Dell venue 7 3G czy Lenovo yoga B6000 3G

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Dell venue 7 3G czy Lenovo yoga B6000 3G

Postprzez Karol_ns » 21 Paź 2014, o 18:46

Cześć wszystkim,
szukałem porówna tabletów Dell venue 7 3G i Lenovo yoga B6000 3G jednak nigdzie nie udało mi się owego znaleźć więc postanowiłem zalogować się na to forum.
Chce kopić dziewczynie tablet na urodziny, ma być mały, co by mogła sobie go wrzucić do torebki (stąd zdecydowałem się na 7 cali), posiadać modem 3g, oraz nie musi mieć wyśrubowanych parametrów technicznych (wiele jej nie potrzeba - przeglądanie internetu, sprawdzanie poczty, oglądanie seriali, takie podstawowe funkcje, w gry grać raczej nie będzie). Moją uwagę przykuły wyżej wymienione tablety. Jednak nie mogę się do końca zdecydować który wybrać. Dell posiada 2 rdzeniowy procek, lenovo 4, z kolei dell ma 2 gb ram lenovo tylko jeden. Są to główne różnice które zauważam, nie siedzie w tematyce tabletów wiec nie wiem na co jeszcze zwrócić uwagę. Różnica w cenie jest spora bo aż 200 zł. Na tablet myślę wydać ok 750zł.
Bardzo proszę o pomoc w dokonaniu wyboru oraz o ewentualne inne propozycje dotyczące sprzętu.

Pozdrawiam.
Karol_ns

Do: Dell venue 7 3G czy Lenovo yoga B6000 3G

Postprzez Raffii » 21 Paź 2014, o 22:53

Lenovo będzie za ciężki do torebki, a jego główną zaletą jest długi czas pracy na baterii. Poza tym to 8 cali i jego gabaryty będą większe niż w przypadku Dell. Moim zdaniem Dell będzie lepszym wyborem.
Awatar użytkownika
Raffii

Postprzez Karol_ns » 21 Paź 2014, o 23:02

Lenowo chciałem kupic 7 calowy. Jesli chodzi o della to miałem z nim styczność w sklepie przez krótka chwile i wydaje mi się, że kolory nie są tak "żywe" jak w lenovo, zastanawiam się czy dell nie ma słabszego ekranu.
Karol_ns

Postprzez GrimPiece » 22 Paź 2014, o 19:45

Tak, często słychać opinie, że ekran nie jest najmocniejszą stronę Dell Venue - chociaż nie można też powiedzieć że jakiś kiepski. Generalnie Dell ma dobrą wydajnosć w tym przedziale cenowym, praktycznie to najwydajneiszy tablet za te pieniądze. Ogólnie porządnie wykonany i chwalony w zdecydowanej większosći recenzji i przez użytkownikó , z którymi miaem styczność również. NAwet na tym forum znajdziesz wiele opinii.

LEnovo Yoga - też dobry tablet, mniej wydajny od Della, za to ma genialną baterię. No i cieższy chyba jest - tak jak pisze Raffii - i zajmuje trochę więcej miejsca bo poza 8 calowym ekranem ma jeszcze zaokrągloną krawedź w której jest bateria.

Także generalnie jest kwestia Twojego wyboru - trudno powiedzieć, żę któyś z tych dwoch tabletów jest lepszy. Pytanie, jakie właściwości urządzenia lepiej się sprawdzą w w Twoim wypadku.

Jak chcesz szuakć innych sprzętów to popatrze na Acery i Asusy - w tym przedziale cenowym również znajdziesz ciekawe propozycje.
GrimPiece

Postprzez Karol_ns » 23 Paź 2014, o 14:03

Dzięki bardzo za odpowiedź i radę:)
Karol_ns

Postprzez marcus » 23 Paź 2014, o 15:31

Jest jeszcze Asus Memo Pad w podobnej cenie (ale tu jest USB bez OTG - nie wiem czy we wszystkich modelach) albo Samsungi - galaxy tab 3 teraz poszedł mocno w dół.
marcus

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 5 gości