darmowy pakiet:
OliveOffice Premium 1.0.18

Jednak te wszystkie pakiety to nie jest poziom Office od Microsoftu. Niestety. Przede wszystkim oferują dużo uboższe opcje edycji. czyli jakiś prosty dokument stworzysz w arkuszu kalkulacyjnym, czy Wordzie, ale coś bardziej skomplikowanego , to może być już problem. Sam jeszcze nie używałem tego, ale podobno poziom zbliżony do Google docs, a wiec średnio przeciętny. :nazolwiu:
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Kilka pytań odnośnie Kiano Pro dual oraz Androida...

Postprzez herzlich » 8 Wrz 2012, o 22:40

Na blogu tabletowo przeczytałem pod jednym z newsów informację, że ten tablet ma tylko 500 mg na aplikację, czy to chodzi o pamięć flash czy ram i dlaczego tylko tyle skoro ma 1gb, czyżby podobnie jak w architekturze x86 system zajmował tak jak mój Windows 7 2 gb ? Kolejne pytanie dotyczące Androida, praktycznie całe lata przesiedziałem na Windowsach (nie licząc we wczesnej młodości Atari TOS, ach piękne czasy :faceangel: ) różnego rodzaju, miałem do czynienia z linuksem jakiś czas w pracy. Czy Android mozna w tym tablecie zmieniać do swoich potrzeb ?, i czy nauka tego systemu i konfigurowania go zajmie mi sporo czasu ? Właściwie tabletami zainteresowałem się na dobre w tym roku, gdyż poprzednie lata raczej obfitowały z wyjątkiem drogich urządzeń w dość mierny sprzęt z niższej półki cenowej. Teraz wszedł już troszkę lepszy i w zasadzie bym coś kupił na jesień, jednak uważam, że sprzęt tego typu nie powinien mnie kosztować więcej jak tysiąc złotych.
herzlich

Kiano i Android

Postprzez Paweł 'krzywy' Krzyworączka » 9 Wrz 2012, o 16:48

Na początek prośba: zakładaj, proszę, nowe wątki na nowe tematy, ok? Żeby był porządek na Forum i można było łatwo znajdywać informacje na dany temat.

herzlich napisał(a):Na blogu tabletowo przeczytałem pod jednym z newsów informację, że ten tablet ma tylko 500 mg na aplikację, czy to chodzi o pamięć flash czy ram i dlaczego tylko tyle skoro ma 1gb, czyżby podobnie jak w architekturze x86 system zajmował tak jak mój Windows 7 2 gb ?

Tak właśnie jest - system zajmuje część pamięci. Ja np. w tej chwili na moim Kiano Pro 10 Dual widzę w ustawieniach 309 MB wolnej pamięci wewnętrznej (czyli RAM).

herzlich napisał(a):Czy Android mozna w tym tablecie zmieniać do swoich potrzeb ?, i czy nauka tego systemu i konfigurowania go zajmie mi sporo czasu ?

Nie wiem, co masz na myśli, pisząc o zmianach w systemie.
Natomiast jeśli chodzi o naukę Androida, to... nie ma za bardzo czego się uczyć. To nie jest jakiś kombajn. Po prostu trzeba przyzwyczaić się do:
- ekranu dotykowego i braku "prawego przycisku myszy" z menu kontekstowym
- specyficznego widoku opcji i poruszania się - inaczej niż np. w Windzie
Naprawdę nie ma tego wiele. Jeśli ktoś jest zupełnie początkujący z komputerami (np. osoba starsza), wtedy trzeba takiej osobie poświęcić chwilę i jej pokazać obsługę (lub zrobić porządne tutoriale video krok po kroku - co niebawem uczynię). Natomiast dla osób obeznanych z komputerami i np. z Windows, obsługa Androida raczej nie przysporzy problemów.

herzlich napisał(a):Teraz wszedł już troszkę lepszy i w zasadzie bym coś kupił na jesień, jednak uważam, że sprzęt tego typu nie powinien mnie kosztować więcej jak tysiąc złotych.

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Też czekałem, aż tablety 10-calowe osiągną zadowalające parametry i cenę poniżej tysiąc złotych. Teraz są takowe na rynku polskim, więc czas na zakupy ;-)
Jeśli szukasz tabletu, to mam coś dla Ciebie: optymalny tablet, czyli najlepszy stosunek możliwości do ceny. Sprawdź.
Szukasz telefonu dla babci lub dziadka? A może dla mamy lub taty? Sklep z telefonami dla seniorów czeka na Ciebie.
Awatar użytkownika
Paweł 'krzywy' Krzyworączka
Administrator

Miejscowość: Zielonki k/ Krakowa

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości