Czy warto kupić Samsung Galaxy Tab S?

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Postprzez Kakasiaa » 8 Lip 2014, o 14:46

Witam.
Jestem nowym użytkownikiem forum. Wdrażam się dopiero w świat tabletów. Szukam jakiegoś tabletu za ok. 1500 zł. Zastanawiałam się nad nowością samsunga Samsung Galaxy Tab S oraz nad innymi tabletami tej firmy tj. samsung galaxy tab pro, GALAXY Tab 4. Możliwe, że wersje z LTE mogą przerosnąć mój budżet więc warto w ogóle kupować bez LTE?

Szukam tabletu 10 calowego, potrzebuję go do pisania (wiem, że pakiet office już jest na androida choć nie działa chyba jako powinien), do pracy np. w exelu ale również do codziennego przeglądania internetu, oglądania filmów itp. Jeżeli chodzi o filmy to jak wygląda podłączenie tabletu do telewizora? Czy te modele posiadają takie wejście?

Wiem, że mogą być tablety innych firm równie dobre w podobnej cenie ale nie znam ich także jeżeli mielibyście jakieś propozycje to chętnie je przeanalizuje. Samsunga znam od pierwszego telefonu Galaxy więc sentyment mam :)
Kakasiaa

Postprzez marcus » 8 Lip 2014, o 18:26

Tab S ma na pewno świetny ekran (chociaż nie każdy lubi AMOLED - dla niektórych to trochę za "cukierkowego" kolory), nie jestem pewien jak u niego z wydajnością, ale z tego co pisałaś to do Twich zastosowań na penwo wystarczy. Tyle że w cenie, którą podałaś chyba nie dostaniesz 10", a jedynie 8". Za dziesiątkę tak z 4 - 5 stówek więcej.

Galaxy tab 4 w wersji 7" raczej odradzam na podstawie opinii osób, które nie dawno go kupiły i wypowaidały się na tym forum. Rozumiem, zę Ciebie interesuje wersja 10" - "bebechy" ma raczej podobne, moim zdaniem nie zachwyca i raczej bym na niego nie stawiał. Co innego Pro - ten jest całkiem ciekawy.

Co do LTE / 3G / 4G to kwestia indywidualna. Mi wystarcza samo wifi bo korzystam z neta głownie w domu i na uczelni, a po za tym w poznańskim mpk jest też wifi (chociaż nie wszystkich), więc 3G nie jest mi do szczęścia szczególnie potrzebne. Od czasu do czasu jak jadę gdzieś dalej pociągiem to raczej zabijam czas dzi,eki ebookom i gierkom.... Tak piszę przykładowo, żeby pokazać, że 3G nie jest moim zdaniem nie wiadom jak niezbędne. BTW. jeśli uznasz, że jednak będzie Ci potrzebne, to moższ kupić dodatkowy modem pod USB, albo "kieszonkowy" modem bezprzeowody czy też udostępnić 3G z telefonu, który ma taką opcję... Oczywiście to trochę mniej wygodne, ale dużo osbó tak funkcjonuje;)

Office jest na Androida, ale fakt, ż epierwsza wersja była taka sobie, nie wiem jak działa ta nowsza, nie testowałem. Poza tym jest sporo tabletów z windowsem gdzie masz offica od razu.

Do TV albo monitora możesz podłacąć przez HDMI, zwykle tablety mają mini HDMI, czyli kupujesz kabelek (albo jest w opakowaniu) i masz obraz na TV. Prawie każdy tabelt ma HDMI, zawsze możęsz sprawić w specyfikacji technicznej przez zakupem.

Poza tym odsyłam Cię do tego wątku, bo koleś zadał podobne pytanie. Zwłąszcza, że chcesz pisać na tym tablecie, więc przydały się jakiśod razu z klawiaturą (czyli tzw konwertowalny).

jaki-tablet-kupic/tablet-do-1500-zl-t5183.html
marcus

Re: Czy warto kupić Samsung Galaxy Tab S?

Postprzez Kakasiaa » 9 Lip 2014, o 14:21

Dziękuję za odpowiedź.

Czytałam poprzednie wątki ale żaden nie udzielił mi odpowiedzi. Zdaję sobie sprawę, że na tabletach z windowsem pakiet office jest lepszy i sprawny ale jestem za wyborem Samsunga a on działa tylko na androidzie.

To w takim razie stoję przed wyborem pomiędzy Samsung galaxy tab pro 10.1 z LTE a Samsung galaxy tab s 10.5 bez LTE.

"Dodatkowy modem pod USB, albo "kieszonkowy" modem bezprzewodowy" - ile takie coś kosztuję i gdzie można to kupić? Są to modemy sprzedawane np. w play, t-mobile?
Kakasiaa

Postprzez jacek111 » 9 Lip 2014, o 22:11

Przykładowy modem pod USB: http://tabletoid.pl/akcesoria-do-tablet ... do-tabletu

Tak, sieci też rozdają modemy, kiedy zamawiasz usługę to często dostajesz w pakiecie "pendrive" na kartę SIM.
jacek111

Re: Czy warto kupić Samsung Galaxy Tab S?

Postprzez Masters12 » 10 Lip 2014, o 13:12

Wszystko jest zależne od Ciebie jeżeli modem Ci nie przeszkadza to nie ma problemy Galaxy Tab S będzie ok, jednak na dłuższa metę ten modem 3G zewnętrzny może Cię irytować tablet to urządzenie mobilne jeżeli będzie Ci wisiały dodatkowe kable nie będzie to komfortowe, osobiście w takiej sytuacji wybrałbym Samsunga Galaxy Tab PRO SM-T525 z modemem LTE, zyskujesz dzięki temu większy komfort pracy.

http://www.elektronicznyswiat.pl/p/271990-tablet-samsung-galaxy-tab-pro-sm-t525-101-16gb-lte-picasso-bialy-sm-t525nzwaxeo.htm
Masters12

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości