Dell Venue 8 vs Lenovo Yoga ( Tablet do 600zł)

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Dell Venue 8 vs Lenovo Yoga ( Tablet do 600zł)

Postprzez MoonDancer » 28 Maj 2015, o 12:10

Witam, chciałbym się przywitać bo jest to mój pierwszy temat na forum. Piszę tutaj bo zastanawiam się nad kupnem tabletu. Do czego potrzebny będzie ten tablet? Do szybkiego surfowania po internecie, słuchania dobrej jakościowo muzyki, oglądania dobrej jakości filmów, czasami napisania czegoś dłuższego, zagrania w dobrej jakości gry. Chciałbym aby tablet był jak najbardziej wydajny przy możliwie najniższym koszcie. Rozglądałem się wcześniej za tabletami "budżetowymi" ale doszedłem do wniosku, że zainwestuję w sprawdzoną firmę która posiada rzeszę zadowolonych odbiorców i przede wszystkim trwałość. Co do komponentów to wiem, że dużo zależy od tzw. setupu sprzętu gdzie tablet o lepszej konfiguracji sprzętowej może być lepszy od tabletu który ma większą moc obliczeniową na papierze. Dobrze byłoby aby miał te 2GB ramu, 4 rdzeniowy procesor lecz słyszałem, że w tym segmencie cenowym częściej zdarzają się dwa rdzenie, dobrej jakości matrycę, pojemny dysk(min 16gb) i możliwość rozszerzenia pamięci poprzez karty pamięci, o wagę bym się raczej nie martwił ale fajnie jakby był dosyć smukły i wygodny w użytkowaniu, przekątną matrycy zostawiam wam bo siedzicie w temacie i liczę, że doradzicie czy 8" czy coś więcej. Bateria? Jeżeli będzie mocniejsza to ok jeżeli nie to przeżyje. Najbardziej liczy się moc obliczeniowa i jakość obrazu. System pozostawiam waszym osądom bo na komputerze pracowałem pod WIN 8 i jestem zadowolony, Android natomiast to dla mnie nowość.
600zł to przyjęty przeze mnie pułap cenowy ale jeżeli trafi się jakiś tablet o wiele lepszy od tych w tym przedziale a te 200zł droższy to zastanowię się. Szukam wydajnego i trwałego urządzenia które posłuży mi długo.

Zastanawiam się nad Dell Venue 8 lub 8 ale z pod szyldu Lenovo Yoga ( mowa tu o sprzęcie do 600zł)
Liczę na waszą pomoc i z góry dziękuję.
MoonDancer

Do: Dell Venue 8 vs Lenovo Yoga ( Tablet do 600zł)

Postprzez GrimPiece » 28 Maj 2015, o 19:59

Jeśli chodzi o wydajność to z tej dwójki Venue sprawdzi się lepiej niż Yoga. Natomiast minusem venue 8 jest to, że ekran móglby być jaśniejszy i podobno są problemy z instalowaniem części aplikacji ze sklepu Play. Oczywiście to się może zdarzyć na każdym tablecie, ale tu się chyba zdarza trochę częściej. (Chyba że była jakaś aktualizacja, która to rozwiązuje). Yoga ma z kolei bardzo dobrą baterię, chyba najlepszą ze wszystkich tabletów na rynku - będzie trzymać spokojnie 2-3 razy dłużej jak Venue.

Polecam też spojrzeć na ośmiocalowe tablety LG G Pad - ostatnio zrobiły się popularne i z tego co wiem, faktycznie dają radę. Możliwościami bliżej im do venue niż yogi. Dobra jest też Toshiba Encore - skoro mowa o wydajnych tabletach. Wszystkie zresztą na intelu.

btw - to zdecydowanie dobra decyzja, żeby kupować tablet lepszej marki. Niestety budżetowe sprzęty - poza wadami, które wymieniłeś, mają też tendencję do tego, że szybciej pada im bateria (zużywa się po krótszym czasie korzystania z tabletu) i częściej są przypały tego typu, że tablet się nie uruchamia, nie chce ładować itp.

Natomiast co do wielkości to niestety trudno coś doradzić, bo co użytkownik to inne zdanie. Ogólnie jednak można powiedzieć, że 10" najlepiej sprawdza się wtedy, gdy chcesz mieć tablet do domu, żeby sobie np. wygodnie leżeć na kanapie i oglądać film bez ciezkiego laptopa albo w coś tam pograć. Z kolei 7-8" to sprzęt bardizej mobilny, bardizej poręczny. Może się nawet zmieścić do jakiejś większej kieszeni. Wiele zalezy też od profilu użytkowania - jesli wiesz, ze będziesz przede wszystkim oglądać filmy, to zdecydowanie najlepiej ogląda się na 10", z kolei najbardziej popularne tablety pod gry (Nvidia Shield i Google Nexus) mają 7 i 8.
GrimPiece

Postprzez MoonDancer » 29 Maj 2015, o 00:01

A z przedziału cenowego do 800zł co byś mi mógł polecić? Nexusa 7? Lub może Dell Venue LTE?
MoonDancer

Postprzez MoonDancer » 29 Maj 2015, o 11:48

Zauważyłem, że ten zbiera bardzo pozytywne opinie

http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/lenovo-s8-50-lte-czarny.bhtml#opinie

Elastyczność finansowa się nieco zmieniła i na taki tablet mógłbym już przeznaczyć 1500zł :D skok spory jeżeli chodzi o cenę tylko pytanie czy jest potrzebny? Czy do 1500zł znajdę naprawdę ciekawy sprzęt wliczając w to, że tablet ma służyć do internetu, muzyki, filmów, gier(skoro większy budżet to pograłbym więcej) a to wszystko w bardzo szybkim czasie działania na ekranie możliwie najwyższej rozdzielczości i dobrej baterii? Do głowy przychodzi mi Samsung Galaxy Note 10.1. A może w tym przedziale cenowym będzie coś lepszego?
MoonDancer

Postprzez GrimPiece » 29 Maj 2015, o 21:34

Jeśli mówisz o nowym Galaxy Note 10 to jest to zdecydowanie jeden z najlepszych tabletów na rynku - więc na pewno godny polecenia :) chyba, ze chcesz jak najdłużej trzymającą baterię to radzę popatrzeć na Lenovo Yoga 10 2. W tej cenie to zauważysz przede wszystkim różnicę w ekranie - rozdzielczość, jakość obrazu. Płynność działania i ogólnie wydajność też powinny być lepsze - ale np. taki Dell Venue 8 za 5 stówek też bardzo ładnie daje radę, jeśli chodzi o moc obliczeniową. Za to wśród tańszych tabletów cieżko znaleźć coś z naprawdę dobrym ekranem.
GrimPiece

Postprzez MoonDancer » 29 Maj 2015, o 23:52

http://www.karen.pl/product/233773/Elektronika/Laptopy_Tablety/Samsung_Galaxy_Tab_S_8_4_16GB_bia%C5%82y_T700_.html?referer=benchmark&hash=7c6b01ca15d46367f4aa343058acd510&u=ODcuMTE2LjI1NS44OA==

co myślisz o tym? Jeżeli chodzi o Note to chodzi mi o wersje 2014 a dokładnie coś takiego:

http://www.mediaexpert.pl/tablety/tablet-samsung-galaxy-note-10-1-2014-edition-16gb-4g-lte-bialy,id-188850?gclid=COiQ_of258UCFWEDcwodt1YA8w&gclsrc=aw.ds
MoonDancer

Postprzez MoonDancer » 30 Maj 2015, o 00:05

A może sony xperia tablet z?

http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/sony-tablet-xperia-z-sgp321e3-4g.bhtml?from=ceneo&p=1499.00&cr=0

Doradź który z tych lub dodanych przez siebie wziąłbyś Ty. Jeżeli podałbyś swój top w cenie do 1500 -+250zł to będę wdzięczny ;)
MoonDancer

Postprzez marcus » 2 Cze 2015, o 22:34

Jak dla mnie Note 2014 - nie ma lepszego tabletu.
marcus

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 11 gości