Czterordzeniowy tablet do przeglądania netu, video i grania

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Postprzez Dowakiiin » 6 Maj 2014, o 23:16

Witam,
Przymierzam się do kupna tabletu za max 600zł. Tablet będzie mi służył głównie do przeglądania internetu i oglądania filmów, sporadycznie do grania. Zależy mi na szybkości działania (z tąd 4 rdzenie i 1GB RAMu) i długiej pracy na baterii. Opcjonalnie może być wejście na kartę SIM, wymagam jednak wyjście na jack'a, slot na karty micro-sd, gps, bt, przedni aparat oraz tylni również. Ważne też żeby poprawnie działał na nim flash player (nie zależy mi na wbudowanej obsłudze, ale np po pobraniu odpowiedniej .apk żeby wszystko działało, mam tu na myśli strony typu iitv.info i kinoman.tv). Byłem dzisiaj w sklepie zorientować się z obecnymi na rynku tabletami. Co sądzicie o Prestigio MULTIPAD 4 QUANTUM 7.85 PMP 5785 oraz obecnie moim ulubieńcu Asusie ME173X-1B058A?
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Dowakiiin

Postprzez Dowakiiin » 7 Maj 2014, o 17:11

Dziękuję za odpowiedź :)
A jak się ma jeszcze do tego Asusa Dell Venue 7
Dowakiiin

Postprzez jacek111 » 7 Maj 2014, o 17:41

Tego Asusa nie znam, ale na pewno to lepszy wybór niż Prestigio, które jest marką typowo budżetową. Oczywiśćie nie wyszsdtkie budżetowce są całkiem złe, ale ja jednak bym stawiał na coś markowego. Dell Venue to świetny sprzęt w tej cenie - nie pamietam czy ma GPS i inne bajery o których pisałeś. No i pytanie czy 7" cali Ci wystarczy?

Niedawdno ktoś tu na forum zachwalał tablet MSI chyba w podobnej cenie - polecam też sprawdzić.

Jacka, bluetootha czy wejscia na kartęSD ma praktycznie każdy tablet, podobnie jak dwie kamerki (nieliczne wyjątki są od tej reguły).
jacek111

Re: Czterordzeniowy tablet do przeglądania netu, video i gra

Postprzez GrimPiece » 7 Maj 2014, o 18:05

Dowakiiin napisał(a):Witam,
Zależy mi na szybkości działania (z tąd 4 rdzenie i 1GB RAMu) i długiej pracy na baterii. (...) Co sądzicie o Prestigio MULTIPAD 4 QUANTUM 7.85 PMP 5785 oraz obecnie moim ulubieńcu Asusie ME173X-1B058A?
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Z tymi czterema rdzeniami to różnie bywa. Wiele zalezy od zastosowanego układu. Cztery rdzenie w tanim tablecie czasem działają równo albo mniej wydajnie niż dwa rdzenie w lepszym jakościowo sprzęcie.

Jeśli chodzi o baterie to Prestigio na 90% nie da rady (zwykle budżetowce słabo pod tym względem wypadają). Z tych dwóch to na pewno ASUS. Albo Dell ale za 6 stówek to właśnie tylko 7" cali kupisz.
GrimPiece

Postprzez Raffii » 8 Maj 2014, o 23:38

Dodam jeszcze, że jeśli zależy Ci na długiej pracy na baterii to budżetowiec nie wchodzi w grę! Do oglądania filmów na pewno przyda się matryca większa niż 7 cali z IPS lub jakaś inna z dobrymi kątami widzenia bo i z tym IPS różnie bywa. Możesz też zerknąć na Lenovo S5000.

Pozdrawiam,

Rafał!

------------------------------------------------
Tablety Lenovo Sklep Internetowy
Awatar użytkownika
Raffii

Postprzez Dowakiiin » 19 Maj 2014, o 08:58

Mój budżet się nieco podniósł bo do 700zł. Co sądzicie o Dellu Venue 8? Lepszy od Memo Pada? Czy macie jakies inne propozycje do 700zł?
Dowakiiin

Postprzez GrimPiece » 20 Maj 2014, o 23:10

Dell Venue 8 to na pewno dobry wybór - dobrze wygląda i ma procesor intela. Marka wiadomo, że też ok, więc możesz liczyć na wysoką jakość wykonania.

Konkurencyjnie to masz jeszcze asus memo pada w wersji 8-mio calowej, ale z tego co się orientuje to akurat ten model nie jest jakiś super udany, poza tym nie wiem jak aktualnie wygląda z ceną - może być czasem za drogi. Jak chcesz to na niego też zerknij, ale ja obstawiałbym raczej na tego della. W tym wypadku zarówno 7edmka i 8esmka są bardzo dobre.
GrimPiece

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 4 gości